Szkolenie

Six Sigma White Belt

W tradycyjnych, wschodnich sztukach walki, White Belt – czyli Biały Pas – to pierwszy stopień nadawany adeptom. Aby go uzyskać, trzeba znać podstawowe pojęcia, potrafić poprawnie składać strój, znać przepisy i elementy ceremonii takie jak ukłon na początku treningu. Podobnie w świecie Six Sigma – White Belt to jeszcze nie wojownik, nie samodzielny lider projektu, ale osoba, która zapytana „co to jest to Six Sigma?” będzie wiedziała co odpowiedzieć. To również ktoś, kto zaproszony do projektu nie będzie wymagał tłumaczenia co to jest ten DMAIC i czym to się różni od Lean, Kaizen czy innych projektów.

 

Inwestycja we własny rozwój?

Cena szkolenia to 200 zł netto, jednak możliwy jest zwrot tego kosztu. W przypadku kontynuacji rozwoju na ścieżce Six Sigma Green Belt lub Six Sigma Black Belt, zainwestowane w szkolenie Six Sigma White Belt 200zł zostaną odliczone od kosztu szkolenia na wybranym poziomie. Więcej informacji w ofercie PDF.

Six Sigma White Belt

Dla kogo?

  • Typowa grupa docelowa to osoby będące potencjalnymi członkami zespołów projektowych tacy jak: operatorzy, mistrzowie i brygadziści, specjaliści, pracownicy operacyjni. Szkolenie White Belt jest również dobrym wyborem dla wszystkich, którzy chcieli by po prostu zapoznać się z programem Six Sigma w jego najbardziej streszczonej i krótkiej formie.

Gdzie?

  • Szkolenie odbywa się online.

Co Cię czeka?

  • 4 sesje intensywnego szkolenia na platformie ZOOM.
  • Merytoryczna wiedza na temat programu Six Sigma.
  • Nauka poprzez praktykę, testy, zadania domowe

  • Komplet informacji potrzebny, żeby odpowiedzieć sobie na pytanie:
    czy Six Sigma to coś dla mnie?
  • Szansa na uzyskanie certyfikatu Six Sigma White Belt w Akademii Białego Kruka.

Program szkolenia

Charakter zajęć

  • Zajęcia odbywają się w wirtualnej sali szkoleniowej z udziałem maksymalnie 15 uczestników.
  • Zajęcia mają charakter interaktywny, angażujący uczestników, pozwalający na dyskusję, zadawanie pytań i wymianę doświadczeń.

Program

  • Program realizujemy w dwóch wersjach: rozłożony na 2 dni, w trakcie których odbywają się cztery spotkania online, każde po 90 minut; oraz odbywający się jednego dnia, w ciągu którego odbywa się 8h godzin dydaktycznych. Obie wersje pozwalają na pogodzenie ze sobą dobrego tempa i dynamiki pracy z możliwością utrzymania maksymalnego skupienia i uwagi.

Sposób prowadzenia

  • Korzystamy z platformy Zoom, która nie wymaga instalowania żadnego oprogramowania i umożliwia efektywną pracę w oparciu o przeglądarkę i dostęp do Internetu.

Zaufali nam

“Fakty to najbardziej uparta rzecz pod słońcem” powiedział Woland w Mistrzu i Małgorzacie Bułhakowa. Ten i nie tylko ten cytat zapisał się w mej pamięci na stałe po cyklu szkoleń Six Sigma Upgrade Green to Black Belt. Cykl szkoleń otworzył mi również oczy na to w jaki sposób prawidłowo przejść przez wszystkie fazy modelu DMAIC. Wszystkim tym, którzy chcieliby zgłębić wiedzę na temat faz DMAIC, a przy tym wrócić do swoich firm z dobrą energią, motywacją i przećwiczonymi kompetencjami miękkimi, polecam szkolenie w ABK.”

Marcin Bulek

Kierownik Sekcji Montażu

Gorąco polecam Akademię Białego Kruka i kurs Black Belt każdemu, kto chciałby podnieść swoje umiejętności usprawniania procesów na wyższy poziom.

