Szkolenie
Lean Manufacturing - Lider efektywnej produkcji
- Szkolenie Lean Manufacturing – Lider efektywnej produkcji realizowane jest w formie stacjonarnej w zakładzie produkcyjnym GKN Driveline w Oleśnicy. W celu poznania szczegółów zapraszamy do kontaktu.
Cel szkolenia
- Poznanie i zrozumienie założeń koncepcji Lean Manufacturing oraz Kaizen.
- Poznanie metod i narzędzi Lean Manufacturing wykorzystywanych w redukcji strat i podnoszeniu wydajności procesów.
- Zdobycie umiejętności praktycznej pracy z raportem A3 oraz narzędziami Lean Manufacturing (5S, SMED, TPM, VSM).
- Ćwiczenia praktyczne i warsztaty symulacyjne na przykładach pochodzących z rzeczywistej hali produkcyjnej.
- Przygotowanie uczestników do usprawniania procesów produkcyjnych zgodnie z filozofią Lean Manufacturing.
- Stworzenie warunków wspierających wdrożenie i rozwój Lean Manufacturing w organizacji.
- Przygotowanie do pracy na stanowiskach związanych z Lean Manufacturing.
Korzyści dla uczestnika
Szkolenie Lean Manufacturing – Lider efektywnej produkcji nauczy Ciebie/Twojego pracownika:
- Koordynować oraz wspierać realizację projektów optymalizacyjnych procesów produkcyjnych wykorzystując narzędzia Lean Manufacturing.
- Identyfikować i eliminować marnotrawstwa (MUDA) oraz czynności o niskiej wartości w procesie na wszystkich jego etapach.
- Standaryzować pracę i organizować stanowiska do sprawnego wykonywania pracy.
- Podnosić zaangażowanie i efektywność zespołu.
- Wprowadzać w organizacji system ciągłego doskonalenia, który angażuje zespół w rozwiązywanie problemów.
Korzyści dla organizacji
- Uszczuplona logistyka wewnętrzna oraz zoptymalizowane zapasy i związane z nimi koszty.
- Wydajne i stabilne procesy oraz stanowiska pracy.
- Wyższa jakość oferowanych produktów, a także związana z tym rosnąca wartość marki.
- Realne zmniejszenie kosztów prowadzenia przedsiębiorstwa.
- Silny, efektywny oraz zaangażowany zespół.
- Sprawna komunikacja w strukturach zespołu.
Dla kogo?
- Dla menedżerów, liderów zmian, inżynierów procesu, pracowników działów jakości, specjalistów ds. ciągłego doskonalenia oraz wszystkich osób zaangażowanych we wprowadzanie kultury Lean w organizacji.
- Dla wszystkich chcących nabyć wiedzę i praktyczne umiejętności zwiększania efektywności procesów dzięki narzędziom Lean Manufacturing.
Forma szkolenia:
- 8 obszernych modułów tematycznych z zakresu Lean Manufacturing oraz Kaizen.
- Oparcie szkolenia na realizacji projektu usprawniającego proces w organizacji uczestnika, w którym w praktyczny sposób wykorzysta filozofię i narzędzia Lean Manufacturing.
- Dostęp do dodatkowych materiałów szkoleniowych (praktyczne formularze, szablony, prezentacje gotowe do użycia).
- Możliwość indywidualnej opieki trenerskiej na dedykowanych sesjach szkoleniowych.
Dlaczego warto?
Szkolenie Lean Manufacturing – lider efektywnej produkcji to:
- Połączenie zajęć teoretycznych z warsztatami, ćwiczeniami praktycznymi oraz symulacją narzędzi na przykładach pochodzących z firmy GKN Driveline. Daje to możliwość podejrzenia, jak zdobytą wiedzę wykorzystać w praktyce, na prawdziwej hali produkcyjnej.
- Integralną częścią szkolenia jest realizacja projektu usprawniającego procesy w organizacji uczestnika, z wykorzystaniem filozofii i narzędzi Lean Manufacturing.
Czas trwania
72 godziny – 3 sesje po 3 dni
Trenerzy
Szkolenie Lean Manufacturing – Lider efektywnej produkcji prowadzą doświadczeni trenerzy-praktycy:
- Łukasz Sobolewski
- Wojciech Michalski
Opinie o szkoleniach
W tym miejscu przeczytasz opinie o naszych szkoleniach. Zajrzyj do sekcji „Co mówią o nas klienci„.
