Szkolenie

Lean Manufacturing - Lider efektywnej produkcji

Metody i narzędzia Lean Manufacturing pozwalają na wdrożenie szybkich działań skupionych na usprawnieniu oraz ciągłym doskonaleniu przepływu pracy w organizacji. Efektem tych interwencji jest eliminacja marnotrawstw na wszystkich etapach procesu. Realnie przekłada się to na poprawę jakości pracy oraz redukcję kosztów związanych z wystąpieniem marnotrawstw.
  • Szkolenie Lean Manufacturing – Lider efektywnej produkcji realizowane jest w formie stacjonarnej w zakładzie produkcyjnym GKN Driveline w Oleśnicy lub VELUX w Namysłowie. W celu poznania szczegółów zapraszamy do kontaktu.

Cel szkolenia

  • Poznanie i zrozumienie założeń koncepcji Lean Manufacturing oraz Kaizen.
  • Poznanie metod i narzędzi Lean Manufacturing wykorzystywanych w redukcji strat i podnoszeniu wydajności procesów.
  • Zdobycie umiejętności praktycznej pracy z raportem A3 oraz narzędziami Lean Manufacturing (5S, SMED, TPM, VSM).
  • Ćwiczenia praktyczne i warsztaty symulacyjne na przykładach pochodzących z rzeczywistej hali produkcyjnej.
  • Przygotowanie uczestników do usprawniania procesów produkcyjnych zgodnie z filozofią Lean Manufacturing.
  • Stworzenie warunków wspierających wdrożenie i rozwój Lean Manufacturing w organizacji.
  • Przygotowanie do pracy na stanowiskach związanych z Lean Manufacturing.

Korzyści dla uczestnika

Szkolenie Lean Manufacturing – Lider efektywnej produkcji nauczy Ciebie/Twojego pracownika:

  • Koordynować oraz wspierać realizację projektów optymalizacyjnych procesów produkcyjnych wykorzystując narzędzia Lean Manufacturing.
  • Identyfikować i eliminować marnotrawstwa (MUDA) oraz czynności o niskiej wartości w procesie na wszystkich jego etapach.
  • Standaryzować pracę i organizować stanowiska do sprawnego wykonywania pracy.
  • Podnosić zaangażowanie i efektywność zespołu.
  • Wprowadzać w organizacji system ciągłego doskonalenia, który angażuje zespół w rozwiązywanie problemów.

Korzyści dla organizacji

  • Uszczuplona logistyka wewnętrzna oraz zoptymalizowane zapasy i związane z nimi koszty.
  • Wydajne i stabilne procesy oraz stanowiska pracy.
  • Wyższa jakość oferowanych produktów, a także związana z tym rosnąca wartość marki.
  • Realne zmniejszenie kosztów prowadzenia przedsiębiorstwa.
  • Silny, efektywny oraz zaangażowany zespół.
  • Sprawna komunikacja w strukturach zespołu.

 

Dla kogo?

  • Dla menedżerów, liderów zmian, inżynierów procesu, pracowników działów jakości, specjalistów ds. ciągłego doskonalenia oraz wszystkich osób zaangażowanych we wprowadzanie kultury Lean w organizacji.
  • Dla wszystkich chcących nabyć wiedzę i praktyczne umiejętności zwiększania efektywności procesów dzięki narzędziom Lean Manufacturing.

Forma szkolenia:

  • 8 obszernych modułów tematycznych z zakresu Lean Manufacturing oraz Kaizen.
  • Oparcie szkolenia na realizacji projektu usprawniającego proces w organizacji uczestnika, w którym w praktyczny sposób wykorzysta filozofię i narzędzia Lean Manufacturing.
  • Dostęp do dodatkowych materiałów szkoleniowych (praktyczne formularze, szablony, prezentacje gotowe do użycia).
  • Możliwość indywidualnej opieki trenerskiej na dedykowanych sesjach szkoleniowych.

Dlaczego warto?

