Szkolenie

Lean Manufacturing - Lider efektywnej produkcji

Metody i narzędzia Lean Manufacturing pozwalają na wdrożenie szybkich działań skupionych na usprawnieniu oraz ciągłym doskonaleniu przepływu pracy w organizacji. Efektem tych interwencji jest eliminacja marnotrawstw na wszystkich etapach procesu. Realnie przekłada się to na poprawę jakości pracy oraz redukcję kosztów związanych z wystąpieniem marnotrawstw.
  • Szkolenie Lean Manufacturing – Lider efektywnej produkcji realizowane jest w formie stacjonarnej w zakładzie produkcyjnym GKN Driveline w Oleśnicy. W celu poznania szczegółów zapraszamy do kontaktu.

Cel szkolenia

  • Poznanie i zrozumienie założeń koncepcji Lean Manufacturing oraz Kaizen.
  • Poznanie metod i narzędzi Lean Manufacturing wykorzystywanych w redukcji strat i podnoszeniu wydajności procesów.
  • Zdobycie umiejętności praktycznej pracy z raportem A3 oraz narzędziami Lean Manufacturing (5S, SMED, TPM, VSM).
  • Ćwiczenia praktyczne i warsztaty symulacyjne na przykładach pochodzących z rzeczywistej hali produkcyjnej.
  • Przygotowanie uczestników do usprawniania procesów produkcyjnych zgodnie z filozofią Lean Manufacturing.
  • Stworzenie warunków wspierających wdrożenie i rozwój Lean Manufacturing w organizacji.
  • Przygotowanie do pracy na stanowiskach związanych z Lean Manufacturing.

Korzyści dla uczestnika

Szkolenie Lean Manufacturing – Lider efektywnej produkcji nauczy Ciebie/Twojego pracownika:

  • Koordynować oraz wspierać realizację projektów optymalizacyjnych procesów produkcyjnych wykorzystując narzędzia Lean Manufacturing.
  • Identyfikować i eliminować marnotrawstwa (MUDA) oraz czynności o niskiej wartości w procesie na wszystkich jego etapach.
  • Standaryzować pracę i organizować stanowiska do sprawnego wykonywania pracy.
  • Podnosić zaangażowanie i efektywność zespołu.
  • Wprowadzać w organizacji system ciągłego doskonalenia, który angażuje zespół w rozwiązywanie problemów.

Korzyści dla organizacji

  • Uszczuplona logistyka wewnętrzna oraz zoptymalizowane zapasy i związane z nimi koszty.
  • Wydajne i stabilne procesy oraz stanowiska pracy.
  • Wyższa jakość oferowanych produktów, a także związana z tym rosnąca wartość marki.
  • Realne zmniejszenie kosztów prowadzenia przedsiębiorstwa.
  • Silny, efektywny oraz zaangażowany zespół.
  • Sprawna komunikacja w strukturach zespołu.

 

Dla kogo?

  • Dla menedżerów, liderów zmian, inżynierów procesu, pracowników działów jakości, specjalistów ds. ciągłego doskonalenia oraz wszystkich osób zaangażowanych we wprowadzanie kultury Lean w organizacji.
  • Dla wszystkich chcących nabyć wiedzę i praktyczne umiejętności zwiększania efektywności procesów dzięki narzędziom Lean Manufacturing.

Forma szkolenia:

  • 8 obszernych modułów tematycznych z zakresu Lean Manufacturing oraz Kaizen.
  • Oparcie szkolenia na realizacji projektu usprawniającego proces w organizacji uczestnika, w którym w praktyczny sposób wykorzysta filozofię i narzędzia Lean Manufacturing.
  • Dostęp do dodatkowych materiałów szkoleniowych (praktyczne formularze, szablony, prezentacje gotowe do użycia).
  • Możliwość indywidualnej opieki trenerskiej na dedykowanych sesjach szkoleniowych.

Dlaczego warto?

