fbpx

diagram

Akademia Białego Kruka to marka, na którą składa się
ponad 12 lat doświadczeń.

hr


 

co robimy

Co robimy?

Jesteśmy liderem usług Six Sigma w Polsce i jednym z głównych graczy
w obszarze Lean. Swoim Klientom oferujemy wsparcie poprzez szkolenia, doradztwo, konsultacje i realizację dedykowanych projektów usprawniających.

Jednak współpraca z nami to nie tylko biznes, narzędzia i wyniki finansowe. Dotychczasowe doświadczenie nauczyło nas, że najważniejszy w procesie jest człowiek, a każdy zespół wymaga indywidualnego podejścia.

Dlatego w naszym portfolio znalazła się szeroka oferta Human Sigma, czyli często pomijana ludzka strona zarządzania.

Hello ABK!

hr


 

obrazek

historia

krotka historia

Krótka historia

W 2001 roku, wylądował na moim biurku wielki niebieski segregator, odręcznie opisany - „Six Sigma”. Co to jest? Jak to działa? Dlaczego w ogóle 6 a nie 3 sigma? Kto to jest ten Black Belt? I przede wszystkim - skąd to całe zamieszanie!? To były pytania, które dosłownie spędzały mnie i kolegom sen z powiek…

Po kilku miesiącach czytania i przyglądania się, rozpoczęliśmy pierwsze działania zmierzające do powołania do życia „Akademii Six Sigma”. W zamyśle, miała być to pierwsza w Polsce instytucja prowadząca szkolenia
i doradztwo w obszarze Six Sigma. Sukces! Pierwszy, półroczny program szkoleniowy Six Sigma Black Belt, uruchomiliśmy w 2003 roku (przy współpracy z brytyjskim Industrial Statistics Research Unit); w tym samym roku udało nam się również zorganizować pierwszą w Polsce Międzynarodową Konferencję Six Sigma (z udziałem ekspertów takich jak: Jiju Antony, Ronald Does, Roland Caulcutt, Ron Kenett).

Rok później, odbyło się pierwsze otwarte szkolenie Six Sigma Black Belt, które zapoczątkowało lawinę nowych zleceń, pomysłów i przedsięwzięć. Rosnąca ilość Klientów, nowe produkty, powiększający się zespół…
to wszystko sprawiło, że w 2006 roku powołaliśmy do życia spółkę kapitałową Akademia Białego Kruka.
Był to początek wielkiej przygody, która trwa do dziś.

Za nami ponad 12 lat doświadczeń, zarówno tych dobrych jak też tych trudniejszych. Wiele nauki, wiele sukcesów, wiele pokonanych przeszkód. Dzisiaj Akademia to rozpoznawalna marka, z której reputacji jesteśmy bardzo dumni. Rocznie w naszych kursach z zakresu Six Sigma/Lean/Human Sigma uczestniczy ponad 3 tys. osób,  a lista naszych klientów przekroczyła 450 przedsiębiorstw i cały czas się powiększa. Dzieje się tak między innymi dlatego, że wciąż pracujemy z głębokim przekonaniem, że jest sposób na wszystko.

Chcesz się przekonać? Zapraszamy!

KamiL Torczewski

hr


Gdyby chcieć powiedzieć w 60 sekund o najważniejszej rzeczy w Akademii Białego Kruka...

hr


 

spolecznosc abk

Społeczność ABK

W naszych szkolenia rocznie bierze udział około 3 tys. osób. (Są u nas w biurze tacy, którzy znają wszystkich uczestników z imienia i nazwiska :)) Z niektórymi jesteśmy w stałym kontakcie, albo spotykamy się parę razy do roku na wydarzeniach branżowych i Forum Wymiany Doświadczeń. Inni dzwonią do nas po latach, żeby zapisać się - tym razem na Black Belta, przystąpić do certyfikacji, lub po prostu podzielić się spostrzeżeniami.

Z każdego szkolenia, nasi trenerzy wracają z ciekawymi historiami dotyczącymi grup, lub poszczególnych osób i ich przemyśleń na koniec kursu. Niestety, większość z nich zostaje u nas, w biurze. Stąd pomysł rozwinięcia społeczności ABK, stworzenia wspólnej przestrzeni na komentarze, historie i doświadczenia.

Jeśli chcesz ją tworzyć razem z nami, zachęcamy do śledzenia naszego bloga, przesyłania swoich tekstów dotyczących wrażeń ze szkolenia, zdjęć, doświadczeń projektowych i ciekawych zainteresowań. No i przede wszystkim - bądźmy w kontakcie!