Szkolenie

Six Sigma Green Belt

Six Sigma Green Belt to lider sprawnie posługujący się metodyką DMAIC w rozwiązywaniu problemów organizacji. Działa z zespołem, blisko procesu, systematycznie i efektywnie usuwając przyczyny problemów w miejscu ich powstawania.

 

Jak wygląda szkolenie Six Sigma Green Belt?

  • Program rozłożony jest na 9 dni (3 sesje po 3 dni), co pozwala na pogodzenie ze sobą dobrego tempa i dynamiki pracy z możliwością utrzymania maksymalnego skupienia. 
  • W trakcie szkolenia, pod okiem trenerów, zrealizujesz projekt DMAIC rozwiązujący realny problem biznesowy w Twojej firmie.
  • Pozytywne ukończenie szkolenia daje możliwość przystąpienia do certyfikacji Six Sigma Green Belt.

Cel szkolenia

  • Zdobycie umiejętności systematycznego rozwiązywania problemów z wykorzystaniem metody DMAIC.
  • Zmiana sposobu myślenia i działania w usprawnianiu procesów – liczby, dane, fakty jako podstawa podejmowania decyzji.

Dla kogo?

  • Dla obecnych i potencjalnych liderów zmian, liderów zespołów projektowych, osób odpowiedzialnych za zmiany i usprawnienia powierzonych im procesów.

Gdzie?

  • Edycje w formie online odbywają się w wirtualnej sali szkoleniowej. Korzystamy z platformy Zoom, która nie wymaga instalowania dodatkowego oprogramowania.
  • Edycje stacjonarne odbywają się w Hotelu GEM we Wrocławiu.

Co Cię czeka?

  • 72 godziny intensywnego szkolenia.
  • Realizacja projektu DMAIC pod okiem mentora.
  • Nauka biegłego posługiwania się metodyką DMAIC.

  • Regularne testy sprawdzające wiedzę.
  • Przeglądy projektów weryfikujące postęp Twoich prac i zdobywane kompetencje.
  • Zmiana sposobu myślenia i postępowania w rozwiązywaniu problemów.

Akredytacja

  • Akademia Białego Kruka jest jedyną w Polsce organizacją, która posiada akredytację Council for Six Sigma Certification.
  • Nasze szkolenia spełniają wymogi jakościowe dotyczące zakresu merytorycznego programu szkoleń, kompetencji zespołu trenerskiego oraz procesu certyfikacji.

Six Sigma Green Belt

DEFINE + MEASURE

Zdefiniowanie problemu biznesowego do rozwiązania.

  • Six sigma w przedsiębiorstwie
  • Analiza biznesowa problemów
  • Opracowanie kontraktu ze sponsorem
  • Wstępna analiza procesu
  • Określenie głosu klienta
  • Budowanie zaangażowania zespołu
  • Podpisanie kontraktu

 

Pomiar i opis problemu.

  • Podstawy mapowania procesów
  • Poszukiwanie i wstępna analiza przyczyn
  • Plany zbierania danych

MEASURE + ANALYSE

Pomiar i opis problemu

  • Podstawy analizy systemów pomiarowych
  • Statystyczny obraz procesu, czyli zdolność i stabilność procesowa

 

Określanie przyczyn źródłowych problemu

  • Narzędzia graficzne w analizie danych
  • Wnioskowanie statystyczne
  • Opracowanie listy przyczyn źródłowych problemu

IMPROVE + CONTROL

Wdrożenie rozwiązań

  • Generowanie i wybór rozwiązań
  • Kreatywność i innowacja
  • Ocena ryzyk
  • Pilotaż oraz wdrożenie rozwiązań

 

Wdrożenie nowego standardu

  • Ocena uzyskanych wyników
  • Wdrożenie nowego standardu i wprowadzenie zmian
  • Ocena rezultatów biznesowych oraz zamknięcie projektu
Black Belt Green Belt porównanie

Zaufali nam

„Szkolenie ABK, w którym brałam udział (Green Belt, Upgrade Green to Black Belt) było najbardziej profesjonalny szkoleniem, w jakim uczestniczyłam do tej pory. Do mnie najbardziej przemówiły: duża ilości ćwiczeń, praca zespołowa, możliwości przedyskutowania „innego punktu widzenia”. A przede wszystkim otrzymałam odpowiedź na każde nurtujące mnie pytanie. Pasja, z jaką szkolący przekazują teorię przeplataną z praktyką, udzielała się podczas spotkań każdemu z nas.

Wszystkim szukającym nowych wyzwań i rozwiązań łamiących utarte stereotypy, polecam szkolenia ABK.”