Szkolenie Lean Manufacturing – lider efektywnej produkcji to:

  • Połączenie zajęć teoretycznych z warsztatami, ćwiczeniami praktycznymi oraz symulacją narzędzi na przykładach pochodzących z firmy GKN Driveline. Daje to możliwość podejrzenia, jak zdobytą wiedzę wykorzystać w praktyce, na prawdziwej hali produkcyjnej.
  • Integralną częścią szkolenia jest realizacja projektu usprawniającego procesy w organizacji uczestnika, z wykorzystaniem filozofii i narzędzi Lean Manufacturing.

Czas trwania

72 godziny – 3 sesje po 3 dni

Trenerzy

Szkolenie Lean Manufacturing – Lider efektywnej produkcji prowadzą doświadczeni trenerzy-praktycy:

  • Łukasz Sobolewski 
  • Wojciech Michalski 

Opinie o szkoleniach

W tym miejscu przeczytasz opinie o naszych szkoleniach. Zajrzyj do sekcji „Co mówią o nas klienci„.

 

Zakres merytoryczny

Sesja 1. (3 dni)
Analiza stanu obecnego procesu - identyfikacja problemu

  • Lean Manufacturing
    – Klucz do wdrażania zmian.
  • PDCA, 5S, MUDA, raport A3
    – Podstawowe narzędzia do organizacji środowiska pracy i organizacji spotkań operacyjnych.
  • Mapowanie Strumienia Wartości (VSM)
    – Tworzenie stanu obecnego.

Sesja 2. (3 dni)
Opracowanie docelowego stanu procesu - wprowadzanie usprawnień

  • Kaizen
    – Usuwaj bariery ciągle się doskonaląc.
  • Mapowanie Strumienia Wartości (VSM)
    – Tworzenie stanu pożądanego.
  • System ssący
    – Sposób na to, by przy użyciu supermarketów, kolejek i systemów Kanban mieć to, czego klient chce oraz w ilości takiej jak potrzebuje.

Sesja 3. (3 dni)
Stabilność

  • Praca standaryzowana
    – Jak wykonywać tę samą pracę w zawsze ten sam, najlepszy sposób i nieustannie ją usprawniać?
  • TPM 
    – Leanowe podejście do obsługi
    i utrzymania parku maszynowego.
  • SMED
    – Sposób na skrócenie czasu przezbrojenia i zwiększenia satysfakcji Klienta.

Zaufali nam

„Kurs Six Sigma Black Belt w ABK wspominam bardzo dobrze. Bardzo podobała mi się forma szkolenia, czyli dawkowanie wiedzy teoretycznej na równi z warsztatami i ćwiczeniami opartymi o przykładowe studium przypadku. Taka forma pozwoliła stopniowo przyswajać wiedzę i samemu zmierzać się z poszczególnymi krokami w DMAIC. Dzięki materiałom szkoleniowym mogę w dowolnym momencie swojego projektu wrócić i znaleźć wskazówkę, żeby pójść dalej.

 

Trenerzy również są otwarci na pomoc. Osobiście po szkoleniu bardziej holistycznie patrzę na problem do rozwiązania – wiem, że definiując miary trzeba pamiętać o kontrmiarach lub że pierwsze rozwiązanie jest złe, dopóki jest ostatnie. Szkolenie przekonało mnie, że warto zaangażować się w dobre zdefiniowanie problemu i proces planowania i zbierania danych, aby mieć solidne podstawy do dalszych analiz i nie cofać się do poprzednich kroków.

 

Bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie faza ANALYSE, która okazuje się, po poznaniu tajników testów statystycznych, jest tak naprawdę najprostszym krokiem w DMAIC.

 

Wiedza przekazana przez Julitę dała mi bardzo dużo w zrozumieniu miękkich aspektów bycia liderem projektu. Niejedną wskazówkę mam zapisaną i regularnie do niej wracam.

 

Uważam również, że nawet jeśli ktoś nie planuje prowadzić projektów DMAIC a w swojej pracy rozwiązuje problemy bazując na danych, skorzysta bardzo na takim szkoleniu i niejednokrotnie wykorzysta wiedzę w praktyce.”

