Szkolenie
Six Sigma Black Belt
Black Belt to człowiek do zadań specjalnych. Cechuje go biegła znajomość metodyki DMAIC, opanowany szeroki wachlarz narzędzi, efektywne prowadzenie zespołów i, co najważniejsze, unikalny sposób pracy.

Dla kogo?
- Szkolenie adresowane jest do obecnej i przyszłej kadry zarządzającej wszystkich poziomów oraz wybranych pracowników, stanowiących potencjał dla przyszłego rozwoju przedsiębiorstwa.
Gdzie?
- Program szkoleniowy realizowany jest w formie hybrydowej (online/Wrocław).
- Najbliższe edycje i terminy zajęć sprawdź tutaj.
Teraz szkolenie zawiera badanie FRIS ®
Badanie to pokazuje jak najlepiej wykorzystać naturalne predyspozycje człowieka w pracy, w relacjach, w rozwoju osobistym. Pozwala uczyć się akceptować swoje auty w pracy zespołowej i doceniać inne style myślenia u swoich współpracowników.
Co Cię czeka?
- 160 godzin intensywnego szkolenia merytorycznego.
- Realizacja projektu DMAIC pod okiem mentora.
- Nauka biegłego posługiwania się metodyką DMAIC.
- Regularne testy sprawdzające wiedzę.
- Przeglądy projektów weryfikujące postęp Twoich prac i zdobywane kompetencje.
- Praca z psychologiem wspierająca umiejętności prowadzenia zespołów i radzenia sobie w trudnych sytuacjach.
- Test osobowości FRIS® wraz z analizą wyników.
- Zmiana sposobu myślenia i postępowania w rozwiązywaniu problemów.
Akredytacja
Akademia Białego Kruka jest jedyną w Polsce organizacją, która posiada akredytację Council for Six Sigma Certification. Nasze szkolenia spełniają wymogi jakościowe dotyczące zakresu merytorycznego programu szkoleń, kompetencji zespołu trenerskiego oraz procesu certyfikacji.
Six Sigma Black Belt

DEFINE
Zdefiniowanie problemu biznesowego do rozwiązania.
- Six sigma w przedsiębiorstwie
- Analiza biznesowa problemów
- Opracowanie kontraktu ze sponsorem
- Wstępna analiza procesu
- Określenie głosu klienta
- Budowanie zaangażowania zespołu
- Podpisanie kontraktu

MEASURE
Zamiana problemu biznesowego na problem statystyczny.
- Opracowanie szczegółowej mapy procesu
- Generowanie i wybór zmiennych
- Opracowanie planu zbierania danych
- Właściwe delegowanie zadań
- Ocena i weryfikacja systemu pomiarowego
- Opracowanie statystycznego obrazu procesu

ANALYSE
Identyfikacja przyczyn źródłowych problemu.
- Wstępna analiza zależności
- Weryfikacja hipotez dotyczących zależności y=f(x)
- Opracowanie listy przyczyn źródłowych problemu

IMPROVE
Przygotowanie, sprawdzenie i wdrożenie rozwiązania.
- Generowanie rozwiązań
- Ocena i wybór rozwiązania
- Kreatywność i innowacja
- Ocena ryzyk
- Projekt pilotażowy
- Wdrożenie rozwiązania
- Negocjacje i wywieranie wpływu podczas wprowadzania zmian
- Radzenie sobie z konfliktem i różnicą zdań

CONTROL
Weryfikacja uzyskanych wyników oraz ustanowienie nowego standardu.
- Ocena uzyskanych wyników
- Ustanowienie nowego standardu
- Wprowadzenie zmian
- Ocena rezultatów biznesowych
- Aspekty psychologiczne zamknięcia projektu
- Zamknięcie projektu

Zobacz również:
Nadchodzące szkolenia Six Sigma Black Belt
Zobacz kalendarz szkoleńZaufali nam

