Szkolenie

Six Sigma Green Belt

Six Sigma Green Belt to lider sprawnie posługujący się metodyką DMAIC w rozwiązywaniu problemów organizacji. Działa z zespołem, blisko procesu, systematycznie i efektywnie usuwając przyczyny problemów w miejscu ich powstawania.

 

Jak wygląda szkolenie Six Sigma Green Belt?

  • Program rozłożony jest na 9 dni (3 sesje po 3 dni), co pozwala na pogodzenie ze sobą dobrego tempa i dynamiki pracy z możliwością utrzymania maksymalnego skupienia. 
  • W trakcie szkolenia, pod okiem trenerów, zrealizujesz projekt DMAIC rozwiązujący realny problem biznesowy w Twojej firmie.
  • Pozytywne ukończenie szkolenia daje możliwość przystąpienia do certyfikacji Six Sigma Green Belt.

Cel szkolenia

  • Zdobycie umiejętności systematycznego rozwiązywania problemów z wykorzystaniem metody DMAIC.
  • Zmiana sposobu myślenia i działania w usprawnianiu procesów – liczby, dane, fakty jako podstawa podejmowania decyzji.

Dla kogo?

  • Dla obecnych i potencjalnych liderów zmian, liderów zespołów projektowych, osób odpowiedzialnych za zmiany i usprawnienia powierzonych im procesów.

Gdzie?

  • Edycje w formie online odbywają się w wirtualnej sali szkoleniowej. Korzystamy z platformy Zoom, która nie wymaga instalowania dodatkowego oprogramowania.
  • Edycje stacjonarne odbywają się w Hotelu GEM we Wrocławiu.

Co Cię czeka?

  • 72 godziny intensywnego szkolenia.
  • Realizacja projektu DMAIC pod okiem mentora.
  • Nauka biegłego posługiwania się metodyką DMAIC.

  • Regularne testy sprawdzające wiedzę.
  • Przeglądy projektów weryfikujące postęp Twoich prac i zdobywane kompetencje.
  • Zmiana sposobu myślenia i postępowania w rozwiązywaniu problemów.

Akredytacja

  • Akademia Białego Kruka jest jedyną w Polsce organizacją, która posiada akredytację Council for Six Sigma Certification.
  • Nasze szkolenia spełniają wymogi jakościowe dotyczące zakresu merytorycznego programu szkoleń, kompetencji zespołu trenerskiego oraz procesu certyfikacji.

Six Sigma Green Belt

DEFINE + MEASURE

Zdefiniowanie problemu biznesowego do rozwiązania.

  • Six sigma w przedsiębiorstwie
  • Analiza biznesowa problemów
  • Opracowanie kontraktu ze sponsorem
  • Wstępna analiza procesu
  • Określenie głosu klienta
  • Budowanie zaangażowania zespołu
  • Podpisanie kontraktu

 

Pomiar i opis problemu.

  • Podstawy mapowania procesów
  • Poszukiwanie i wstępna analiza przyczyn
  • Plany zbierania danych

MEASURE + ANALYSE

Pomiar i opis problemu

  • Podstawy analizy systemów pomiarowych
  • Statystyczny obraz procesu, czyli zdolność i stabilność procesowa

 

Określanie przyczyn źródłowych problemu

  • Narzędzia graficzne w analizie danych
  • Wnioskowanie statystyczne
  • Opracowanie listy przyczyn źródłowych problemu

IMPROVE + CONTROL

Wdrożenie rozwiązań

  • Generowanie i wybór rozwiązań
  • Kreatywność i innowacja
  • Ocena ryzyk
  • Pilotaż oraz wdrożenie rozwiązań

 

Wdrożenie nowego standardu

  • Ocena uzyskanych wyników
  • Wdrożenie nowego standardu i wprowadzenie zmian
  • Ocena rezultatów biznesowych oraz zamknięcie projektu
Black Belt Green Belt porównanie

Zaufali nam

„Szkolenie okazało się idealnie skonstruowane, teoria przeplatała się z ćwiczeniami praktycznymi. Na  każdym spotkaniu jest możliwość, a nawet konieczność przedyskutowania swojego projektu
z prowadzącym i grupą, co pomaga początkującemu Green Belt-owi nakierować swój projekt na właściwe tory. Wspaniałe doświadczenie móc wymieniać doświadczenie i opinię z kolegami
z różnych branż. Ogromnym plusem szkolenia są kompetentni i doświadczeni prowadzący. Pasja
z jaką mówią o swoich projektach Six Sigma jest zaraźliwa”.