Anna Grzech

Quality Manager

“Szkolenie Six Sigma Green Belt, jak I inne szkolenia prowadzone przez Akademię Białego Kruka, w których brałam udział, mogą posłużyć za wzór przekazywania wiedzy w sposób ciekawy i praktyczny. Fakt, iż ogromną ilość wiadomości można ująć w tak przystępny sposób, sprawia, że niejednokrotnie trudne zagadnienia (np. statystyka) stają się naprawdę klarowne. Warsztaty prowadzone przez profesjonalistów potrafią zmienić ukształtowany model myślenia, przez co pozwalają spojrzeć na problemy biznesowe z zupełnie innej strony i potwierdzić, że faktycznie jest sposób na wszystko. Szkolenie jest bardzo i już w tej chwili mogę stwierdzić, że znacznie ułatwi mi pracę. Mam nadzieję, że będę mogła nadal kontynuować współpracę z ABK.”

Monika Birut

Quality Engineer

Szkolenie ABK to okres intensywnej pracy, nie tylko w zakresie teorii, ale również warsztatowej z elementami doskonalenia umiejętności interpersonalnych. Warto podkreślić, że uczestnicy rozpoczynają tę przygodę nie zawsze będąc wykwalifikowanymi specjalistami w metodologii Six Sigma, ale dzięki zaangażowaniu i determinacji trenerów, kończą szkolenie na równym poziomie wiedzy. Serdecznie polecam.

Monika Zyzak

MTO & Deployment Manager

“Nie tylko podniosłem swoje kompetencje ale również przekonałem się, że Six Sigma to nie zbiór narzędzi ale metoda rozwiązywania problemów a zastosowany sposób prowadzenia szkolenia pokazuje jak jej użyć do każdego typu procesów, nie tylko produkcyjnych.”

Paweł Norek

Pratt & Whitney SQAR

„Jestem niezmiernie zadowolony z uczestnictwa. Na pewno był to dobrze spędzony czas z ABK. Szkolenie bardzo interesujące, dużo ciekawej wiedzy, kompetentny trener. Właśnie powoli zaczynam zauważać, że od czasu ukończenia szkolenia zacząłem patrzeć na świat oczami „liczb, danych, faktów” co jest bardzo ciekawym doświadczeniem. 😊”

Kamil Tkaczyk

Regional Quality Specialist

Jeżeli myślisz, że to szkolenie nie jest dla Ciebie, bo to jest STATYSTYKA, to jesteś w błędzie. Materiał przekazany przez praktyków, uzupełniony zebranym doświadczeniem projektowym. Idealna mieszanka wiedzy z doświadczeniem. Chciałbym aby, wszystkie moje szkolenie wyglądały w podobny sposób. POLECAM !

Mateusz Wlaz

Process Engineer

Trenerzy ABK to pełni energii, zapału, cierpliwości i poczucia humoru mentorzy! Dzięki nim metodyka Six Sigma została nam zaszczepiona w sposób lekki i przyjemny. Wzorowo zaplanowana agenda cyklu szkoleń sprawiła, że forma zdalna nie stanowiła żadnego problemu. Jestem pełen podziwu dla zespołu ABK. Oby tak dalej!

Mariusz Kwiatkowski

Senior Test Engineer

„Zacznę od tego, że szkolenie jak najbardziej spełniło moje oczekiwania i uważam, że warto wziąć w nim udział. Teraz wiem, że przed szkoleniem prowadziłem projekty „po omacku” i chaotycznie. Po szkoleniu mój sposób pracy jest dużo bardziej uporządkowany. Dużą wartością była możliwość uczestniczenia w szkoleniu z uczestnikami z innych branż. Przeglądy projektów to najlepszy sposób na powtarzanie materiału i benchmarking.

 

Macie bardzo dobrych trenerów, dlatego niekiedy trudny materiał mogłem szybko przyswoić. Jako sugestię zostawię tutaj pomysł, aby wykonywać ćwiczenia np. w minitab na danych od uczestników szkolenia i na przykładach z ich projektów (oczywiście jeżeli taki dane i projekty już mają).

 

Dla mnie najbardziej wartościowe były zajęcia na miejscu – lepsza komunikacja, możliwość zadawania pytań, warunki do skupienia się na materiale. Zajęcia na zoom jednak tego nie gwarantują.

 

Co do korzyści biznesowych to na chwilę obecną ciężko mi się do tego odnieść. Prowadzę dwa projekty, które potencjalnie dadzą spore oszczędności tylko jest jeszcze jest zbyt wcześnie, aby mówić o konkretnych liczbach, ale są to dwa projekty o znaczeniu strategicznym.

 

Korzyści osobiste są za to znaczące. Jak już wspomniałem, po szkoleniu mam dużą pewność w tym co robię i nie dotyczy to tylko projektów. Zasada „liczby, dane, fakty” powinna towarzyszyć inżynierom we wszystkim co robią i jakie decyzje podejmują. Cieszę się, że poleciliście w swoich materiałach książkę „Esencjalista”. Sięgnąłem po nią i to również pomogło mi w radzeniu sobie z wielozadaniowością. Dlatego materiały do szkolenia uważam za dobrze przygotowane.

