Szkolenie

Lean Manufacturing - Lider efektywnej produkcji

Metody i narzędzia Lean Manufacturing pozwalają na wdrożenie szybkich działań skupionych na usprawnieniu oraz ciągłym doskonaleniu przepływu pracy w organizacji. Efektem tych interwencji jest eliminacja marnotrawstw na wszystkich etapach procesu. Realnie przekłada się to na poprawę jakości pracy oraz redukcję kosztów związanych z wystąpieniem marnotrawstw.
  • Szkolenie Lean Manufacturing – Lider efektywnej produkcji realizowane jest w formie stacjonarnej w zakładzie produkcyjnym GKN Driveline w Oleśnicy. W celu poznania szczegółów zapraszamy do kontaktu.

Cel szkolenia

  • Poznanie i zrozumienie założeń koncepcji Lean Manufacturing oraz Kaizen.
  • Poznanie metod i narzędzi Lean Manufacturing wykorzystywanych w redukcji strat i podnoszeniu wydajności procesów.
  • Zdobycie umiejętności praktycznej pracy z raportem A3 oraz narzędziami Lean Manufacturing (5S, SMED, TPM, VSM).
  • Ćwiczenia praktyczne i warsztaty symulacyjne na przykładach pochodzących z rzeczywistej hali produkcyjnej.
  • Przygotowanie uczestników do usprawniania procesów produkcyjnych zgodnie z filozofią Lean Manufacturing.
  • Stworzenie warunków wspierających wdrożenie i rozwój Lean Manufacturing w organizacji.
  • Przygotowanie do pracy na stanowiskach związanych z Lean Manufacturing.

Korzyści dla uczestnika

Szkolenie Lean Manufacturing – Lider efektywnej produkcji nauczy Ciebie/Twojego pracownika:

  • Koordynować oraz wspierać realizację projektów optymalizacyjnych procesów produkcyjnych wykorzystując narzędzia Lean Manufacturing.
  • Identyfikować i eliminować marnotrawstwa (MUDA) oraz czynności o niskiej wartości w procesie na wszystkich jego etapach.
  • Standaryzować pracę i organizować stanowiska do sprawnego wykonywania pracy.
  • Podnosić zaangażowanie i efektywność zespołu.
  • Wprowadzać w organizacji system ciągłego doskonalenia, który angażuje zespół w rozwiązywanie problemów.

Korzyści dla organizacji

  • Uszczuplona logistyka wewnętrzna oraz zoptymalizowane zapasy i związane z nimi koszty.
  • Wydajne i stabilne procesy oraz stanowiska pracy.
  • Wyższa jakość oferowanych produktów, a także związana z tym rosnąca wartość marki.
  • Realne zmniejszenie kosztów prowadzenia przedsiębiorstwa.
  • Silny, efektywny oraz zaangażowany zespół.
  • Sprawna komunikacja w strukturach zespołu.

 

Dla kogo?

  • Dla menedżerów, liderów zmian, inżynierów procesu, pracowników działów jakości, specjalistów ds. ciągłego doskonalenia oraz wszystkich osób zaangażowanych we wprowadzanie kultury Lean w organizacji.
  • Dla wszystkich chcących nabyć wiedzę i praktyczne umiejętności zwiększania efektywności procesów dzięki narzędziom Lean Manufacturing.

Forma szkolenia:

  • 8 obszernych modułów tematycznych z zakresu Lean Manufacturing oraz Kaizen.
  • Oparcie szkolenia na realizacji projektu usprawniającego proces w organizacji uczestnika, w którym w praktyczny sposób wykorzysta filozofię i narzędzia Lean Manufacturing.
  • Dostęp do dodatkowych materiałów szkoleniowych (praktyczne formularze, szablony, prezentacje gotowe do użycia).
  • Możliwość indywidualnej opieki trenerskiej na dedykowanych sesjach szkoleniowych.

Dlaczego warto?