Edyta Di Narzo

Leader Continuous Improvement

„W mojej niedługiej karierze zawodowej miałem okazję brać udział w szkoleniach dot. różnych metod rozwiązywania problemów jak chociażby A3, PDCA, Toyota Kata czy 8D. Cały czas jednak czułem niedosyt. Dopiero teraz, po ukończonym szkoleniu Six Sigma Green Belt czuję w pełni gotów do rozwiązywania dowolnych problemów. Akademia uczy rozwiązywania „problemów biznesowych”, jednak narzędzia pokazane w trakcie szkolenia oraz uświadomienie jak ważne powinny być dla nas „Liczby, Dane i Fakty”, pozwala nie tylko na zajęcie się tymi dużymi problemami, ale także tymi małymi. Serdecznie polecam szkolenie wszystkim osobom – bez względu na to w jakiej branży obecnie pracujecie.”

Paweł Nurzyński

Operational Excellence Specialist

“Dzięki uczestnictwu w szkoleniu z metodologii rozwiązywania problemów DMAIC organizowanemu przez „Akademię Białego Kruka” z indywidualisty stałem się zwolennikiem i entuzjastą pracy zespołowej.”

Janusz Czołomiej

Kierownik Działu Zapewnienia Jakości

” W 2014 Akademia Białego Kruka prowadziła dla nas program szkoleniowy Lean Leadership. Trenerem prowadzącym była Pani Maria Anna Łukasiewicz. Program ten składał się z 4 sesji szkoleniowych i 1 dnia podsumowania. W efekcie programu przeprowadzonego w okresie kilku miesięcy zaobserwowaliśmy następujące zmiany w postawach części kierowników biorących w nim udział:
1) Otworzenie się na wiedzę z zakresu Lean, zneutralizowanie „zastanego” oporu lub niezdecydowania.
2) Okazywanie zainteresowania sprawom związanym z wdrożeniami narzędzi Lean manufacturing.
3) Poprawa osobistego zaangażowania we wdrożenia narzędzi Lean (np. samodzielne szkolenie podwładnych).
4) Zrozumienie różnic w podejściu do Lean pomiędzy wschodnim i zachodnim światem.
5) Wzrost kompetencji w zakresie komunikacji z pracownikami oraz na własnym szczeblu zarządzania.”

Ireneusz Poznański

Pełnomocnik Zarządu ds. Lean Manufacturing

“Wysoki profesjonalizm połączony z przyjazną atmosferą, sprawił że uczestnictwo w kursie było przyjemnością a nie koniecznością. Nie często spotyka się ludzi tak bardzo zarażonych pozytywną energią. Materiał został zrealizowany w czasie, ćwiczenia praktyczne stanowiły dużą większość sesji, co nie tylko wpłynęło na kompletne wyeliminowanie monotonii ale również sprawiło, że każdy czuł się w równym stopniu zaangażowany w pracę zespołową. W moim odczuciu była to zarówno forma integracji, rozrywki ale również nauki.”

Wioletta Wetoszka

PPS Department

“Chciałbym tą drogą podziękować całemu zespołowi ABK za pełne zaangażowania wsparcie od samego początku projektu. Nie tylko przygotowania, ale również wybór trenerów i przekazana wiedza pozwalają na praktyczne wdrożenie teorii w rzeczywistych warunkach. Nawet jeśli jest to dopiero początek naszej drogi, zawsze jest ktoś gotowy wesprzeć nas, kiedy poszukujemy odpowiedzi na pytania. Dziękuję zespołowi ABK za energię, wskazanie nowych perspektyw oraz pozytywną atmosferę i satysfakcję, których doświadczaliśmy w czasie wspólnej pracy!”

