Artykuły

01.08.23

Certyfikat Six Sigma Green Belt – czy warto?

Kim jest Six Sigma Green Belt w organizacji? Jakie ma umiejętności i z czym wiąże się ta rola? Czy warto zdobyć certyfikat Six Sigma Green Belt? Jak zostać Six Sigma Green Beltem? Zebraliśmy odpowiedzi na te pytania i dzielimy się nimi w dzisiejszym artykule.

 

certyfikat six sigma green belt

W artykule:

  • Rola Six Sigma Green Belta w organizacji
  • Jakie kompetencje posiada Six Sigma Green Belt?
  • Jak zostać Six Sigma Green Beltem?
  • Korzyści z certyfikatu Six Sigma Green Belt

 

Zobacz również: Czym jest Six Sigma? Zastosowanie, etapy, efekty

Kim jest Six Sigma Green Belt?

Six Sigma Green Belt posługując się metodyką DMAIC rozwiązuje problemy organizacji oraz systematycznie i efektywnie usuwa ich źródła w miejscu powstawania. Posiada wystarczającą wiedzę i doświadczenie do prowadzenia projektów metodą DMAIC, wykorzystując podstawowe narzędzia Six Sigma. Działa lokalnie, z zespołem, blisko procesu. Oprócz prowadzenia projektów Six Sigma, Green Belt realizuje również obowiązki wynikające z zajmowanego stanowiska. W organizacjach o rozbudowanej strukturze Six Sigma nad Green Beltem czuwa Black Belt.

Jakie kompetencje posiada Six Sigma Green Belt?

Osoba posiadająca certyfikat Six Sigma Green Belt posiada wiedzę z zakresu statystyki, analizy danych, a także umiejętności interpersonalnych takich jak zdolność do pracy zespołowej, zarządzania projektem i komunikacji. Six Sigma Green Belt efektywnie wykorzystuje narzędzia Six Sigma, takie jak DMAIC do systematycznego rozwiązywania istotnych problemów występujących w obszarze jego działalności.

Korzyści z posiadania certyfikatu Six Sigma Green Belt

  1. Opieranie decyzji na liczbach, danych faktach

Szkolenie Six Sigma Green Belt w ABK zmienia sposób myślenia i działania w usprawnianiu procesów. Każdy problem biznesowy jest przedstawiany za pomocą liczb, danych, faktów. Zdefiniowane przyczyny i wdrożone rozwiązania nie wynikają z opinii, a ze zweryfikowanych za pomocą testów statystycznych hipotez.

 

  1. Prowadzenie projektów Six Sigma

Szkolenie Six Sigma Green Belt przygotowuje do aktywnego prowadzenia projektów usprawniających z pomocą metodyki DMAIC oraz do pracy z zespołem projektowym.

 

  1. Usystematyzowane podejście do rozwiązywania problemów

Po ukończeniu szkolenia Six Sigma Green Belt posiada szereg narzędzi i kompetencji do rozwiązywania problemów i usprawniania procesów zgodnie z metodyką DMAIC, czyli usystematyzowanym „cyklem postępowania”, który sprawdzi się niemal w każdej branży i procesie.

 

  1. Wartość dodana dla firmy

Certyfikat Six Sigma Green Belt to namacalny dowód na to, że jesteś w stanie wnieść wartość dodaną do organizacji w postaci usprawnienia procesu, czy rozwiązania istotnych problemów.

Jak zdobyć certyfikat Six Sigma Green Belt?

Aby zdobyć certyfikat Six Sigma Green Belt niezbędne jest zdobycie wiedzy i umiejętności w zakresie Six Sigma podczas szkolenia na poziomie Green Belt. Szkolenie trwa 9 dni i jest podzielone na 3 sesje merytoryczne. Podczas zajęć poznasz metodykę DMAIC według której poprowadzisz projekty usprawniające w swojej organizacji. Dokładny program i zakres szkolenia sprawdzisz tutaj – szkolenie Six Sigma Green Belt.

Inne posty

Artykuły

03.10.19 KamiL Torczewski

Mit 1: Six Sigma = statystyka?

To jeden z najpowszechniejszych mitów krążących wokół programu Six Sigma, jednocześnie mit chyba najbardziej szkodliwy. Dlaczego? Otóż, jeśli: ZARZĄD UWAŻA, że Six Sigma = statystyka, to wówczas…

Artykuły

03.10.19 KamiL Torczewski

Mit 2: Six Sigma = ciągłe doskonalenie?

Bardzo powszechnie uważa się, że Six Sigma to jeden z wielu programów ciągłego doskonalenia. To kolejna opinia, którą musimy włożyć do naszej kategorii mitów. Dlaczego?

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Zapisz się na nasz newsletter
i bądź na bieżąco

Zgadzam się na otrzymywanie od Akademii Białego Kruka Sp. z o.o. informacji handlowo-marketingowych w formie newslettera przesyłanego na podany przeze mnie adres mailowy . Zapoznaj się z klauzulą informacyjną, gdzie znajdziesz zasady przetwarzania Twoich danych osobowych tutaj.