Dawid Misiak

After Sales Team Leader

“Szkolenie Six Sigma Black Belt w ABK to wyzwanie i nauka dla każdego, kto jest otwarty na nowoczesne formy zarządzania. To szansa na rozwój, poprawienie kwalifikacji zawodowych a także co najważniejsze — możliwość wdrażania realnych zmian w każdym zakładzie produkcyjnym czy usługach. W ramach 5 miesięcy dogłębnie poznaje się narzędzia SIX SIGMA, które można wykorzystać w realnych projektach. Polecam każdemu!!!”

Bartosz Kopczyński

Dyrektor Produkcji

Jeżeli myślisz, że to szkolenie nie jest dla Ciebie, bo to jest STATYSTYKA, to jesteś w błędzie. Materiał przekazany przez praktyków, uzupełniony zebranym doświadczeniem projektowym. Idealna mieszanka wiedzy z doświadczeniem. Chciałbym aby, wszystkie moje szkolenie wyglądały w podobny sposób. POLECAM !

Mateusz Wlaz

Process Engineer

„Zacznę od tego, że szkolenie jak najbardziej spełniło moje oczekiwania i uważam, że warto wziąć w nim udział. Teraz wiem, że przed szkoleniem prowadziłem projekty „po omacku” i chaotycznie. Po szkoleniu mój sposób pracy jest dużo bardziej uporządkowany. Dużą wartością była możliwość uczestniczenia w szkoleniu z uczestnikami z innych branż. Przeglądy projektów to najlepszy sposób na powtarzanie materiału i benchmarking.

 

Macie bardzo dobrych trenerów, dlatego niekiedy trudny materiał mogłem szybko przyswoić. Jako sugestię zostawię tutaj pomysł, aby wykonywać ćwiczenia np. w minitab na danych od uczestników szkolenia i na przykładach z ich projektów (oczywiście jeżeli taki dane i projekty już mają).

 

Dla mnie najbardziej wartościowe były zajęcia na miejscu – lepsza komunikacja, możliwość zadawania pytań, warunki do skupienia się na materiale. Zajęcia na zoom jednak tego nie gwarantują.

 

Co do korzyści biznesowych to na chwilę obecną ciężko mi się do tego odnieść. Prowadzę dwa projekty, które potencjalnie dadzą spore oszczędności tylko jest jeszcze jest zbyt wcześnie, aby mówić o konkretnych liczbach, ale są to dwa projekty o znaczeniu strategicznym.

 

Korzyści osobiste są za to znaczące. Jak już wspomniałem, po szkoleniu mam dużą pewność w tym co robię i nie dotyczy to tylko projektów. Zasada „liczby, dane, fakty” powinna towarzyszyć inżynierom we wszystkim co robią i jakie decyzje podejmują. Cieszę się, że poleciliście w swoich materiałach książkę „Esencjalista”. Sięgnąłem po nią i to również pomogło mi w radzeniu sobie z wielozadaniowością. Dlatego materiały do szkolenia uważam za dobrze przygotowane.

 

Zajęcia z umiejętności miękkich były dla mnie czymś nowym i przed tym szkoleniem nie doceniałem ich potencjału. Zmusiło mnie to również do pracy nad sobą i zwiększyło samoświadomość.

 

Mam nadzieję wkrótce zobaczyć się z Wami na certyfikacji.”

Mateusz Żuber

Starszy Metalurg / Senior Metallurgist

„Dobra komunikacja i wysoki poziom warsztatów zostały zapewnione przez trenera i konsultanta panią Arletę Grzeszczyk, specjalistę w zakresie Lean. Szkolenie było dobrze przygotowane merytorycznie, a nowa wiedza przekazana w przystępny sposób. Na szczególną uwagę zasługuje wpojenie w słuchaczach przekonania, że zmiany są częścią pracy, a świadome wykorzystanie narzędzi Lean w Utrzymaniu Ruchu zintegrowanym z produkcją zmniejsza straty i podnosi efektywność maszyn i linii produkcyjnych.

