08.11.22 KamiL Torczewski
Czym jest Six Sigma? Zastosowanie, etapy, efekty
Transformacja i zarządzanie jakością to jedne z najważniejszych haseł tej dekady, zarówno dla małych jak i dużych przedsiębiorstw. W końcu każde z nich, bez względu na wielkość, walczy o większy udział w rynku i zysk w szybko zmieniających się środowisku. Co ma z tym wspólnego Six Sigma? Dziś wracamy do podstaw i chcemy wyjaśnić, czym jest program Six Sigma, kiedy warto go stosować i jakie efekty możemy dzięki niemu osiągnąć.
25.10.22
13 pytań do absolwenta szkolenia Six Sigma Black Belt – Wojciech Michalski
Wojtek jest absolwentem programów szkoleniowych Six Sigma na poziomie Green Belt oraz Black Belt. W swoje codziennej pracy zajmuje się głównie rozwiązywaniem problemów, ulepszaniem procesów oraz wspieraniem biznesu w realizowaniu celów strategicznych i biznesowych. Prywatnie jest miłośnikiem morza oraz włoskiej seria A.
11.10.22 KamiL Torczewski
Im trudniej, tym łatwiej? O trudnościach Six Sigma Black Belta
Rozpoczęcie programu szkoleniowego Six Sigma Black Belt dla wielu jest bardzo dużym przedsięwzięciem w rozwoju i budowaniu kariery zawodowej. W artykule omawiamy trudności, które mogą pojawić się na ścieżce przyszłych i obecnych Six Sigma Black Beltów. Zapraszamy!
28.09.22
10 zasad Kaizen. Jak małymi krokami osiągać duże efekty?
Nie od dziś wiadomo, że samo wdrożenie Lean Management nie spowoduje, że organizacja będzie lepiej funkcjonować. Największe znaczenie ma zmiana nastawienia i sposobu myślenia, a w efekcie stworzenie kultury Lean sprzyjającej ciągłemu doskonaleniu. Z pomocą przychodzi 10 zasad Kaizen, które są fundamentem szczupłego zarządzania.
13.09.22 KamiL Torczewski
Czy Sponsor może być członkiem zespołu?
To zaskakująco częste pytanie, które zadają liderzy projektów usprawniających. I jak to zazwyczaj bywa – nie ma jednej właściwej odpowiedzi. Za to jest taka, do której ja się najbardziej skłaniam. A brzmi ona „Nie”. Albo „Zazwyczaj lepiej nie”. Poniżej wyjaśniam dlaczego.
06.09.22 Marcin Mazur
Powody, dla których warto wdrożyć Lean Manufacturing
Efektywność chyba jeszcze nigdy nie była tak istotna jak teraz. Ostatnie wydarzenia na świecie, takie jak pandemia COVID-19 czy atak Rosji na Ukrainę, pokazały nam brutalnie, że tworzone przez ostatnie dekady „łańcuchy dostaw” – prawdopodobnie najmodniejsze sformułowanie 2022 roku – są niezwykle wrażliwe na nieprzewidywalne wydarzenia o globalnym zasięgu. Jedną z odpowiedzi firm na te zmiany stało się lokalizowanie produkcji w mniejszym rozproszeniu. W jaki sposób maksymalizować produktywności oraz redukować koszty (marnotrawstwa), by pozostać konkurencyjnym na rynku? Dla wielu odpowiedzią jest zestaw zasad i praktyk znanych pod wspólną nazwą Lean Manufacturing.
17.08.22 KamiL Torczewski
3 powody braku motywacji w zespole DMAIC. Jak sobie z nimi poradzić?
Efektywny i zaangażowany zespół to wyzwanie dla wielu liderów prowadzących projekty DMAIC. Długi czas ich trwania powoduje, że zaangażowane osoby mogą odczuwać coraz mniejszą motywację do działania. Jakie są powody braku motywacji i jak im zaradzić?
09.08.22 Tomasz Pawlicki
Marnotrawstwa w procesach. Na co organizacje tracą pieniądze?
Marnotrawstwo według metodyki Lean tłumaczone jest jako czynności konsumujące czas, jednak nie generujące zysków dla organizacji lub wartości dodanej dla Klienta końcowego. Konsekwencją ciągłego i systematycznego prowadzenia procesów z akceptacją obecnego marnotrawstwa, jest generowanie szeroko pojętych strat w przedsiębiorstwie. Czym jest Muda? Jak rozpoznać marnotrawstwa w procesach?
Masz pytania?
Skontaktuj się z nami
Zapisz się na nasz newsletter
i bądź na bieżąco