Szkolenie Lean Manufacturing – lider efektywnej produkcji to:

  • Połączenie zajęć teoretycznych z warsztatami, ćwiczeniami praktycznymi oraz symulacją narzędzi na przykładach pochodzących z firmy GKN Driveline lub VELUX. Daje to możliwość podejrzenia, jak zdobytą wiedzę wykorzystać w praktyce, na prawdziwej hali produkcyjnej.
  • Integralną częścią szkolenia jest realizacja projektu usprawniającego procesy w organizacji uczestnika, z wykorzystaniem filozofii i narzędzi Lean Manufacturing.

Czas trwania

72 godziny – 3 sesje po 3 dni

Trenerzy

Szkolenie Lean Manufacturing – Lider efektywnej produkcji prowadzą doświadczeni trenerzy-praktycy:

  • Łukasz Sobolewski 
  • Wojciech Michalski 

Opinie o szkoleniach

W tym miejscu przeczytasz opinie o naszych szkoleniach. Zajrzyj do sekcji „Co mówią o nas klienci„.

 

Zakres merytoryczny

Sesja 1. (3 dni)
Analiza stanu obecnego procesu - identyfikacja problemu

  • Lean Manufacturing
    – Klucz do wdrażania zmian.
  • PDCA, 5S, MUDA, raport A3
    – Podstawowe narzędzia do organizacji środowiska pracy i organizacji spotkań operacyjnych.
  • Mapowanie Strumienia Wartości (VSM)
    – Tworzenie stanu obecnego.

Sesja 2. (3 dni)
Opracowanie docelowego stanu procesu - wprowadzanie usprawnień

  • Kaizen
    – Usuwaj bariery ciągle się doskonaląc.
  • Mapowanie Strumienia Wartości (VSM)
    – Tworzenie stanu pożądanego.
  • System ssący
    – Sposób na to, by przy użyciu supermarketów, kolejek i systemów Kanban mieć to, czego klient chce oraz w ilości takiej jak potrzebuje.

Sesja 3. (3 dni)
Stabilność

  • Praca standaryzowana
    – Jak wykonywać tę samą pracę w zawsze ten sam, najlepszy sposób i nieustannie ją usprawniać?
  • TPM 
    – Leanowe podejście do obsługi
    i utrzymania parku maszynowego.
  • SMED
    – Sposób na skrócenie czasu przezbrojenia i zwiększenia satysfakcji Klienta.

Zaufali nam

“Szkolenie zostało przeprowadzone bardzo sprawnie, a treści przekazane w sposób łatwy,przyjazny i zrozumiały dla szkolonej kadry. Szkolenie pozwoliło odkryć na nowo potencjał pracowników obu szkolonych działów i w znaczący sposób poprawiło ich wzajemne relacje. Z czystym sumieniem możemy polecić Panią Arletę Greszczyk jako profesjonalnego trenera, a firmę Akademia Białego Kruka jako solidnego partnera szkoleniowego.”

Bartosz Tworek

Kierownik Utrzymania Ruchu

„Podczas szkolenia prowadząca p. Arleta Grzeszczak w sposób spójny, ciekawy i bogaty w wiedzę oraz doświadczenie połączyła teorię z praktyką.

Szkolenie zostało przeprowadzone bardzo profesjonalnie, a konsultacje udzielone podczas prowadzenia okazały się niezwykle trafne i pomocne dla całego Zespołu.

Program realizowany we współpracy z Akademią Białego Kruka wpłynął na wzrost zaangażowania w realizację projektów oraz poprawę ich efektywności, dlatego z czystym sumieniem polecamy Akademię jako organizatora projektów szkoleniowych dla firm.”