  • Na szkoleniu zrozumiałem, co miał na myśli Peter Drucker mówiąc, że „nie można zarządzać czymś, czego nie można zmierzyć”. Nauczyłem się też. jak uczynić wszelakie pomiary wiarygodnymi, a także jak wyciągać z nich właściwe biznesowe wnioski.
  • Ogromny plus za świetnych trenerów, a zwłaszcza za fakt, że podczas szkolenia ma się kontakt z więcej niż jednym. Daje to szansę na poznanie rożnych perspektyw spojrzenia na metodologię DMAIC i odniesienia do różnych praktycznych doświadczeń. Co dla mnie szczególnie ważne, jest też miejsce na pogłębioną dyskusję na temat tego, jak uelastyczniać metodę DMAIC i dostosować ją do „wyjątkowych” realiów każdej firmy.
  • Plus za świetnie przygotowane materiały szkoleniowe, a zwłaszcza ćwiczenia wdrażające w Mini taba i jego krytyczne tajniki. Oprócz wiedzy bezpośrednio związanej z tym:
    • jak nazwać problem,
    • jak go odnieść do kontekstu biznesowego,
    • jak znaleźć jego potencjalne powody,
    • jak zebrać dane aby móc statystycznie zweryfikować czy dany powód to właśnie TEN,
    • wreszcie jak znaleźć rozwiązania na trwale pozbycie się potwierdzonych powodów problemu,

jest też sporo cennej, praktycznej wiedzy o tym, jak zarządzać grupą projektową, jak unikać konfliktów czy też jak utrzymywać odpowiednią motywacje i zaangażowanie współpracowników.

  • Plus za atmosferę szkolenia i otwarte, acz niezwykle krytyczne podejście do inicjowanych podczas jego trwania projektów.
  • Plus wreszcie za wersję Online, do której zmusił nas szalejący na świecie wirus. Początkowo byłem sceptyczny ale okazało się że niepotrzebnie. Kurs nie traci w swojej wersji online jeśli chodzi o warstwę merytoryczną, a jedyne czego może brakować to interakcji z innymi uczestnikami szkolenia w przerwach i możliwości wymiany doświadczeń z rożnych firm.

Damian Sikorski

Global ICRM Process Reengineering Expert

“Szkolenie „Wprowadzenie do Lean” zorganizowane dla pracowników produkcji okazało się strzałem w dziesiątkę! Dzięki wcześniejszym, szczegółowym konsultacjom z trenerami ABK udało się przygotować program dopasowany do potrzeb naszej organizacji.Poprzez zbudowanie niezwykle przyjaznej atmosfery podczas szkolenia oraz przekazywaniu wiedzy przez trenera w bardzo przystępny sposób, udało się przełamać barierę niechęci do zmian i zainteresować pracowników narzędziami Lean.”

Mariola Szczypińska

Inżynier Procesu

“Było to moje pierwsze spotkanie z metodyką SixSigma. 5 sesji szkolenia kompletnie zmieniło moje spojrzenie na temat rozwiązywania problemów. Świetne przygotowanie trenerów jak i dopracowane ćwiczenia, pozwoliło mi posiąść dużo praktycznej i przydatnej wiedzy. Polecam wszystkim. Szkolenie organizowane przez ABK zmienia spojrzenie na świat !!!”

Arkadiusz Drzewiecki

Dyrektor Departamentu Informatyki

“Uczestniczyłem w szkoleniu Six Sigma Black Belt organizowanym przez Akademię Białego Kruka. Szkolenie to było bardzo dobrze przeprowadzone: przygotowanie i zaangażowanie wykładowców było na bardzo wysokim poziomie. Możliwość prezentacji własnych problemów biznesowych podczas poszczególnych sesji oraz rady otrzymywane od prowadzących szkolenie pozwoliło na praktyczne wykorzystanie zdobytej wiedzy. Poznałem nowe techniki i narzędzia, które pomogą mi w pracy zawodowej. Polecam udział w szkoleniu i warsztatach Six Sigma organizowanych przez Akademię Białego Kruka.”

Marek Ciborowski

Kierownik Biura Ciągłego Doskonalenia

“Od pierwszego dnia szkolenia Six Sigma Green Belt organizowanego przez Akademię Białego Kruka otwierały nam się oczy. Zespół ABK określiłbym trzeba słowami:
pasja + kreatywność + nieszablonowość.

Osobiście było to dla mnie tzw. Szkolenie marzeń, czyli takie o którym od dawna słyszałem i bardzo chciałem poznać metodę Six Sigma w praktyce. Nie zawiodłem się, mimo że trenerzy Akademii nie idealizowali metody, wskazując zarówno szanse jak i zagrożenia możliwe do napotkania przy jej wdrażaniu w życie.

Co dało naszej firmie szkolenie Six Sigma Green Belt?

  • Pokazało w jaki sposób poszukiwać źródłowej przyczyny problemu
  • Oduczyło pochopnego wskazywania rozwiązań
  • Nauczyło strategicznego spojrzenia na problem
  • Obaliło mit „samotnego geniuszu
  • Przekonało do potencjału pracy zespołowej.”