Zakres merytoryczny
Sesja 1. (3 dni)
Analiza stanu obecnego procesu - identyfikacja problemu
- Lean Manufacturing
– Klucz do wdrażania zmian. - PDCA, 5S, MUDA, raport A3
– Podstawowe narzędzia do organizacji środowiska pracy i organizacji spotkań operacyjnych. - Mapowanie Strumienia Wartości (VSM)
– Tworzenie stanu obecnego.
Sesja 2. (3 dni)
Opracowanie docelowego stanu procesu - wprowadzanie usprawnień
- Kaizen
– Usuwaj bariery ciągle się doskonaląc. - Mapowanie Strumienia Wartości (VSM)
– Tworzenie stanu pożądanego. - System ssący
– Sposób na to, by przy użyciu supermarketów, kolejek i systemów Kanban mieć to, czego klient chce oraz w ilości takiej jak potrzebuje.
Sesja 3. (3 dni)
Stabilność
- Praca standaryzowana
– Jak wykonywać tę samą pracę w zawsze ten sam, najlepszy sposób i nieustannie ją usprawniać? - TPM
– Leanowe podejście do obsługi
i utrzymania parku maszynowego. - SMED
– Sposób na skrócenie czasu przezbrojenia i zwiększenia satysfakcji Klienta.
Zobacz również:
Nadchodzące szkolenia Lean Manufacturing - Lider efektywnej produkcji
Zobacz kalendarz szkoleńZaufali nam
„Miałem przyjemność uczestniczyć w szkoleniu „Six Sigma Black Belt”, duży ukłon w stronę ABK za zbudowanie atmosfery podczas każdej z sesji, która pozwalała w przystępny sposób na przyjęcie dużej ilości wiedzy, zrozumienie narzędzi statystycznych i podejścia do prowadzenia projektów DMAIC. Trenerzy – praktycy, to ludzie, którzy wiedzą o czym mówią… wiedza poparta doświadczeniem i praktycznymi przykładami. ABK to profesjonalne podejście pro klient, polecam.”
Leader in Process Engineering Dept.
Trenerzy ABK to pełni energii, zapału, cierpliwości i poczucia humoru mentorzy! Dzięki nim metodyka Six Sigma została nam zaszczepiona w sposób lekki i przyjemny. Wzorowo zaplanowana agenda cyklu szkoleń sprawiła, że forma zdalna nie stanowiła żadnego problemu. Jestem pełen podziwu dla zespołu ABK. Oby tak dalej!
Senior Test Engineer
„Jeśli do tej pory STATYSTYKA kojarzyła Ci się z SADYSTYKĄ a na dźwięk słów„Ppk” czy „GAGE R&R” zbierało Ci się na ziewanie, to wiedz że po kursie Black Belt w ABK Twój świat się zmieni. Zaczniesz myśleć, zadawać i odpowiadać na pytania opierając się na LICZBACH, DANYCH i FAKTACH. Staniesz się NIELUBIANY w dziale JAKOŚCI czy OPTYMALIZACJI PROCESÓW. Ale od tej porty nie będziesz już patrzył na wykresy jak na kolorowanki, bo zaczniesz czytać jak z nut STATYSTYCZNY OBRAZ PROCESU i doskonale zaczniesz słyszeć, co w trawie (UPSSS… procesie) piszczy. Witaj po jasnej strony MOCY!”
Global Advanced Manufacturing Engineer Morse Systems
Gorąco polecam Akademię Białego Kruka i kurs Black Belt każdemu, kto chciałby podnieść swoje umiejętności usprawniania procesów na wyższy poziom.
- Na szkoleniu zrozumiałem, co miał na myśli Peter Drucker mówiąc, że „nie można zarządzać czymś, czego nie można zmierzyć”. Nauczyłem się też. jak uczynić wszelakie pomiary wiarygodnymi, a także jak wyciągać z nich właściwe biznesowe wnioski.
- Ogromny plus za świetnych trenerów, a zwłaszcza za fakt, że podczas szkolenia ma się kontakt z więcej niż jednym. Daje to szansę na poznanie rożnych perspektyw spojrzenia na metodologię DMAIC i odniesienia do różnych praktycznych doświadczeń. Co dla mnie szczególnie ważne, jest też miejsce na pogłębioną dyskusję na temat tego, jak uelastyczniać metodę DMAIC i dostosować ją do „wyjątkowych” realiów każdej firmy.
