Szkolenie

Six Sigma Green Belt

Six Sigma Green Belt to lider sprawnie posługujący się metodyką DMAIC w rozwiązywaniu problemów organizacji. Działa z zespołem, blisko procesu, systematycznie i efektywnie usuwając przyczyny problemów w miejscu ich powstawania.

 

Jak wygląda szkolenie Six Sigma Green Belt?

  • Program rozłożony jest na 9 dni (3 sesje po 3 dni), co pozwala na pogodzenie ze sobą dobrego tempa i dynamiki pracy z możliwością utrzymania maksymalnego skupienia. 
  • W trakcie szkolenia, pod okiem trenerów, zrealizujesz projekt DMAIC rozwiązujący realny problem biznesowy w Twojej firmie.
  • Pozytywne ukończenie szkolenia daje możliwość przystąpienia do certyfikacji Six Sigma Green Belt.

Cel szkolenia

  • Zdobycie umiejętności systematycznego rozwiązywania problemów z wykorzystaniem metody DMAIC.
  • Zmiana sposobu myślenia i działania w usprawnianiu procesów – liczby, dane, fakty jako podstawa podejmowania decyzji.

Dla kogo?

  • Dla obecnych i potencjalnych liderów zmian, liderów zespołów projektowych, osób odpowiedzialnych za zmiany i usprawnienia powierzonych im procesów.

Gdzie?

  • Edycje w formie online odbywają się w wirtualnej sali szkoleniowej. Korzystamy z platformy Zoom, która nie wymaga instalowania dodatkowego oprogramowania.
  • Edycje stacjonarne odbywają się w Hotelu GEM we Wrocławiu.

Co Cię czeka?

  • 72 godziny intensywnego szkolenia.
  • Realizacja projektu DMAIC pod okiem mentora.
  • Nauka biegłego posługiwania się metodyką DMAIC.

  • Regularne testy sprawdzające wiedzę.
  • Przeglądy projektów weryfikujące postęp Twoich prac i zdobywane kompetencje.
  • Zmiana sposobu myślenia i postępowania w rozwiązywaniu problemów.

Akredytacja

  • Akademia Białego Kruka jest jedyną w Polsce organizacją, która posiada akredytację Council for Six Sigma Certification.
  • Nasze szkolenia spełniają wymogi jakościowe dotyczące zakresu merytorycznego programu szkoleń, kompetencji zespołu trenerskiego oraz procesu certyfikacji.

Six Sigma Green Belt

DEFINE + MEASURE

Zdefiniowanie problemu biznesowego do rozwiązania.

  • Six sigma w przedsiębiorstwie
  • Analiza biznesowa problemów
  • Opracowanie kontraktu ze sponsorem
  • Wstępna analiza procesu
  • Określenie głosu klienta
  • Budowanie zaangażowania zespołu
  • Podpisanie kontraktu

 

Pomiar i opis problemu.

  • Podstawy mapowania procesów
  • Poszukiwanie i wstępna analiza przyczyn
  • Plany zbierania danych

MEASURE + ANALYSE

Pomiar i opis problemu

  • Podstawy analizy systemów pomiarowych
  • Statystyczny obraz procesu, czyli zdolność i stabilność procesowa

 

Określanie przyczyn źródłowych problemu

  • Narzędzia graficzne w analizie danych
  • Wnioskowanie statystyczne
  • Opracowanie listy przyczyn źródłowych problemu

IMPROVE + CONTROL

Wdrożenie rozwiązań

  • Generowanie i wybór rozwiązań
  • Kreatywność i innowacja
  • Ocena ryzyk
  • Pilotaż oraz wdrożenie rozwiązań

 

Wdrożenie nowego standardu

  • Ocena uzyskanych wyników
  • Wdrożenie nowego standardu i wprowadzenie zmian
  • Ocena rezultatów biznesowych oraz zamknięcie projektu
Black Belt Green Belt porównanie

Zaufali nam

“Miałem możliwość uczestniczenia w dwóch szkoleniach organizowanych przez ABK: Six Sigma Green Belt i Value Stream Mapping. W obu przypadkach spotkałem się z profesjonalnym podejściem ze strony Trenerów, popartym ciekawymi przykładami z własnego doświadczenia.

Szkolenia na wysokim poziomie zarówno merytorycznym jak i organizacyjnym. Polecam!”

