fbpx
Lean

Poka Yoke – Zapobieganie błędom
Zapytaj o termin kolejnego szkolenia

Poka Yoke jest zbiorem technik używanych do zapobiegania i unikania występowania błędów w procesie. Mimo, że Poka Yoke jest szeroko używana w produkcji, to świetnie nadaje się do zastosowania na polu różnych obszarów biznesowych jak: biuro i procesy biurowe, np. fakturowanie czy wypełnianie formularzy, szpitale – właściwe przepisywanie leków, czy IT – wypełnianie formularz internetowych. Poka Yoke są użyteczne w każdym procesie, który posiada potencjał do generowania groźnych w skutkach błędów.

kreska oddzielająca


Cel

Cel szkolenia

Uczestnicy poznają szeroki zestaw narzędzi do zapobiegania występowaniu błędów w procesie. Szkolenie jest prowadzone w formie warsztatu tak, by przez praktykę wytworzyć w kursantach sposób myślenia o identyfikacji błędów i systematycznym uniemożliwianiu ich wystąpienia.

Uczestnicy dzięki poznanym metodom są w stanie generować i wdrażać szereg różnych rozwiązań zapobiegającym powstawaniu błędów w procesie przy jakim pracują. Za raz po szkoleniu potrafią zmniejszyć marnotrawstwo polepszyć wskaźniki.

Grupa

Dla kogo?

Adresatami szkolenia są kierownicy, liderzy, pracownicy liniowi, specjaliści oraz inne osoby odpowiedzialne za standaryzację i doskonalenie procesów.

Czego możesz się spodziewać?

Jak pracujemy?

W trakcie szkolenia przekazujemy kursantom specyficzne podejście do codziennej pracy. Uczymy postawy, że można i należy identyfikować problemy, a następnie w przemyślany, systematyczny i logiczny sposób problemy te rozwiązywać.

Rozwiązania Poka Yoke cechuje pełna automatyzacja. Wcześniej kosztowna, nie rzadko ręczna kontrola może zostać zastąpiona odpornym na błędy rozwiązaniem, wbudowanym w proces, które potrafi się zwrócić w bardzo krótkim czasie.

kreska oddzielająca


 

Zakres szkolenia

zakres

  1. Co to jest Poka-Yoke?
  2. Zrozumieć naturę błędu.
  3. Udział „czynnika ludzkiego” w powstawaniu błędów.
  4. Strategia zero defektów.
  5. 7 Fundamentów Poka Yoke.
  6. Proces rozwiązywania problemów a proces Poka Yoke
  7. Metody Poka Yoke.
  8. Podstawowe zasady i efekty Poka Yoke

zakres


Jak możemy Ci pomóc?

Jeśli masz pytania dotyczące naszej oferty lub terminów najbliższych szkoleń - napisz do nas lub zadzwoń!

Kierownik Działu Obsługi Klienta:

Dorota Wróbel
email: dorota.wrobel (at) abk.pl
Tel. kom: 885 060 834

Kierownik Biura i Organizacji Szkoleń:

Dorota Leśniak
email: dorota.lesniak (at) abk.pl
Tel./fax: (71) 344 01 15
Tel. kom: 603 544 553