Bartłomiej Lech

Prezes Zarządu

“…Firm szkolących z Six Sigmy jest wiele, ale ABK jest wg mnie pod tym względem wyjątkowa. Co ich najbardziej wyróżnia to zespół praktyków, którzy ucząc przekazują swoją wiedzę i doświadczenie zdobyte podczas codziennej pracy w swoich organizacjach. To nacisk na to aby „nauczyć i potrafić stosować„ a nie tylko „przekazać”. To realizacja projektu w trakcie szkolenia i bieżący feedback od trenerów i uczestników. Ale co najważniejsze to podejście trenerów do swojej pracy. Widać iż to co robią sprawia im przyjemność i robią to bardzo dobrze.”

Kamil Korol

Continuous Improvement Manager

„Dobra komunikacja i wysoki poziom warsztatów zostały zapewnione przez trenera i konsultanta panią Arletę Grzeszczyk, specjalistę w zakresie Lean. Szkolenie było dobrze przygotowane merytorycznie, a nowa wiedza przekazana w przystępny sposób. Na szczególną uwagę zasługuje wpojenie w słuchaczach przekonania, że zmiany są częścią pracy, a świadome wykorzystanie narzędzi Lean w Utrzymaniu Ruchu zintegrowanym z produkcją zmniejsza straty i podnosi efektywność maszyn i linii produkcyjnych.

Polecam Akademię Białego Kruka Sp. Z o. O. Z Wrocławia jako kompletną i odpowiedzialną firmę szkoleniową w zakresie podnoszenia produktywności, zmniejszania kosztów i eliminacji marnotrawstwa w procesach.”

Dariusz Niezabitowski

Koordynator ds. Utrzymania Ruchu i TPM

“Szkolenie Black Belt pozwoliło mi zamienić subiektywne odczucia i “wydaje mi się” na to co w biznesie ważne, czyli LICZBY, DANE, FAKTY. Projekty uruchomione w ramach certyfikacji okazały się z naszej strony “strzałem w 10”. Jeśli chodzi o samo szkolenie, oprócz statystyki, ABK kładzie duży nacisk na miękkie techniki, elementy negocjacji czy prezentowania wyników. Jak pokazało szkolenie, Six Sigma to nie tylko statystyka i rozwiązanie konkretnego problemu, który nas boli, ale także korzyści biznesowe dla firmy (nie tylko finansowe), jak i korzyści osobiste (rozwój kompetencji na poziomie doświadczenia czy postaw oraz zachowań). I najważniejsze — szkolenie pokazało, że JEST SPOSÓB NA WSZYSTKO :-).”

Radek Tkacz

Specjalista ds. jakości

W świecie ciągłych zmian, zwinności, tudzież chaosu, Six Sigma, w wydaniu Akademii Białego Kruka, daje niesamowite możliwości ubraniu otaczającego nas świata w liczby, dane i fakty, redukując niepewność. Akademia Białego Kruka uczy jak rozmawiać z biznesem oraz skutecznego rozwiązywania istotnych problemów biznesowych organizacji, aby umożliwić jej ciagły wzrost.

Mateusz Dzięciołowski

„Cała przygoda z kursem Six Sigma Black Belt rozpoczęła się w czerwcu 2021 roku, gdzie po decyzji Managera zostałem skierowany na kurs w kwestii budowania kompetencji pozwalających na prowadzenie projektów rozwiązujących złożone problemy strategiczne dla Organizacji. Osobiście również postawiłem sobie cel, Black Belt przed 30-stką, dlaczego nie?

 

Co do wyboru Firmy szkoleniowej, decyzja była prosta, po konsultacji z wieloma Osobami w Organizacji zawsze słyszałem jedno zdanie: „Jeżeli chodzi o szkolenia Six Sigma to tylko ABK!”, w takim razie wybór był prosty, ABK. Już rozmowy z Osobami z Organizacji pokazywały mi jak ABK wypada w ich oczach i jak dobrymi opiniami się cieszy.

 

Co do samego szkolenia, to w związku z panującą w momencie rozpoczęcia szkolenia pandemią, dołączyłem do kursu w trybie online – wszelakie obawy, które towarzyszyły mi na początku rozpoczęcia kursy zostały rozwiane już po pierwszym zjeździe. Osobiście od firm szkoleniowych wymagam trzech rzeczy: znajomości tematu, dobrego przygotowania merytorycznego oraz wielu przykładów praktycznych. Wszystkie te rzeczy towarzyszyły szkoleniu zorganizowanemu przez ABK od samego początku, aż do końca trwania zjazdów i moim zdaniem powinny być to słowa opisujące Wasze kursy.