Igor Siwiec

Process Engineer Trainee

„Niniejszym chciałbym zarekomendować Akademię Białego Kruka jako rzetelnego i solidnego partnera we współpracy, doradztwie i prowadzeniu szkoleń oraz warsztatów. Essel Propack Polska Sp. z o.o.o współpracuje z Akademią od ponad dwóch lat, korzystając z usług szkoleniowych i konsultingowych. Wspólnie organizowaliśmy szkolenia i warsztaty dla pracowników Essel Propack Polska. Opinia uczestników o trenerach i sposobie prowadzenia zajęć była zawsze bardzo pozytywna. Essel Propack Polska korzysta również z usług doradczych świadczonych przez ABK w obszarach Six Sigma, Lean Management oraz narzędzi wspierających zarządzanie produkcją. Za każdym razem ABK wywiązywała się sumiennie z ustalonych warunków współpracy, dostarczając wiedzę i umiejętności na najwyższym poziomiewychodząc na przeciw naszym oczekiwaniom. W mojej opinii, poziom pracy i zaangażowania pracowników ABK świadczy o wysokim stopniu profesjonalizmu, co gwarantuje sukces we wspólnie podejmowanych działaniach. Pragnę polecić Akademię Białego Kruka Sp. z o.o jako niezawodnego partnera we współpracy.”

Jacek Dworczak

“REWELACJA! Jedynie w ten sposób mogę ocenić całe szkolenie Black Belt realizowane przez Akademię Białego Kruka. Ogromna dawka wiedzy, podana w sposób logiczny i konsekwentny. Osadzenie teorii w praktyce, poprzez realizowanie rzeczywistego projektu, „rozliczonego” kolejnymi sesjami, pozwala na uwiarygodnienie metodyki w żywym procesie. Prowadzący – kompetentni i charyzmatyczni, POLECAM.”

Beata Przemyk

Kierownik Jakości

“Nie tylko podniosłem swoje kompetencje ale również przekonałem się, że Six Sigma to nie zbiór narzędzi ale metoda rozwiązywania problemów a zastosowany sposób prowadzenia szkolenia pokazuje jak jej użyć do każdego typu procesów, nie tylko produkcyjnych.”

Paweł Norek

Pratt & Whitney SQAR

„Jestem niezmiernie zadowolony z uczestnictwa. Na pewno był to dobrze spędzony czas z ABK. Szkolenie bardzo interesujące, dużo ciekawej wiedzy, kompetentny trener. Właśnie powoli zaczynam zauważać, że od czasu ukończenia szkolenia zacząłem patrzeć na świat oczami „liczb, danych, faktów” co jest bardzo ciekawym doświadczeniem. 😊”

Kamil Tkaczyk

Regional Quality Specialist

“W szkoleniu Lean Lider w którym miałem przyjemność osobiście uczestniczyć, Pani Arleta Greszczyk wykazała się bardzo wysoką wiedzą i wspaniałymi umiejętnościami Trenerskimi, potrafiła świetnie zmotywować i zainspirować zespół. Praktyczne przykłady które podaje Pani Arleta na podstawie zdobytej w życiu zawodowym wiedzy, są elementem szkoleniowym który porusza wyobraźnie i pozwala nam znaleźć odpowiedni kierunek w naszym działaniu. Brałem udział w wielu szkoleniach i z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić że Pani Arleta jest jednym z najlepszych trenerów których spotkałem w mojej karierze zawodowej.”

Zdzisław Kowalski

Dyrektor Wydziału TA2

“ Klarowność wyjaśniania niuansów kolejnych kroków metody Six Sigma, dobór trenerów którzy są wstanie zainteresować tematem a jednocześnie go płynnie przedstawić stanowiły kolejne potwierdzenie wysokiej jakości szkolenia. O profesjonalnym podejściu Akademii do biznesu a także misji nauki metody świadczy także ciągłe wsłuchiwanie się w VOC (szkolonych).

Niewątpliwymi korzyściami biznesowymi z szkolenia są projekty, które zostały już zakończone oraz te przyszłe. Pierwszy zredukował straty na poziomie 300k Euro rocznie, następny jest już w fazie realizacji z szacowanym zyskiem na poziomie 70k Euro. Te liczby mówią same za siebie. W moim przypadku oprócz twardych korzyści finansowych należy przede wszystkim docenić nową jakość wiedzy procesowej pracowników, opartej na Liczbach Danych Faktach którą generują w zespołach projekty wykonywane metodą Six Sigma.”

Grzegorz Zalewski

Dyrektor Produkcji

“Po kursie Six Sigma Green Belt naprawdę uwierzyłem, że JEST SPOSÓB NA WSZYSTKO! Dzięki profesjonalizmowi i nieprzeciętnej osobowości trenerów Akademii Białego Kruka szkolenie to jest najlepsze spośród szkoleń, w których miałem okazję uczestniczyć. Ciekawie prowadzone zajęcia, dużo przykładów praktycznych, wspólna powtórka z omawianej części teoretycznej po skończonym module szkolenia co pozwala na szybkie przyswojenie i utrwalenie wiedzy.
Część praktyczna, czyli pierwszy projekt z wybranego przez siebie problemu biznesowego prowadzony od fazy Define do fazy Control pod fachowym okiem trenerów ABK pozwala na zrozumieniu metodyki DMAIC i wejście do świata liczb, danych i faktów. Polecam!”