- Plus za świetnie przygotowane materiały szkoleniowe, a zwłaszcza ćwiczenia wdrażające w Mini taba i jego krytyczne tajniki. Oprócz wiedzy bezpośrednio związanej z tym:
- jak nazwać problem,
- jak go odnieść do kontekstu biznesowego,
- jak znaleźć jego potencjalne powody,
- jak zebrać dane aby móc statystycznie zweryfikować czy dany powód to właśnie TEN,
- wreszcie jak znaleźć rozwiązania na trwale pozbycie się potwierdzonych powodów problemu,
jest też sporo cennej, praktycznej wiedzy o tym, jak zarządzać grupą projektową, jak unikać konfliktów czy też jak utrzymywać odpowiednią motywacje i zaangażowanie współpracowników.
- Plus za atmosferę szkolenia i otwarte, acz niezwykle krytyczne podejście do inicjowanych podczas jego trwania projektów.
- Plus wreszcie za wersję Online, do której zmusił nas szalejący na świecie wirus. Początkowo byłem sceptyczny ale okazało się że niepotrzebnie. Kurs nie traci w swojej wersji online jeśli chodzi o warstwę merytoryczną, a jedyne czego może brakować to interakcji z innymi uczestnikami szkolenia w przerwach i możliwości wymiany doświadczeń z rożnych firm.
Global ICRM Process Reengineering Expert
“Szkolenie Six Sigma Black Belt w ABK to wyzwanie i nauka dla każdego, kto jest otwarty na nowoczesne formy zarządzania. To szansa na rozwój, poprawienie kwalifikacji zawodowych a także co najważniejsze — możliwość wdrażania realnych zmian w każdym zakładzie produkcyjnym czy usługach. W ramach 5 miesięcy dogłębnie poznaje się narzędzia SIX SIGMA, które można wykorzystać w realnych projektach. Polecam każdemu!!!”
Dyrektor Produkcji
“REWELACJA! Jedynie w ten sposób mogę ocenić całe szkolenie Black Belt realizowane przez Akademię Białego Kruka. Ogromna dawka wiedzy, podana w sposób logiczny i konsekwentny. Osadzenie teorii w praktyce, poprzez realizowanie rzeczywistego projektu, „rozliczonego” kolejnymi sesjami, pozwala na uwiarygodnienie metodyki w żywym procesie. Prowadzący – kompetentni i charyzmatyczni, POLECAM.”
Kierownik Jakości
„W świecie ciągłych zmian, zwinności, tudzież chaosu, Six Sigma, w wydaniu Akademii Białego Kruka, daje niesamowite możliwości ubraniu otaczającego nas świata w liczby, dane i fakty, redukując niepewność. Akademia Białego Kruka uczy jak rozmawiać z biznesem oraz skutecznego rozwiązywania istotnych problemów biznesowych organizacji, aby umożliwić jej ciagły wzrost.„
Jeżeli myślisz, że to szkolenie nie jest dla Ciebie, bo to jest STATYSTYKA, to jesteś w błędzie. Materiał przekazany przez praktyków, uzupełniony zebranym doświadczeniem projektowym. Idealna mieszanka wiedzy z doświadczeniem. Chciałbym aby, wszystkie moje szkolenie wyglądały w podobny sposób. POLECAM !
Process Engineer
08.11.24 KamiL Torczewski
SSE 38: Droga od specjalisty do plant managera. Rozmowa z Leszkiem Kaczmarkiem
Gościem kolejnego, 38-go odcinka podcastu jest Leszek Kaczmarek, Członek Zarządu i Plant Manager w firmie CNH Industrial.
W rozmowie z KamiLem Torczewskim Leszek dzieli się swoją ścieżką kariery, od specjalisty do plant managera, omawiając rolę programów Six Sigma i Lean w tym procesie. Zapraszamy do wysłuchania tej ciekawej rozmowy.
Skontaktuj się z nami.
Jeśli masz pytania dotyczące naszej oferty lub terminów najbliższych szkoleń - napisz do nas lub zadzwoń!
Dorota Wróbel
Menedżer ds. Projektów Szkoleniowych i Obsługi Klienta