 

Kompetencje Trenerów, przygotowania do zajęć oraz jakość komunikacji, materiałów i przekazywanej wiedzy wraz z możliwością uzyskiwania odpowiedzi na wszelakie pytania związane z tematem szkolenia to dodatkowe atuty, które umacniają moim zdaniem renomę Akademii Białego Kruka.

 

Dzięki szkoleniu, które zrealizowałem znam metodykę i narzędzia rozwiązywania najbardziej złożonych problemów inżynierskich i strategicznych, z którymi zmagają się organizacje na poziomie globalnym. Przed przystąpieniem do kursy problemy mogły przerastać swoją złożonością, po szkoleniu i poznaniu narzędzi w DMAIC, problemy stanowią wyzwania, ale znajomość metod ustrukturyzowanego podejścia do ich rozwiązania jest koniem napędowym w codziennych zmaganiach i za to Wam bardzo dziękuję Akademio.”

Tomasz Pawlicki

Process and Product Engineer, Process Engineering HVE

“Chcąc w kilku słowach zamknąć opinię o poziomie szkolenia Six Sigma Black Belt ująłbym to w kilku hasłach: właściwi, kompetentni wykładowcy, właściwe tempo, dobra komunikacja, bardzo dobre materiały, ciekawe, inspirujące ćwiczenia, atmosfera zajęć sprzyjająca kreatywności. Myślę, że najlepszą rekomendacją jest zadowolony Klient, który powraca. O stopniu mojej satysfakcji najlepiej świadczy fakt chęci przeszkolenia następnych osób z naszej firmy.”

Daniel Kurneta

Continuous Improvement

“Od pierwszego dnia szkolenia Six Sigma Green Belt organizowanego przez Akademię Białego Kruka otwierały nam się oczy. Zespół ABK określiłbym trzeba słowami:
pasja + kreatywność + nieszablonowość.

Osobiście było to dla mnie tzw. Szkolenie marzeń, czyli takie o którym od dawna słyszałem i bardzo chciałem poznać metodę Six Sigma w praktyce. Nie zawiodłem się, mimo że trenerzy Akademii nie idealizowali metody, wskazując zarówno szanse jak i zagrożenia możliwe do napotkania przy jej wdrażaniu w życie.

Co dało naszej firmie szkolenie Six Sigma Green Belt?

  • Pokazało w jaki sposób poszukiwać źródłowej przyczyny problemu
  • Oduczyło pochopnego wskazywania rozwiązań
  • Nauczyło strategicznego spojrzenia na problem
  • Obaliło mit „samotnego geniuszu
  • Przekonało do potencjału pracy zespołowej.”

Jędrzej Bochyński

Specjalista ds. Zintegrowanego Systemu Zarządzania

Przewodnik Białego Kruka

Gościem 34. odcinka podcastu jest Anna Maria Woronowicz z firmy Pandora. Rozmawiamy o tym jak radzić sobie z presją czasu w projektach, jak pogodzić takie skróty jak ASAP z takim skrótem jak DMAIC, po co Black Beltowi intuicja i jak pokolenie Z odnajduje się w świecie Six Sigma.

 

Podcast Six Sigma Espresso Spotify Six Sigma Espresso Apple Podcast

Skontaktuj się z nami.

Jeśli masz pytania dotyczące naszej oferty lub terminów najbliższych szkoleń - napisz do nas lub zadzwoń!

Dorota Wróbel

Menedżer ds. Projektów Szkoleniowych i Obsługi Klienta

Cookies
Cookies

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki. Aby dowiedzieć się więcej, zachęcamy do zapoznania się z naszą Polityką Prywatności.

Akceptuję