Jest sposób na wszystko
Akademia Białego Kruka to miejsce, w którym bierzecie odpowiedzialność za swoją karierę, licząc równocześnie na wsparcie naszego zespołu. Uczymy metodyki, dajemy narzędzia, dzielimy się własnym doświadczeniem, jednak to Wy stajecie za sterami projektów Lean i Six Sigma.
Zapraszamy najbardziej ambitnych, którzy podobnie jak my, wierzą, że jest sposób na wszystko!

Nadchodzące szkolenia
Zobacz kalendarz szkoleńZaufali nam

“Jest sposób na wszystko, hasło promujące Akademię Białego Kruka nie mogło być trafniej dobrane i zdecydowanie przejawia się w każdym aspekcie współpracy z ABK. „Twarda” wiedza statystyczna jest przedstawiona w bardzo przystępny sposób (wielki szacun dla Dominika Laski), a założenie „Fakty, liczby, dane” niezmiennie towarzyszy mi już praktycznie wszędzie. Efektów samej metodyki DMAIC nie sposób przecenić. Jeszcze raz dziękuję za przekazane doświadczenia i wiedzę. Polecam!”
Customer Service Process Improvement Manager

„Jeśli do tej pory STATYSTYKA kojarzyła Ci się z SADYSTYKĄ a na dźwięk słów„Ppk” czy „GAGE R&R” zbierało Ci się na ziewanie, to wiedz że po kursie Black Belt w ABK Twój świat się zmieni. Zaczniesz myśleć, zadawać i odpowiadać na pytania opierając się na LICZBACH, DANYCH i FAKTACH. Staniesz się NIELUBIANY w dziale JAKOŚCI czy OPTYMALIZACJI PROCESÓW. Ale od tej porty nie będziesz już patrzył na wykresy jak na kolorowanki, bo zaczniesz czytać jak z nut STATYSTYCZNY OBRAZ PROCESU i doskonale zaczniesz słyszeć, co w trawie (UPSSS… procesie) piszczy. Witaj po jasnej strony MOCY!”
Global Advanced Manufacturing Engineer Morse Systems

Gorąco polecam Akademię Białego Kruka i kurs Black Belt każdemu, kto chciałby podnieść swoje umiejętności usprawniania procesów na wyższy poziom.
- Na szkoleniu zrozumiałem, co miał na myśli Peter Drucker mówiąc, że „nie można zarządzać czymś, czego nie można zmierzyć”. Nauczyłem się też. jak uczynić wszelakie pomiary wiarygodnymi, a także jak wyciągać z nich właściwe biznesowe wnioski.
- Ogromny plus za świetnych trenerów, a zwłaszcza za fakt, że podczas szkolenia ma się kontakt z więcej niż jednym. Daje to szansę na poznanie rożnych perspektyw spojrzenia na metodologię DMAIC i odniesienia do różnych praktycznych doświadczeń. Co dla mnie szczególnie ważne, jest też miejsce na pogłębioną dyskusję na temat tego, jak uelastyczniać metodę DMAIC i dostosować ją do „wyjątkowych” realiów każdej firmy.
- Plus za świetnie przygotowane materiały szkoleniowe, a zwłaszcza ćwiczenia wdrażające w Mini taba i jego krytyczne tajniki. Oprócz wiedzy bezpośrednio związanej z tym:
- jak nazwać problem,
- jak go odnieść do kontekstu biznesowego,
- jak znaleźć jego potencjalne powody,
- jak zebrać dane aby móc statystycznie zweryfikować czy dany powód to właśnie TEN,
- wreszcie jak znaleźć rozwiązania na trwale pozbycie się potwierdzonych powodów problemu,
jest też sporo cennej, praktycznej wiedzy o tym, jak zarządzać grupą projektową, jak unikać konfliktów czy też jak utrzymywać odpowiednią motywacje i zaangażowanie współpracowników.
- Plus za atmosferę szkolenia i otwarte, acz niezwykle krytyczne podejście do inicjowanych podczas jego trwania projektów.
- Plus wreszcie za wersję Online, do której zmusił nas szalejący na świecie wirus. Początkowo byłem sceptyczny ale okazało się że niepotrzebnie. Kurs nie traci w swojej wersji online jeśli chodzi o warstwę merytoryczną, a jedyne czego może brakować to interakcji z innymi uczestnikami szkolenia w przerwach i możliwości wymiany doświadczeń z rożnych firm.
Global ICRM Process Reengineering Expert

“Fakty to najbardziej uparta rzecz pod słońcem” powiedział Woland w Mistrzu i Małgorzacie Bułhakowa. Ten i nie tylko ten cytat zapisał się w mej pamięci na stałe po cyklu szkoleń Six Sigma Upgrade Green to Black Belt. Cykl szkoleń otworzył mi również oczy na to w jaki sposób prawidłowo przejść przez wszystkie fazy modelu DMAIC. Wszystkim tym, którzy chcieliby zgłębić wiedzę na temat faz DMAIC, a przy tym wrócić do swoich firm z dobrą energią, motywacją i przećwiczonymi kompetencjami miękkimi, polecam szkolenie w ABK.”
Kierownik Sekcji Montażu