Szkolenie Lean Manufacturing – lider efektywnej produkcji to:

  • Połączenie zajęć teoretycznych z warsztatami, ćwiczeniami praktycznymi oraz symulacją narzędzi na przykładach pochodzących z firmy GKN Driveline – partnera szkolenia. Daje to możliwość podejrzenia, jak zdobytą wiedzę wykorzystać w praktyce, na prawdziwej hali produkcyjnej.
  • Integralną częścią szkolenia jest realizacja projektu usprawniającego procesy w organizacji uczestnika, z wykorzystaniem filozofii i narzędzi Lean Manufacturing.

Czas trwania

72 godziny – 3 sesje po 3 dni

Trenerzy

Szkolenie Lean Manufacturing – Lider efektywnej produkcji prowadzą doświadczeni trenerzy-praktycy:

  • Łukasz Sobolewski 
  • Wojciech Michalski 

Opinie o szkoleniach

W tym miejscu przeczytasz opinie o naszych szkoleniach. Zajrzyj do sekcji „Co mówią o nas klienci„.

 

Zakres merytoryczny

Sesja 1. (3 dni)
Analiza stanu obecnego procesu - identyfikacja problemu

  • Lean Manufacturing
    – Klucz do wdrażania zmian.
  • PDCA, 5S, MUDA, raport A3
    – Podstawowe narzędzia do organizacji środowiska pracy i organizacji spotkań operacyjnych.
  • Mapowanie Strumienia Wartości (VSM)
    – Tworzenie stanu obecnego.

Sesja 2. (3 dni)
Opracowanie docelowego stanu procesu - wprowadzanie usprawnień

  • Kaizen
    – Usuwaj bariery ciągle się doskonaląc.
  • Mapowanie Strumienia Wartości (VSM)
    – Tworzenie stanu pożądanego.
  • System ssący
    – Sposób na to, by przy użyciu supermarketów, kolejek i systemów Kanban mieć to, czego klient chce oraz w ilości takiej jak potrzebuje.

Sesja 3. (3 dni)
Stabilność

  • Praca standaryzowana
    – Jak wykonywać tę samą pracę w zawsze ten sam, najlepszy sposób i nieustannie ją usprawniać?
  • TPM 
    – Leanowe podejście do obsługi
    i utrzymania parku maszynowego.
  • SMED
    – Sposób na skrócenie czasu przezbrojenia i zwiększenia satysfakcji Klienta.
lean-manufacturing-szkolenie

Nadchodzące szkolenia Lean Manufacturing - Lider efektywnej produkcji

Zobacz kalendarz szkoleń

Zaufali nam

“Po kursie Six Sigma Green Belt naprawdę uwierzyłem, że JEST SPOSÓB NA WSZYSTKO! Dzięki profesjonalizmowi i nieprzeciętnej osobowości trenerów Akademii Białego Kruka szkolenie to jest najlepsze spośród szkoleń, w których miałem okazję uczestniczyć. Ciekawie prowadzone zajęcia, dużo przykładów praktycznych, wspólna powtórka z omawianej części teoretycznej po skończonym module szkolenia co pozwala na szybkie przyswojenie i utrwalenie wiedzy.
Część praktyczna, czyli pierwszy projekt z wybranego przez siebie problemu biznesowego prowadzony od fazy Define do fazy Control pod fachowym okiem trenerów ABK pozwala na zrozumieniu metodyki DMAIC i wejście do świata liczb, danych i faktów. Polecam!”

Zbigniew Patro

Process Engineer

“Szkolenie Green Belt oferowane przez ABK było moim pierwszym doświadczeniem nie tylko z szeroko rozumianą filozofią Six Sigma, ale również z  systemowym podejściem do usprawniania procesów.

Miałam okazję uczestniczyć w  9-dniowym szkoleniu, które w całości spełniło moje oczekiwania. Choć przyznam się,  że obawiałam się fazy Measure i praktycznego wykorzystania statystyki, w  miarę upływu czasu bardzo żałowałam, że nie jestem w stanie wykorzystać w  całości poznanych narzędzi do statystycznej analizy danych. Dobrze dobrane materiały szkoleniowe, wykwalifikowani trenerzy i wspaniała atmosfera warsztatów sprawia że z czystym sercem mogę polecić i zachęcić wszystkich niezdecydowanych do uczestnictwa, a nieustannie powtarzana mantra Liczby, Dane, Fakty  postanie ze mną na długie lata”.