Zbigniew Patro

Process Engineer

„Doskonały sposób przekazywania wiedzy, wskazywania, co tak naprawdę jest ważne, na co zwracać uwagę i gdzie kryją się niebezpieczeństwa. Program realizowany we współpracy z Akademią Białego Kruka wpłynął na wzrost zaangażowania w realizację projektów doskonalących i ich efektywność. Zdecydowanie polecam!!!”

Marcin Grząka

Kierownik ds. Lean Manufacturing i Six Sigma

“Jestem nowy w świecie Six Sigma, ale zaprezentowaną wiedzę na pewno wykorzystam w swoim przyszłym życiu zawodowym. Bardzo podobało mi się szkolenie na poziomie Green Belt. Niezbędna porcja teorii i dużo ćwiczeń, które świetnie zobrazowały, o co w tym wszystkim chodzi. Dziękuję ABK, że przypomniała mi oczywistą oczywistość, że „na wszystko jest sposób!”

Andrzej Bal

Specjalista ds. LEAN

“Wszystkim, którzy stoją przed decyzją czy rozpocząć taki kurs mogę powiedzieć, że nie jest łatwo, ale za to bardzo ciekawie i satysfakcjonująco, nawet dla wiecznie narzekających malkontentów. Na pewno moje patrzenie na biznesowe zdarzenia wokół mnie bardzo się zmieniło. W mojej pracy rozpanoszyły się LICZBY, DANE i FAKTY. Stanowią stosowne uzupełnienie LUDZI, PROCESÓW i PROCEDUR. Piękna kompozycja!”

Małgorzata Janecka

Dyrektor Działu Księgowości

“Szkolenie Green Belt oferowane przez ABK było moim pierwszym doświadczeniem nie tylko z szeroko rozumianą filozofią Six Sigma, ale również z  systemowym podejściem do usprawniania procesów.

Miałam okazję uczestniczyć w  9-dniowym szkoleniu, które w całości spełniło moje oczekiwania. Choć przyznam się,  że obawiałam się fazy Measure i praktycznego wykorzystania statystyki, w  miarę upływu czasu bardzo żałowałam, że nie jestem w stanie wykorzystać w  całości poznanych narzędzi do statystycznej analizy danych. Dobrze dobrane materiały szkoleniowe, wykwalifikowani trenerzy i wspaniała atmosfera warsztatów sprawia że z czystym sercem mogę polecić i zachęcić wszystkich niezdecydowanych do uczestnictwa, a nieustannie powtarzana mantra Liczby, Dane, Fakty  postanie ze mną na długie lata”.

Ewa Wolszczak-Chudy

HR Business Partner

„Miałem przyjemność wziąć udział w otwartym szkoleniu Black Belt organizowanym przez ABK i mogę szczerze polecić ich ofertę. Jestem pod wrażeniem profesjonalizmu i zaangażowania trenerów i trenerek prowadzących zajęcia. Metodyka DMAIC została wyjaśniona bardzo przejrzyście (Kamil Torczewski i Jarek Siarkiewicz genialnie przekazują wiedzę), a do tego uzupełniona o szereg bardzo interesujących szkoleń z tematów miękkich prowadzonych przez fenomenalną Julitę Urbaniuk.

Po szkoleniu dokładnie wiem w jakim kierunku zmierzać z moimi projektami. Jestem bardzo wdzięczny i szczerze polecam wszystkim, którzy chcieliby posiąść kompetencje Black Belt. Mam nadzieję, że będę miał jeszcze okazję współpracować z ABK!”

Paweł Kokorczak

CI Specialist | CONTINUOUS IMPROVEMENT

Przewodnik Białego Kruka

W gąszczu codziennych zadań łatwo stracić z oczu szerszą perspektywę. SIPOC to proste narzędzie wizualne, będące integralną częścią metodyki DMAIC, które pozwala na ogólne poznanie procesu. Jego nazwa to akronim od angielskich słów: Suppliers, Inputs, Process, Outputs, Customers.

 

Głównym założeniem narzędzia SIPOC jest zdefiniowanie granic procesu oraz zidentyfikowanie kluczowych elementów wpływających na proces. Jest to największą różnicą, kiedy porównujemy SIPOC z innymi narzędziami mapowania procesów jak np. Flowchart czy VSM. Inaczej niż przy Flowcharcie czy VSM, nie interesują nas szczegóły i detale procesu – zależy nam za to na uzyskaniu ogólnego obrazu. Obrazu „z lotu ptaka” (lub w języku angielskim tzw. Helicopter view).

 

Ten ogólny obraz procesu, pozwala uporządkować działania zespołu projektowego, wpierając między innymi definiowanie celu i zakresu projektu. Pozwala też zorientować się, na jakim „terenie” zespół będzie działał.

Skontaktuj się z nami.

Jeśli masz pytania dotyczące naszej oferty lub terminów najbliższych szkoleń - napisz do nas lub zadzwoń!

Karolina Klimek

Asystentka ds. Sprzedaży

Justyna Dzikowska

Asystentka ds. Sprzedaży