“…Firm szkolących z Six Sigmy jest wiele, ale ABK jest wg mnie pod tym względem wyjątkowa. Co ich najbardziej wyróżnia to zespół praktyków, którzy ucząc przekazują swoją wiedzę i doświadczenie zdobyte podczas codziennej pracy w swoich organizacjach. To nacisk na to aby „nauczyć i potrafić stosować„ a nie tylko „przekazać”. To realizacja projektu w trakcie szkolenia i bieżący feedback od trenerów i uczestników. Ale co najważniejsze to podejście trenerów do swojej pracy. Widać iż to co robią sprawia im przyjemność i robią to bardzo dobrze.”
Continuous Improvement Manager


„Cała przygoda z kursem Six Sigma Black Belt rozpoczęła się w czerwcu 2021 roku, gdzie po decyzji Managera zostałem skierowany na kurs w kwestii budowania kompetencji pozwalających na prowadzenie projektów rozwiązujących złożone problemy strategiczne dla Organizacji. Osobiście również postawiłem sobie cel, Black Belt przed 30-stką, dlaczego nie?
Co do wyboru Firmy szkoleniowej, decyzja była prosta, po konsultacji z wieloma Osobami w Organizacji zawsze słyszałem jedno zdanie: „Jeżeli chodzi o szkolenia Six Sigma to tylko ABK!”, w takim razie wybór był prosty, ABK. Już rozmowy z Osobami z Organizacji pokazywały mi jak ABK wypada w ich oczach i jak dobrymi opiniami się cieszy.
Co do samego szkolenia, to w związku z panującą w momencie rozpoczęcia szkolenia pandemią, dołączyłem do kursu w trybie online – wszelakie obawy, które towarzyszyły mi na początku rozpoczęcia kursy zostały rozwiane już po pierwszym zjeździe. Osobiście od firm szkoleniowych wymagam trzech rzeczy: znajomości tematu, dobrego przygotowania merytorycznego oraz wielu przykładów praktycznych. Wszystkie te rzeczy towarzyszyły szkoleniu zorganizowanemu przez ABK od samego początku, aż do końca trwania zjazdów i moim zdaniem powinny być to słowa opisujące Wasze kursy.
Kompetencje Trenerów, przygotowania do zajęć oraz jakość komunikacji, materiałów i przekazywanej wiedzy wraz z możliwością uzyskiwania odpowiedzi na wszelakie pytania związane z tematem szkolenia to dodatkowe atuty, które umacniają moim zdaniem renomę Akademii Białego Kruka.
Dzięki szkoleniu, które zrealizowałem znam metodykę i narzędzia rozwiązywania najbardziej złożonych problemów inżynierskich i strategicznych, z którymi zmagają się organizacje na poziomie globalnym. Przed przystąpieniem do kursy problemy mogły przerastać swoją złożonością, po szkoleniu i poznaniu narzędzi w DMAIC, problemy stanowią wyzwania, ale znajomość metod ustrukturyzowanego podejścia do ich rozwiązania jest koniem napędowym w codziennych zmaganiach i za to Wam bardzo dziękuję Akademio.”
Process and Product Engineer, Process Engineering HVE

“ Klarowność wyjaśniania niuansów kolejnych kroków metody Six Sigma, dobór trenerów którzy są wstanie zainteresować tematem a jednocześnie go płynnie przedstawić stanowiły kolejne potwierdzenie wysokiej jakości szkolenia. O profesjonalnym podejściu Akademii do biznesu a także misji nauki metody świadczy także ciągłe wsłuchiwanie się w VOC (szkolonych).
Niewątpliwymi korzyściami biznesowymi z szkolenia są projekty, które zostały już zakończone oraz te przyszłe. Pierwszy zredukował straty na poziomie 300k Euro rocznie, następny jest już w fazie realizacji z szacowanym zyskiem na poziomie 70k Euro. Te liczby mówią same za siebie. W moim przypadku oprócz twardych korzyści finansowych należy przede wszystkim docenić nową jakość wiedzy procesowej pracowników, opartej na Liczbach Danych Faktach którą generują w zespołach projekty wykonywane metodą Six Sigma.”
Dyrektor Produkcji

“W szkoleniu Lean Lider w którym miałem przyjemność osobiście uczestniczyć, Pani Arleta Greszczyk wykazała się bardzo wysoką wiedzą i wspaniałymi umiejętnościami Trenerskimi, potrafiła świetnie zmotywować i zainspirować zespół. Praktyczne przykłady które podaje Pani Arleta na podstawie zdobytej w życiu zawodowym wiedzy, są elementem szkoleniowym który porusza wyobraźnie i pozwala nam znaleźć odpowiedni kierunek w naszym działaniu. Brałem udział w wielu szkoleniach i z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić że Pani Arleta jest jednym z najlepszych trenerów których spotkałem w mojej karierze zawodowej.”
Dyrektor Wydziału TA2


















20.03.25 Tomasz Pawlicki
Muda, Mura, Muri – typy i sposoby eliminacji marnotrawstwa w kulturze Lean
W czasach, w których kluczem do sukcesu jest stabilizowanie procesów, organizacje muszą stale pracować nad redukcją marnotrawstwa, stosując sprawdzone metody.
W metodyce Lean, eliminacja marnotrawstwa jest decydującym elementem dążenia do doskonałości operacyjnej. Charakteryzuje się efektywnością, prostotą i powtarzalnością (nie dając pola do różnorodnych interpretacji).

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami
Zapisz się na nasz newsletter
i bądź na bieżąco