fbpx

Firmy i media

Biznes   |   Media


gates


Gates
| Legnica

Gates Polska Sp z o.o. jest częścią międzynarodowej korporacji Gates z siedzibą w Denver (USA), posiadającej ponad 100 zakładów w 30 państwach, zatrudniającej 14.000 pracowników na całym świecie.

Czytaj więcej

Gates to światowy lider w produkcji zaawansowanych technologicznie pasów gumowych i przewodów, mających zastosowanie w motoryzacji, przemyśle, hydraulice i rolnictwie.

W Polsce firma działa w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej od 13 lat i jest obecnie największym zakładem Grupy Gates w Europie. Na liniach produkcyjnych wytwarzane są pasy synchroniczne i wieloklinowe dla motoryzacji oraz paski klinowe dla przemysłu wykorzystywane w rolnictwie, pralkach i wielu innych urządzeniach, gdzie wymagane jest przenoszenie napędu. W roku 2006 rozpoczęto produkcję mieszanek gumowych. W roku 2011 uruchomiono na nowym obszarze produkcję zestawów naprawczych pasków rozrządu na linii KITS. W Legnickim centrum R&D testowane są nowe materiały i rozwiązania do produkcji pasów przemysłowych.

  


Harris Calorific
| Dzierżoniów

Harris Calorific International Sp. z o.o. jest częścią Harris Products Group. Harris Products Group jest światowym liderem w produkcji wyrobów stosowanych w procesie lutowania twardego i miękkiego, spawania, cięcia oraz dystrybucji gazów.

Czytaj więcej

Firma została założona w 2006 roku z połączenia Harris Calorific, Inc, producenta osprzętu do spawania i cięcia gazowego oraz produktów do regulacji i dystrybucji gazów oraz JW Harris Co, producenta materiałów dodatkowych do spawania i lutowania.

Harris Products Group posiada obecnie zakłady produkcyjne w Mason (USA), Gainesville (USA), Dzierżoniowie (Polska) i Sao Paulo (Brazylia). Każdy z nich posiada certyfikat ISO 9001 dla systemów zarządzania jakością oraz ISO 14001 dla systemów zarządzania środowiskowego.

Harris Products Group jest spółką należącą do Lincoln Electric, światowego lidera w projektowaniu, rozwoju i produkcji produktów do spawania łukowego, systemów zrobotyzowanych do spawania oraz urządzeń do cięcia plazmowego i tlenowego.


www.harrisproductsgroup.com

  

Ronal

Ronal Group | Jelcz-Laskowice

Koncern RONAL powstał w 1969 roku i należy do światowych pionierów na rynku kół aluminiowych. Za stałym wzrostem kryje się współpraca z klientem, ciągłe innowacje i bezkompromisowa jakość.

Czytaj więcej

Dziś RONAL należy do czołowych producentów na świecie w swojej branży. Dominuje także na rynku europejskim. W siedmiu zakładach powstaje rocznie wiele milionów kół z metali lekkich.

Pomimo swej wielkości Koncern RONAL pozostał elastyczny i współpracuje ściśle z klientem. Drogi przepływu informacji i decyzji są krótkie. Życzenia klientów przyjmowane są bezpośrednio przez odpowiednie działy. Płaska hierarchia ma wpływ na otwarty styl zarządzania.Wysoka jakość i ciągłe innowacje są dla Koncernu RONAL ważnymi filarami filozofii firmy. Dowodem na to są liczne wyróżnienia naszych klientów i czołowe miejsca w rankingach. Wszystkie zakłady produkcyjne Koncernu posiadają najnowsze certyfikaty jakości i środowiskowe.

Więcej informacji na: www.ronalgroup.com.

  

Wabco


WABCO
| Wrocław

WABCO jest wiodącym w skali globalnej dostawcą bezpiecznych i wydajnych technologii oraz systemów sterowania do pojazdów użytkowych.

Czytaj więcej

Założona prawie 150 lat temu firma WABCO utrzymuje pozycję pioniera najnowocześniejszych technologii elektronicznych, mechanicznych i mechatronicznych dla układów hamowania, stabilizacji i automatycznych skrzyń przekładniowych dostarczanych do światowych producentów samochodów ciężarowych, autobusów i naczep.

WABCO osiągnęło w 2012 r. sprzedaż na poziomie 2,5 mld dolarów, a jego siedziba główna mieści się w Brukseli (Belgia).

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej pod adresem: www.wabco-auto.com.

  

Macopharma


Macopharma
| Wrocław

Macopharma jest jednym z największych europejskich producentów zestawów pojemników do pobierania i preparatyki krwi, filtrów antyleukocytarnych, urządzeń medycznych wykorzystywanych w krwiodawstwie oraz kluczowym dostawcą płynów infuzyjnych dla lecznictwa zamkniętego.