Polecam Akademię Białego Kruka Sp. Z o. O. Z Wrocławia jako kompletną i odpowiedzialną firmę szkoleniową w zakresie podnoszenia produktywności, zmniejszania kosztów i eliminacji marnotrawstwa w procesach.”

Dariusz Niezabitowski

Koordynator ds. Utrzymania Ruchu i TPM

“Życzyłbym sobie, aby każda organizacja zajmująca się szkoleniami i konsultingiem działała w podobny sposób. To rzeczywiście są ludzie, którzy potrafią znaleźć “sposób na wszystko.”

Krzysztof Marciniak

Quality Manager

“Wysoki profesjonalizm połączony z przyjazną atmosferą, sprawił że uczestnictwo w kursie było przyjemnością a nie koniecznością. Nie często spotyka się ludzi tak bardzo zarażonych pozytywną energią. Materiał został zrealizowany w czasie, ćwiczenia praktyczne stanowiły dużą większość sesji, co nie tylko wpłynęło na kompletne wyeliminowanie monotonii ale również sprawiło, że każdy czuł się w równym stopniu zaangażowany w pracę zespołową. W moim odczuciu była to zarówno forma integracji, rozrywki ale również nauki.”

Wioletta Wetoszka

PPS Department

“Chciałbym tą drogą podziękować całemu zespołowi ABK za pełne zaangażowania wsparcie od samego początku projektu. Nie tylko przygotowania, ale również wybór trenerów i przekazana wiedza pozwalają na praktyczne wdrożenie teorii w rzeczywistych warunkach. Nawet jeśli jest to dopiero początek naszej drogi, zawsze jest ktoś gotowy wesprzeć nas, kiedy poszukujemy odpowiedzi na pytania. Dziękuję zespołowi ABK za energię, wskazanie nowych perspektyw oraz pozytywną atmosferę i satysfakcję, których doświadczaliśmy w czasie wspólnej pracy!”

Adam Ciesla

Continuous Improvement Manager

“Przeszliśmy przed cały cykl od Six Sigma Sponsor/Champion przez Green Belt na Black Belt kończąc. Wszystkie szkolenia były zorganizowane bardzo profesjonalnie, a konsultacje udzielone przy prowadzeniu projektów bezcenne.Dzięki szkoleniom ABK pogłębioną świadomość czym jest metodyka DMAIC ma już ponad 20 osób w naszej organizacji, a to dopiero początek długoterminowej współpracy.”

Piotr Prusak

Business Excellence Manager

„Szkolenie Six Sigma Green Belt organizowane przez Akademię Białego Kruka z Wrocławia zostało przeprowadzone profesjonalne i przyczyniło się do poszerzenia i usystematyzowania naszej wiedzy z zakresu Six Sigma. Szkolenie miało charakter intensywnych zajęć warsztatowych prowadzonych przez doświadczonych trenerów posiadających umiejętności dydaktyczne i praktyczne w zakresie wykorzystania Six Sigmy. Dla naszej firmy to narzędzie stało się jednym z wyborów do wykorzystania w celu rozwiązywania kluczowych problemów biznesowych przedsiębiorstwa o nieznanej przyczynie. Wysoko oceniamy poziom i skuteczność szkolenia, z całą rzetelnością możemy polecić usługi Akademii Białego Kruka we Wrocławiu”.

Jakub Hendzlik

Kierownik Produkcji/Production Manager

Przewodnik Białego Kruka

W czasach, w których kluczem do sukcesu jest stabilizowanie procesów, organizacje muszą stale pracować nad redukcją marnotrawstwa, stosując sprawdzone metody.

W metodyce Lean, eliminacja marnotrawstwa jest decydującym elementem dążenia do doskonałości operacyjnej. Charakteryzuje się efektywnością, prostotą i powtarzalnością (nie dając pola do różnorodnych interpretacji).

Skontaktuj się z nami.

Jeśli masz pytania dotyczące naszej oferty lub terminów najbliższych szkoleń - napisz do nas lub zadzwoń!

Karolina Klimek

Asystentka ds. Sprzedaży

Justyna Dzikowska

Asystentka ds. Sprzedaży