Ewa Wolszczak-Chudy

HR Business Partner

„Miałem przyjemność wziąć udział w otwartym szkoleniu Black Belt organizowanym przez ABK i mogę szczerze polecić ich ofertę. Jestem pod wrażeniem profesjonalizmu i zaangażowania trenerów i trenerek prowadzących zajęcia. Metodyka DMAIC została wyjaśniona bardzo przejrzyście (Kamil Torczewski i Jarek Siarkiewicz genialnie przekazują wiedzę), a do tego uzupełniona o szereg bardzo interesujących szkoleń z tematów miękkich prowadzonych przez fenomenalną Julitę Urbaniuk.

Po szkoleniu dokładnie wiem w jakim kierunku zmierzać z moimi projektami. Jestem bardzo wdzięczny i szczerze polecam wszystkim, którzy chcieliby posiąść kompetencje Black Belt. Mam nadzieję, że będę miał jeszcze okazję współpracować z ABK!”

Paweł Kokorczak

CI Specialist | CONTINUOUS IMPROVEMENT

“Nie tylko podniosłem swoje kompetencje ale również przekonałem się, że Six Sigma to nie zbiór narzędzi ale metoda rozwiązywania problemów a zastosowany sposób prowadzenia szkolenia pokazuje jak jej użyć do każdego typu procesów, nie tylko produkcyjnych.”

Paweł Norek

Pratt & Whitney SQAR

„Jestem niezmiernie zadowolony z uczestnictwa. Na pewno był to dobrze spędzony czas z ABK. Szkolenie bardzo interesujące, dużo ciekawej wiedzy, kompetentny trener. Właśnie powoli zaczynam zauważać, że od czasu ukończenia szkolenia zacząłem patrzeć na świat oczami „liczb, danych, faktów” co jest bardzo ciekawym doświadczeniem. 😊”

Kamil Tkaczyk

Regional Quality Specialist

“ Klarowność wyjaśniania niuansów kolejnych kroków metody Six Sigma, dobór trenerów którzy są wstanie zainteresować tematem a jednocześnie go płynnie przedstawić stanowiły kolejne potwierdzenie wysokiej jakości szkolenia. O profesjonalnym podejściu Akademii do biznesu a także misji nauki metody świadczy także ciągłe wsłuchiwanie się w VOC (szkolonych).

Niewątpliwymi korzyściami biznesowymi z szkolenia są projekty, które zostały już zakończone oraz te przyszłe. Pierwszy zredukował straty na poziomie 300k Euro rocznie, następny jest już w fazie realizacji z szacowanym zyskiem na poziomie 70k Euro. Te liczby mówią same za siebie. W moim przypadku oprócz twardych korzyści finansowych należy przede wszystkim docenić nową jakość wiedzy procesowej pracowników, opartej na Liczbach Danych Faktach którą generują w zespołach projekty wykonywane metodą Six Sigma.”

Grzegorz Zalewski

Dyrektor Produkcji

“W 2010 r. odbyłem w Akademii Białego Kruka 200-godzinne szkolenie Six Sigma Black Belt. Pięć tygodniowych sesji w ciągu pięciu kolejnych miesięcy — to była potężna dawka wiedzy i umiejętności, którymi, jak sądzę, powinien cechować się przyszyły Black Belt. Pomimo wielu godzin szkolenia nie pozwolono nam się nudzić — sześciu trenerów, zróżnicowany materiał, rozmaite techniki nauczania — i to wszystko w bardzo funkcjonalnym ośrodku, położonym w bajkowej okolicy na skraju wrocławskiego Parku Szczytnickiego — wprost wymarzone miejsce do przyswajania nowego materiału. Dodając do tego niebanalny katering oraz uczestników z różnych firm z niemal całego kraju, otrzymujemy szkolenie unikatowe, będące w stanie zaspokoić nawet najbardziej wybredne gusty. Mnie najbardziej ujęło nastawienie prowadzących zajęcia, których przekaz był jasny i niepozostawiający wątpliwości: Six Sigma to wciąż świeży, a zarazem już sprawdzony w bojach program ciągłego doskonalenia, rzucający zupełnie nowe światło na zarządzanie organizacjami. Ja uwierzyłem, a to w konsekwencji okazało się zwiastować początek zmian w sposobie mojego myślenia i postępowania. Z pełną odpowiedzialnością mogę śmiało polecić Akademię Białego Kruka, jako firmę ukierunkowaną na propagowanie nowoczesnego podejścia w rozwiązywaniu problemów w organizacjach.”

