27.03.23 KamiL Torczewski
Skąd wziąć projekt do szkolenia Six Sigma?
Szkolenia i certyfikacje w obszarze Six Sigma cechują się praktycznym charakterem. Uczestnik poznaje nie tylko teorię. Równolegle, przy wsparciu trenera ma za zadanie przeprowadzić projekt usprawniający w swojej organizacji. Częstym kłopotem pojawiającym się już na początku jest poszukanie projektu, którym można się zająć. Skąd wziąć projekt do szkolenia Six Sigma? Zapraszamy do lektury.
21.02.23 Joanna Czarnecka
Jak przygotować pracowników do zmian?
Zmiany w organizacji, niezależnie od tego jakiego obszaru dotyczą, to niejednokrotnie trudny proces, wymagający odpowiedniego przygotowania. Dlaczego jest ono konieczne? Ze względu na różne nastawienie pracowników, których planowane zmiany bezpośrednio lub pośrednio dotyczą. Brak właściwego zarządzania zmianą może skutkować niepowodzeniem całego przedsięwzięcia, co z kolei przekłada się na oczekiwane rezultaty i efekty działań związanych ze zmianą.
13.02.23
Six Sigma – narzędzie rozwoju kompetencji pracowników
Po program Six Sigma najczęściej sięga się w momencie potrzeby rozwiązywania kluczowych problemów w biznesie. Bardzo rzadko zdarza się, że wybierany jest jako narzędzie rozwoju najlepszych ludzi w organizacji – a niewątpliwie to jedna z największych, choć też najbardziej niedocenianych, korzyści jakie może przynieść program Six Sigma. Dlatego dziś chcielibyśmy spojrzeć na Six Sigmę z innej strony. Nie z perspektywy biznesu, a z perspektywy rozwoju pracowników.
07.02.23
Six Sigma i Lean – czym się różnią i czy mogą się uzupełniać?
Six Sigma i Lean to pojęcia, które obecnie pojawiają się w niemal każdym kontekście związanym z doskonaleniem biznesu oraz zarządzaniem firmą. Six Sigma to lokalizowanie zmienności w procesach i rozwiązywanie kluczowych problemów organizacji o nieznanej przyczynie. Lean Management to eliminacja marnotrawstw i szybkość efektów. Kiedy wybrać Lean, a kiedy skorzystać z Six Sigma? Czy oba podejścia mogą się uzupełniać? Poniżej przedstawiamy odpowiedzi na te pytania.
31.01.23
Zarządzanie projektami – definicje, role, struktura, etapy
Ustandaryzowanie procesów przeprowadzanych w organizacji zapewnia ogromne korzyści, przede wszystkim ułatwiające realizację założonych celów. Mimo to, nie każda firma czy zespół posiada formalny proces zarządzania projektami. Bez względu na to, czy zarządzasz dużą organizacją czy obiecującym start-upem, postępując zgodnie z wybraną metodyką możesz uzyskać znacznie lepsze rezultaty.
17.01.23
13 pytań do absolwenta szkolenia Six Sigma Black Belt – Tomasz Szymkiewicz
Tomasz jest jednym z absolwentów szkolenia Six Sigma Black Belt oraz doświadczonym managerem w obszarach m.in. takich jak: produkcja, IT, budownictwo, transformacja czy optymalizacja produkcji. Wspiera również osoby pragnące pogłębiać swoją wiedzę z zakresu Six Sigma jako Trener / Konsultant Akademii Białego Kruka.
10.01.23 KamiL Torczewski
Czego życzyć Six Sigma Black Beltowi?
Osoba z tytułem Six Sigma Black Belt to człowiek od zadań specjalnych. Pojawia się tam, gdzie występują trudne sytuacje w organizacji, kluczowe do rozwiązania z punktu widzenia strategicznego. Jakie postawy będą pomocne w tej pracy? Czego życzyć Black Beltowi?
13.12.22
Analiza FMEA – na czym polega?
Analiza FMEA jest powszechnie wykorzystywaną metodą analizy ryzyka. Dzięki swojej uniwersalności może być wykorzystywana w różnych branżach, nie tylko produkcyjnych, ale również usługowych. Swoje zastosowanie znajdzie zarówno do analizy ryzyka procesów produkcji seryjnej jak i projektowania wyrobów czy tworzenia oprogramowania.
Masz pytania?
Skontaktuj się z nami
Zapisz się na nasz newsletter
i bądź na bieżąco