“Szkolenie z zakresu projektowania eksperymentów pozwoliło nam w pełni zrozumieć to narzędzie od podstaw. Dzięki świetnie dobranym doświadczeniom praktycznym, z powodzeniem możemy stawiać pierwsze kroki w dziedzinie planowania, realizacji i analizy wyników eksperymentów, a tym samym zgłębić wiedzę na temat naszego procesu technologicznego oraz ważności czynników na niego oddziałujących. Umiejętności prowadzącego i stworzenie przyjaznej atmosfery w trakcie zajęć, z powodzeniem wykluczyły konieczność stosowania podwójnego espresso w przerwach.
Z największą przyjemnością polecam wszystkim współpracę z ABK.”
Starszy Inżynier ds. Procesu

“Szkolenie „Wprowadzenie do Lean” zorganizowane dla pracowników produkcji okazało się strzałem w dziesiątkę! Dzięki wcześniejszym, szczegółowym konsultacjom z trenerami ABK udało się przygotować program dopasowany do potrzeb naszej organizacji.Poprzez zbudowanie niezwykle przyjaznej atmosfery podczas szkolenia oraz przekazywaniu wiedzy przez trenera w bardzo przystępny sposób, udało się przełamać barierę niechęci do zmian i zainteresować pracowników narzędziami Lean.”
Inżynier Procesu


„W świecie ciągłych zmian, zwinności, tudzież chaosu, Six Sigma, w wydaniu Akademii Białego Kruka, daje niesamowite możliwości ubraniu otaczającego nas świata w liczby, dane i fakty, redukując niepewność. Akademia Białego Kruka uczy jak rozmawiać z biznesem oraz skutecznego rozwiązywania istotnych problemów biznesowych organizacji, aby umożliwić jej ciagły wzrost.„


“REWELACJA! Jedynie w ten sposób mogę ocenić całe szkolenie Black Belt realizowane przez Akademię Białego Kruka. Ogromna dawka wiedzy, podana w sposób logiczny i konsekwentny. Osadzenie teorii w praktyce, poprzez realizowanie rzeczywistego projektu, „rozliczonego” kolejnymi sesjami, pozwala na uwiarygodnienie metodyki w żywym procesie. Prowadzący – kompetentni i charyzmatyczni, POLECAM.”
Kierownik Jakości

„Jest sposób na wszystko – w trakcie kursu Six Sigma Green Belt odniosłem wrażenie, że dla załogi ABK to nie zgrabny slogan, a głęboko żywione przekonanie. Po szkoleniu trudno go nie podzielać. Najlepsze recenzje można wystawić prowadzącym – doskonałe przygotowanie owocuje przedstawieniem metodyki w sposób bardzo efektywny. Teorię przedstawiają odnosząc się do swojego bogatego doświadczenia. Szkolenie to nie tylko metodyka – zawiera także inne cenne elementy, np. dotyczące skutecznego działania. Nie bez powodu. Bez opanowania tych aspektów skuteczność Green Belta, ale i każdego pracownika, bardzo cierpi. Kurs bez wątpienia jest najlepszym w jakim uczestniczyłem. Dlaczego? Każda jego część, każda godzina niesie za sobą wartość – wiedzę, umiejętności bądź konfrontację z dotychczasowymi doświadczeniami. Dla mnie, jako osoby zajmującej się Leanem, szkolenie było bardzo wartościowe. Pozwoliło usystematyzować wiedzę i połączyć ją w całość pt. „Lean Six Sigma”.”
Specjalista ds. produkcji /Production Specialist


“Świetne szkolenie, daje wiedzę i narzędzia oraz usystematyzowane podejście do rozwiązywania problemów o nieznanej przyczynie. Polecam.”
Spec. ds. Rozwoju Cadbury


















20.03.25 Tomasz Pawlicki
Muda, Mura, Muri – typy i sposoby eliminacji marnotrawstwa w kulturze Lean
W czasach, w których kluczem do sukcesu jest stabilizowanie procesów, organizacje muszą stale pracować nad redukcją marnotrawstwa, stosując sprawdzone metody.
W metodyce Lean, eliminacja marnotrawstwa jest decydującym elementem dążenia do doskonałości operacyjnej. Charakteryzuje się efektywnością, prostotą i powtarzalnością (nie dając pola do różnorodnych interpretacji).

Skontaktuj się z nami.
Jeśli masz pytania dotyczące naszej oferty lub terminów najbliższych szkoleń - napisz do nas lub zadzwoń!