Jędrzej Bochyński

Specjalista ds. Zintegrowanego Systemu Zarządzania

“Zdecydowanie polecam udział w szkoleniu i warsztatach Six Sigma organizowanych przez Akademię Białego Kruka. Szczególnie tym, którzy pragną uzupełnić swoją wiedzę w zakresie efektywnego rozwiązywania problemów biznesowych, ale nie tylko tych. Cała przedstawiona metodologia DMAIC oraz Six Sigma „tool box” , wzbogacone są różnymi narzędziami „miękkimi”, które zdecydowanie podniosły i wzbogaciły nasze kompetencje. Wszystko to razem sprawia, że zdobyte umiejętności można wykorzystać we wszystkich, możliwych do wyobrażenia sobie procesach.”

Paweł Myśliński

Dyrektor Produkcji

„Po zakończeniu kursu Black Belt, który miałem ostatnio przyjemność ukończyć w Akademii udało mi się w pełni zacząć korzystać z liczb, danych i faktów które mam do dyspozycji. Sam kurs to świetna zabawa w dobrym znaczeniu tego słowa, praktyczne zastosowanie narzędzi pozwala w szybki sposób przełożyć je na codzienne wyzwania i zobaczyć efekty po każdej sesji. Dodatkowo atmosfera bardzo sprzyja kreatywnemu myśleniu, po każdym module miałem cala listę inspiracji do zrealizowania.

Idąc wartościami Akademii wiem że w życiu nie ma rzeczy niemożliwych i wszystko rozpoczyna się od pierwszego kroku.”

Wojciech Tatys

Business Process Excellence Manager

“Ze wszystkich szkoleń w których dotąd uczestniczyłam Six Sigma Black Belt Training oceniam najwyżej. Pierwszy raz spotkałam się z tak ciekawą i przemyślaną kompozycją modułów szkoleniowych. Doświadczeni trenerzy, pasjonujące zajęcia, dużo pracy i jeszcze więcej satysfakcji. Polecam każdemu, kto gotowy jest na zmianę w sposobie myślenia oraz w podejściu do problemów biznesowych w swojej organizacji.”

Aleksandra Turant

Kierownik Projektów

“Pierwszy raz z Akademią Białego Kruka spotkałem się w trakcie konsultacji zorganizowanych na potrzeby projektów Six Sigma. Początkowo byłem negatywnie nastawiony, mając w pamięci doświadczenia z poprzednią firmą konsultingową, na szczęście ABK merytorycznym podejściem i doświadczeniem szybko przekonało mnie do skuteczności tego typu spotkań. Drugi raz jako Six Sigma Black Belt korzystałem ze konsultacji ABK w zakresie rozwoju i kształtowania strategicznej wizji programu Six Sigma. W tym przypadku również nie zawiodłem się zaoferowanym wsparciem. W oparciu o powyższe doświadczenia uważam Akademię Białego Kruka za obowiązkową pozycję dla każdego, kto myśli o rozwoju w zakresie kultury Six Sigma.”

Mateusz Dyraga

Six Sigma Black Belt Engineer

“Uczestniczyłam w szkoleniu Six Sigma Green Belt organizowanym przez Akademię Białego Kruka we Wrocławiu. Szkolenie to było bardzo dobrze przeprowadzone: przygotowanie i zaangażowanie wykładowców było na bardzo wysokim poziomie,ponadto są to ludzie z pasją i dużą motywacją do działania i pomocy kursantom. Potrafią podczas szkolenia przykuć twoją uwagę abyś z zainteresowaniem słuchał i uczestniczył w szkoleniu. Możliwość prezentacji własnych problemów biznesowych podczas poszczególnych sesji oraz rady otrzymywane od prowadzących szkolenie pozwoliło na skuteczne wykorzystanie zdobytej wiedzy w praktyce. Poznałam nowe narzędzia, które pomogą mi w pracy zawodowej i będą mi pomocne podczas codziennych obowiązków w pracy .
Polecam udział w szkoleniach Six Sigma organizowanych przez Akademię Białego Kruka. Firma zajmująca się twoim problemem. ”

Agnieszka Marusiak

Kierownik Zmiany

Przewodnik Białego Kruka

„Dziękuję bardzo, cieszę się. Ale ja miałem naprawdę świetnego sponsora!”

 

To jest zdanie, które słyszymy niemal zawsze, kiedy mamy przyjemność oceniać wyjątkowo udane projekty Six Sigma. Czy to podczas certyfikacji, czy jeszcze podczas trwania szkolenia. Pada ono zazwyczaj tuż po tym, kiedy gratulujemy liderowi udanej certyfikacji (Six Sigma Black Belt/Green Belt) i kiedy zwracamy uwagę na wyjątkowość zrealizowanych projektów.

 

To powtarzane przez liderów zdanie, to namacalny dowód tego, jak istotną rolę w projekcie odgrywa jego Sponsor.

Skontaktuj się z nami.

Jeśli masz pytania dotyczące naszej oferty lub terminów najbliższych szkoleń - napisz do nas lub zadzwoń!

Dorota Wróbel

Menedżer ds. Projektów Szkoleniowych i Obsługi Klienta