Bartłomiej Bieżański

Six Sigma Coordinator

“Fakty to najbardziej uparta rzecz pod słońcem” powiedział Woland w Mistrzu i Małgorzacie Bułhakowa. Ten i nie tylko ten cytat zapisał się w mej pamięci na stałe po cyklu szkoleń Six Sigma Upgrade Green to Black Belt. Cykl szkoleń otworzył mi również oczy na to w jaki sposób prawidłowo przejść przez wszystkie fazy modelu DMAIC. Wszystkim tym, którzy chcieliby zgłębić wiedzę na temat faz DMAIC, a przy tym wrócić do swoich firm z dobrą energią, motywacją i przećwiczonymi kompetencjami miękkimi, polecam szkolenie w ABK.”

Marcin Bulek

Kierownik Sekcji Montażu

“Zapewnienia trenerów Akademii o skuteczności Six Sigma, przedstawione podczas indywidualnej sesji dla kierownictwa firmy, stosunkowo szybko znalazły odzwierciedlenie w osiąganych efektach biznesowych. Zrealizowane projekty przyniosły wymierne efekty finansowe oraz przekonały członków organizacji do uznania Six Sigma jako narzędzia do rozwiązywania szczególnie trudnych problemów biznesowych.”

Krzysztof Sienkiewicz | Krzysztof Kowalski

Menadżer Ciągłego Doskonalenia | Dyrektor Ciągłego Doskonalenia
Dział Komponentów Elektromechanicznych

„Na każdym etapie współpracy zarówno przygotowania oferty szkoleniowej, organizacji szkolenia oraz samego szkolenia mieliśmy do czynienia z w pełni zgranym i profesjonalnym zespołem. Trenerzy ABK z pasją i profesjonalnym podejściem zaszczepili
w nas narzędzia 6 Sigmy i jedynej słusznej drogi opierającej się na liczbach, danych i faktach.

Z przyjemnością polecam firmę i trenerów ABK w prowadzeniu szkoleń i rozwoju kompetencji pracowników w ww zakresie.”

Jarosław Kuhn

Continuous Improvement Coordinator / Gates Production System Coordinator

„W mojej niedługiej karierze zawodowej miałem okazję brać udział w szkoleniach dot. różnych metod rozwiązywania problemów jak chociażby A3, PDCA, Toyota Kata czy 8D. Cały czas jednak czułem niedosyt. Dopiero teraz, po ukończonym szkoleniu Six Sigma Green Belt czuję w pełni gotów do rozwiązywania dowolnych problemów. Akademia uczy rozwiązywania „problemów biznesowych”, jednak narzędzia pokazane w trakcie szkolenia oraz uświadomienie jak ważne powinny być dla nas „Liczby, Dane i Fakty”, pozwala nie tylko na zajęcie się tymi dużymi problemami, ale także tymi małymi. Serdecznie polecam szkolenie wszystkim osobom – bez względu na to w jakiej branży obecnie pracujecie.”

Paweł Nurzyński

Operational Excellence Specialist

Przewodnik Białego Kruka

Karta projektu to dokument tworzony w trakcie fazy DEFINE, a następnie aktualizowany podczas przebiegu projektu DMAIC. Czy karta projektu jest naprawdę tak istotna? Dlaczego powinno się ją robić i jakie role pełni? Zapraszamy do zapoznania się z artykułem.

karta-projektu-dmaic

Skontaktuj się z nami.

Jeśli masz pytania dotyczące naszej oferty lub terminów najbliższych szkoleń - napisz do nas lub zadzwoń!

Dorota Wróbel

Menedżer ds. Projektów Szkoleniowych i Obsługi Klienta

Cookies
Cookies

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies, w zakresie odpowiadającym konfiguracji Twojej przeglądarki. Aby dowiedzieć się więcej, zachęcamy do zapoznania się z naszą Polityką Prywatności.

Akceptuję