Adam Ciesla

Continuous Improvement Manager

“ Klarowność wyjaśniania niuansów kolejnych kroków metody Six Sigma, dobór trenerów którzy są wstanie zainteresować tematem a jednocześnie go płynnie przedstawić stanowiły kolejne potwierdzenie wysokiej jakości szkolenia. O profesjonalnym podejściu Akademii do biznesu a także misji nauki metody świadczy także ciągłe wsłuchiwanie się w VOC (szkolonych).

Niewątpliwymi korzyściami biznesowymi z szkolenia są projekty, które zostały już zakończone oraz te przyszłe. Pierwszy zredukował straty na poziomie 300k Euro rocznie, następny jest już w fazie realizacji z szacowanym zyskiem na poziomie 70k Euro. Te liczby mówią same za siebie. W moim przypadku oprócz twardych korzyści finansowych należy przede wszystkim docenić nową jakość wiedzy procesowej pracowników, opartej na Liczbach Danych Faktach którą generują w zespołach projekty wykonywane metodą Six Sigma.”

Grzegorz Zalewski

Dyrektor Produkcji

„Mimo, iż nie pracuję stricte w problem solvingu, a na co dzień zajmuję się uruchamianiem produkcji nowych wyrobów, szkolenie Six Sigma Black Belt było dla mnie bardzo przydatne. Poznałem kilka nowych narzędzi, na czele z metodami wnioskowania statystycznego, które mogę wykorzystać w swojej pracy. Samo podejście ABK – mega profesjonalne w każdym aspekcie. Przyjemnym i ciekawym dopełnieniem były zajęcia z psychologiem, które pozwoliły spojrzeć na wiele spraw z zupełnie nowej perspektywy.”

 

Bartosz Precz

Kierownik zespołu technologii

„Jestem młodym pracownikiem, który szybko musiał odnaleźć się na nowym, wymagającym stanowisku. Szkolenie przeprowadzone przez ABK nauczyło mnie nie tylko w jaki sposób prowadzić projekty metodą DMAIC, ale przede wszystkim nabyłem umiejętność właściwej organizacji pracy oraz systematycznego podejścia do rozwiązywania problemów. Zdobyłem wiedzę o narzędziach, które w dużym stopniu ułatwiają i zwiększają efektywność zadań wykonywanych w codziennej pracy. Szkolenie pozwala na zmianę sposobu myślenia – nie ma sytuacji bez wyjścia i naprawdę jest sposób na wszystko :)”

Piotr Rychlik

Systematic Improvement Engineer

“Świetne szkolenie, daje wiedzę i narzędzia oraz usystematyzowane podejście do rozwiązywania problemów o nieznanej przyczynie. Polecam.”

Marcin Borowski

Spec. ds. Rozwoju Cadbury

“W szkoleniu Lean Lider w którym miałem przyjemność osobiście uczestniczyć, Pani Arleta Greszczyk wykazała się bardzo wysoką wiedzą i wspaniałymi umiejętnościami Trenerskimi, potrafiła świetnie zmotywować i zainspirować zespół. Praktyczne przykłady które podaje Pani Arleta na podstawie zdobytej w życiu zawodowym wiedzy, są elementem szkoleniowym który porusza wyobraźnie i pozwala nam znaleźć odpowiedni kierunek w naszym działaniu. Brałem udział w wielu szkoleniach i z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić że Pani Arleta jest jednym z najlepszych trenerów których spotkałem w mojej karierze zawodowej.”

Zdzisław Kowalski

Dyrektor Wydziału TA2

Przewodnik Białego Kruka

Kaizen, to japońska filozofia zarządzania, która oznacza „ciągłe doskonalenie”. Jest to podejście koncentrujące się na wprowadzaniu małych, stopniowych zmian w procesach, w celu osiągnięcia lepszych wyników. Kaizen jest szeroko stosowany w różnych branżach, od produkcji po usługi,
i jest kluczowym elementem w metodyki Lean Management.

Skontaktuj się z nami.

Jeśli masz pytania dotyczące naszej oferty lub terminów najbliższych szkoleń - napisz do nas lub zadzwoń!

Karolina Klimek

Asystentka ds. Sprzedaży

Justyna Dzikowska

Asystentka ds. Sprzedaży