Czytaj więcej

Aby służyć swoim klientom, Macopharma jest aktywna na pięciu kontynentach i dystrybuuje swoje produkty w ponad 70 krajach. Pięć zakładów produkcyjnych znajduje się we Francji, Polsce i Tunezji.

 

  

Scanfil

 scanfil-logo

Scanfil | Sieradz

Scanfil Poland w Sieradzu jest największą z 16 fabryk w fińskim koncernie Scanfil Oyj i zatrudnia 900 pracowników. Zakład produkcyjny oferuje pełen zakres usług w zakresie wytwarzania produktów dla różnych gałęzi przemysłu.

Czytaj więcej

Posiada szerokie możliwości montażu produktów elektronicznych, bogate doświadczenie w integracji systemów, usługach montażu mechanicznego oraz opracowywaniu prototypów. Oferuje również technologię globalnej produkcji i logistyki produktów w wielu branżach, a także profesjonalne wsparcie przy wprowadzaniu produktów Klienta na rynek masowy.

Scanfil Poland w Sieradzu jest doskonale zlokalizowany. Siedziba firmy w centrum Polski, w pobliżu międzynarodowych dróg, ułatwia dystrybucję towarów na rynki europejskie. Na rynku polskim istnieje od 2001 roku. Do czerwca 2015 roku firma funkcjonowała pod nazwą PartnerTech Poland Sp. z o.o.

Firma pomaga swoim Klientom skrócić czas wejścia ich produktów na rynek, a jej usługi umożliwiają obniżenie kosztów jednostkowych produktów, oszczędzają czas, zasoby i kapitał. Firma pomaga także swoim Klientom opracowywać nowe i innowacyjne produkty.

Więcej na: www.scanfil.com.

  

Minitab

MiniTab


MiniTab

Minitab jest wiodącym dostawcą oprogramowania wspierającego projekty z obszarów Lean Six Sigma i doskonalenia jakości.

Czytaj więcej

W ciągu ostatnich 40 lat, firmy i organizacje z ponad 100 krajów na świecie zmieniają swój biznes przy pomocy narzędzi oferowanych przez Minitab.
Dowiedz się więcej na: www.minitab.com

  

GKN Driveline

GKN

GKN Driveline Polska | Oleśnica

GKN Driveline Polska jest częścią dywizji GKN Driveline, której siedziba główna znajduje się w Redditch - Wielka Brytania. Zatrudniamy prawie 26 tysięcy pracowników w 23 krajach i 46 lokalizacjach. Projektujemy, rozwijamy i badamy technologie przeniesienia napędu dla motoryzacji.

Czytaj więcej

Po ponad 250 latach istnienia międzynarodowa grupa GKN PLC jest wiodącą firmą w branży technologii i inżynierii.
Jesteśmy podzieleni na cztery dywizje:
Driveline – producent komponentów i systemów układów napędowych dla branży motoryzacyjnej, 
Powder Metallurgy – wytwórca elementów spiekanych, 
Land Systems – producent wałów napędowych oraz kół zaprojektowanych specjalnie do zastosowań w rolnictwie i maszynach budowlanych, 
Areospace – lider w projektowaniu i produkcji zaawansowanych kompozytów do przemysłu lotniczego.
Codziennie wprawiamy w ruch koła setek milionów samochodów na świecie, sprawiamy, że latający tysiące samolotów, zapewniamy moc pozwalającą poruszać ziemię i zbierać plony, produkujemy podstawowe komponenty dla branż przemysłu, które mają bezpośredni wpływ na życie ludzi na całym świecie.

  

Koromo

 koromo

Koromo. Japoński warsztat.

„Koromo – Japoński Warsztat” to symulacja warsztatu naprawy samochodów. Celem gry jest poznanie w praktyce zasad i narzędzi Lean, które prowadzą do podniesienia rentowności zakładu.

Czytaj więcej

W grze wykorzystane są mechanizmy związane z takimi pojęciami jak 7 marnotrawstw, Koło DEMINGA, System 5S, KAIZEN. Integralnym elementem gry jest krótka publikacja, która wyjaśnia powyższe pojęcia na przykładach stosowanych podczas rozgrywki Koromo. Przyjemne z pożytecznym!

Dowiedz się więcej na: www.koromo.pl  

Koromo

 

Grupa Velux

Grupa VELUX i spółki siostrzane w Polsce, należące do duńskiego holdingu VKR, są największym producentem i eksporterem okien dachowych w Polsce, a ich poziom obrotów wynosi ponad 1,5 mld zł. Zatrudniają w sumie ponad 3500 osób, w tym większość w czterech zakładach zlokalizowanych w Gnieźnie (dwie fabryki), Namysłowie i Wędkowach koło Tczewa.

