W tym wywiadzie z Moniką Ścibor-Staniszewską, Tribe Leaderem i Dyrektorka Centrum Rozwoju Procesów Wsparcia Biznesu, poznamy historię wdrażania metodyki Lean w banku. Dowiedz się, jak SCB nie tylko wdrożył metodykę Lean, ale włączył ją w kulturę organizacyjną, osiągając wymierne korzyści w różnych obszarach, w tym digitalizacji, optymalizacji procesów i rozwoju pracowników. Odkryj kluczowe strategie i narzędzia, pokonane wyzwania oraz inspiracje płynące z tej inicjatywy.

Artykuły

19.12.24 Tomasz Pawlicki

Six Sigma Green Belt
– Kluczowe umiejętności i zastosowania w organizacjach

W dynamicznym środowisku biznesowym, niezależnie czy mówimy o sektorze usługowym, czy produkcyjnym, efektywność procesów jest kluczem do sukcesu. Poprawa efektywności procesów poprzez rozwiązywanie problemów to jedna z głównych aktywności, które są częścią pracy osoby pełniącej rolę Six Sigma Green Belt.

Osoba posiadająca certyfikat Six Sigma Green Belt, dysponuje unikalnym zestawem kompetencji, pozwalającym na identyfikację, analizę i eliminację problemów, niezależnie od branży i obszaru w którym występują. Niezależnie czy mowa o produkcji, logistyce, handlu czy usługach.

Artykuły

12.12.24 Akademia Białego Kruka

Lean w finansach: Pokonywanie wyzwań. Trwałe ulepszenia.

W tym wywiadzie z Moniką Ścibor-Staniszewską, Tribe Leaderem i Dyrektorka Centrum Rozwoju Procesów Wsparcia Biznesu, poznamy historię wdrażania metodyki Lean w banku. Dowiedz się, jak SCB nie tylko wdrożył metodykę Lean, ale włączył ją w kulturę organizacyjną, osiągając wymierne korzyści w różnych obszarach, w tym digitalizacji, optymalizacji procesów i rozwoju pracowników. Odkryj kluczowe strategie i narzędzia, pokonane wyzwania oraz inspiracje płynące z tej inicjatywy.

Artykuły

28.11.24 Tomasz Pawlicki

Six Sigma – od Yellow do Black Belt. Porównanie poziomów

Zastanawiasz się, co kryje się za pojęciami Six Sigma White Belt i Six Sigma Master Black Belt? To przykładowe role w infrastrukturze programu Six Sigma, gdzie każdy charakteryzuje się własnymi obowiązkami i stopniem zaawansowania w metodyce. Dzięki temu artykułowi dowiesz się jak zacząć swoją przygodę z Six Sigma i jakie są perspektywy rozwoju na kolejnych poziomach.

Artykuły

19.11.24 Paweł Bugajski

Dlaczego Lean w finansach ma znaczenie? Kluczowe korzyści i narzędzia.

Czy Lean management sprawdzi się w finansach? Czy ten kiedyś pachnący wyłącznie produkcją sposób na funkcjonowanie firm można z powodzeniem wprowadzić i stosować w bankach lub innych instytucjach finansowych ?

 

Pomimo pewnych różnic związanych choćby z produktem procesu (śrubka vs informacja) czy zdecydowanie bardziej krzyżujących się w usługach niż produkcji strumieni wartości, w każdym środowisku spotykamy przecież marnotrawstwa.

W świecie finansów pojawia się wiele mniej lub bardziej zrozumiałych pojęć, ale jedno jest najważniejsze  – KLIENT. A właściwie poziom satysfakcji Klienta. Nieważne jakiego narzędzia użyto do jego zbadania – NPS, CSAT czy CES. Najważniejsze, by dana instytucja posiadała jak najwięcej zadowolonych i lojalnych klientów.

Artykuły

21.10.24 Tomasz Pawlicki

Six Sigma Green Belt: zielony pas do lepszych rezultatów

W dzisiejszym konkurencyjnym środowisku biznesowym, kluczem do sukcesu jest ciągłe doskonalenie i skuteczne rozwiązywanie problemów. Six Sigma DMAIC to usystematyzowana metodyka wspomagająca rozwiązywanie strategicznych problemów. Stosowanie jej pozwala na redukowanie kosztów, poprawę jakości produktów i usług oraz tym samym zwiększenia satysfakcji klientów. Dowiedz się, jak metodyka DMAIC oraz jak rola Six Sigma Green Belt pozwoli osiągnąć wyznaczone cele w kwestii rozwiązywania problemów strategicznych.

Artykuły

02.08.24

Nowa, wyjątkowa książka o Six Sigma już w sprzedaży!

Nowa, wyjątkowa książka o Six Sigma już w sprzedaży! KamiL Torczewski napisał coś, czego na rynku wydawniczym od lat brakowało.

 

Z radością informujemy o pojawieniu się w księgarniach pozycji, na którą świat Six Sigma czekał od dawna. To książka “Six Sigma dla menedżerów” autorstwa Kamila Torczewskiego, dedykowana bardzo konkretnej grupie docelowej – kierownikom i menedżerom, czyli tym, którzy w największym stopniu odpowiadają za sukces/porażkę programu Six Sigma. I niestety – są najczęściej w rozmowie o Six Sigma pomijani.To książka zarówno dla tych, którzy już korzystają z tego programu, jak też i tych, którzy dopiero się tej metodzie przyglądają.

Artykuły

30.07.24

Relacja z 17. Konferencji
Lean | Six Sigma 

Doświadczeni specjaliści Six Sigma i Lean w roli Prelegentów, warsztaty i wizyty benchmarkingowe na terenie topowych firm, wystawcy wspierający implementację rozwiązań związanych z optymalizacją procesów, kilkaset uczestników z różnych branż – tak wyglądała 17 Konferencja Lean | Six Sigma organizowana przez Akademię Białego Kruka 6 czerwca 2024 we Wrocławiu.

 

Uczestnicy mieli okazję do wysłuchania praktyków doskonalenia procesów, poznania case-study projektów doskonalących oraz wymiany doświadczeń związanych z rozwojem organizacji dzięki Six Sigma i Lean.

Artykuły

12.03.24

SMED – skracanie czasów przezbrojeń

Czym jest SMED? Gdzie się sprawdzi? Jakie są jego etapy i po co skracać przezbrojenia?

1 2 3 13

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Zapisz się na nasz newsletter
i bądź na bieżąco

Zgadzam się na otrzymywanie od Akademii Białego Kruka Sp. z o.o. informacji handlowo-marketingowych w formie newslettera przesyłanego na podany przeze mnie adres mailowy . Zapoznaj się z klauzulą informacyjną, gdzie znajdziesz zasady przetwarzania Twoich danych osobowych tutaj.