 

Zajęcia z umiejętności miękkich były dla mnie czymś nowym i przed tym szkoleniem nie doceniałem ich potencjału. Zmusiło mnie to również do pracy nad sobą i zwiększyło samoświadomość.

 

Mam nadzieję wkrótce zobaczyć się z Wami na certyfikacji.”

Mateusz Żuber

Starszy Metalurg / Senior Metallurgist

„Szkolenie Six Sigma Black Belt spełniło moje oczekiwania w 100%! Sposób przedstawienia opracowanych materiałów, praca w grupach i dobrze przygotowani prowadzący ustanowili mnie w przeświadczeniu, że wybrałem właściwą firmę. Na pozór skomplikowane i ciężkie zagadnienia zostały przedstawione w sposób jasny i przejrzysty (drzewko z wyborem testów statystycznych robi robotę 🙂).

Nauka metodycznego podejścia do projektu, konsekwentne dążenie do celu oraz 'mniej beletrystyki – więcej danych’ sprawiły, że na pozór skomplikowany problem staje się grą typu TETRIS, w której potencjalne przyczyny stanowią klocki, a potwierdzenie hipotezy – kolejny poziom. „

Krzysztof Brzozowski

Process Engineer

W dniu 21.06.2021r. w siedzibie naszej firmy odbyło się szkolenie z zakresu „5s”, zorganizowane dla nas przez „Akademię Białego Kruka”.

Szkolenie z należytą starannością i profesjonalizmem, przygotował i poprowadził Pan Sebastian Oleksy. Kompetencje i sposób komunikacji trenera z grupą kursantów zostały ocenione bardzo wysoko. Wartość merytoryczna szkolenia także została oceniona bardzo dobrze. Należy docenić również kwestie organizacyjne i sam kontakt z firmą „Akademia Białego Kruka”, dzięki czemu wszystkie ustalenia poczynione przed szkoleniem zostały zrealizowane według założonego planu.

Z pełną odpowiedzialnością możemy polecić „Akademię Białego Kruka” jako fachową i rzetelną firmę, która na najwyższym poziomie dba o potrzeby klienta.

Monika Szopa

HR & Payroll Manager

“Podczas szkolenia „Six Sigma Upgrade: Green to Black Belt” teoria była poparta praktycznymi przykładami oraz sporą ilością ćwiczeń – znaczna cześć wiedzy przekazana przez Trenerów może być wykorzystana w praktyce. Szkolenie bardzo przydatne w zakresie narzędzi statystycznych, prowadzenia projektów,zarządzania zespołem oraz samej metodyki DMAIC. Jeśli podczas realizowania projektu zdarzy się utknąć na wyzwaniu, z którym trudno sobie poradzić (a próbowało się niemal wszystkiego) ABK służy pomocą i wsparciem – działa to bardzo efektywnie.”

Wojtek Michalski

Specjalista ds. Lean

“Najważniejsza sprawa – kompetencje trenerów – na wysokim poziomie. Mówię tutaj zarówno o przygotowaniu merytorycznym jak i umiejętności przekazania wiedzy w formie prezentacji i zajęć praktycznych. Zajęcia były prowadzone w luźnej atmosferze, ale w taki sposób, ze słuchacze (przynajmniej moja skromna osoba) nie tracili zainteresowania i nie czuli się znużeni. Warta podkreślenia jest otwartość trenerów na (liczne) pytania, wątpliwości i sugestie słuchaczy, a także dużo przykładów i anegdot, czasem luźno powiązanych z tematem ale pomocnych w utrzymaniu wspomnianego już zainteresowania na dość długim dystansie czasowym. Od strony organizacyjnej Szkolenie przygotowane bardzo dobrze, jako klient czułem się bardzo dobrze poinformowany.”

Leszek Dubicki

Mechanical Design Engineer, PST-M Production Solutions & Technology

Przewodnik Białego Kruka

Kaizen, to japońska filozofia zarządzania, która oznacza „ciągłe doskonalenie”. Jest to podejście koncentrujące się na wprowadzaniu małych, stopniowych zmian w procesach, w celu osiągnięcia lepszych wyników. Kaizen jest szeroko stosowany w różnych branżach, od produkcji po usługi,
i jest kluczowym elementem w metodyki Lean Management.

Skontaktuj się z nami.

Jeśli masz pytania dotyczące naszej oferty lub terminów najbliższych szkoleń - napisz do nas lub zadzwoń!

Karolina Klimek

Asystentka ds. Sprzedaży

Justyna Dzikowska

Asystentka ds. Sprzedaży