Czytaj więcej

Grupa VELUX jest obecna w Polsce od ponad 25 lat. Aktywnie uczestniczy w życiu gospodarczym i społecznym kraju, w tym społeczności lokalnych. W Polsce działają FUNDACJE VELUX, które od 2003 roku przekazały 85 mln zł na wsparcie organizacji społecznych realizujących projekty zapobiegające wykluczeniu społecznemu dzieci i młodzieży. Podstawą działalności firmy VELUX jest społeczna odpowiedzialność, której koncepcja i obszary działania zostały przedstawione w lokalnym raporcie CSR, będącym jednocześnie pierwszym takim raportem w branży stolarki.

Dowiedz się więcej na: www.velux.pl  

Carlsberg

 Carlsberg

Carlsberg Polska

„Carlsberg Polska zajmuje wiodące miejsce w polskiej branży piwowarskiej, będąc jednym z trzech najbardziej znaczących graczy na rynku piwa w Polsce. Carlsberg Polska warzy piwa najwyższej jakości, odwołujące się do przyjemnych i radosnych stron dorosłego stylu życia.

Czytaj więcej

Konsumenci mogą wybierać z szerokiej oferty wielokrotnie nagradzanych marek piw takich jak: Carlsberg, Okocim, Harnaś, Karmi, Kasztelan, Somersby, Grimbergen, Książ, Bosman oraz Piast. Piwa z grupy Carlsberg Polska warzone są w trzech browarach o wieloletnich tradycjach piwowarskich, takich jak: Browar Okocim w Brzesku (1845), Browar Bosman w Szczecinie (1848) i Browar Kasztelan w Sierpcu. Łączne zatrudnienie w Polsce wynosi około 1300 pracowników. Firma promuje odpowiedzialną konsumpcję alkoholu, angażuje swoich pracowników w wolontariat, na zasadach wzajemnego poszanowania współpracuje ze swoimi partnerami biznesowymi, działa na rzecz obiegu zamkniętego opakowań, a także odpowiedzialnie gospodaruje wodą oraz energią. Od 2015 roku firma jest dystrybutorem piwa Guinness. Carlsberg Polska jest oddziałem duńskiej firmy Carlsberg działającej od 1847 roku.

Więcej informacji znajdziesz na: www.carlsbergpolska.pl/  

Firmy i media


SZEF Utrzymania Ruchu

SZEF Utrzymania Ruchu

Szef Utrzymania Ruchu

Szef Utrzymania Ruchu to czasopismo, które powstało z myślą o wsparciu w codziennej pracy zarówno menedżerów średniego, jak i wyższego szczebla działów utrzymania ruchu.

Czytaj więcej

Dwumiesięcznik ma charakter ekspercki. Wykorzystując zdobyte kompetencje, własne zaplecze merytoryczno-techniczne oraz potencjał samej branży autorzy, w każdym numerze, w przystępny sposób opisują i przedstawiają istotne dla kadry utrzymania ruchu zagadnienia.

Czasopismo obejmuje patronatem wydarzenia targowe, konferencyjne, seminaryjne oraz inne formy wsparcia dla branży produkcyjnej, wyłącznie z udziałem sprawdzonych i solidnych partnerów

Portal czasopisma Szef Utrzymania Ruchu: www.szefur.pl

  

Production Manager

 

Production Manager

 

Production Manager

Production Manager to pierwsze w Polsce czasopismo dedykowane kadrom zarządzającym produkcją oraz procesami okołoprodukcyjnymi.

Czytaj więcej

Misją czasopisma jest kreowanie konkurencyjnego, ergonomicznego, nowoczesnego, bezpiecznego oraz zintegrowanego środowiska produkcyjnego, w oparciu o ideę czwartej rewolucji przemysłowej – Industry 4.0. Wieloaspektowa tematyka oraz dobór autorów są w bezpośredni sposób ukierunkowane na realizację wspomnianego celu. O wysokim poziomie merytorycznym czasopisma świadczy współpraca z polskimi i międzynarodowymi partnerami wspierającymi rozwój europejskiego przemysłu.

Ponadto Production Manager jest organizatorem cyklu konferencji Production Manager Meeting skupiających kilkuset menadżerów średniego i wyższego szczebla z kilkudziesięciu branż. Wydawnictwo Media4Business posiada m.in. honorowy patronat polskiego Ministerstwa Gospodarki.

Więcej informacji na: www.production-manager.pl

  


Jak możemy Ci pomóc?

Jeśli masz pytania dotyczące naszej oferty lub terminów najbliższych szkoleń - napisz do nas lub zadzwoń!

Kierownik Działu Obsługi Klienta:

Dorota Wróbel
email: dorota.wrobel (at) abk.pl
Tel. kom: 885 060 834

Kierownik Biura i Organizacji Szkoleń:

Dorota Leśniak
email: dorota.lesniak (at) abk.pl
Tel./fax: (71) 344 01 15
Tel. kom: 603 544 553