24.02.21
Rozmowa z absolwentem – Damian Sikorski | Black Belt Online
Absolwent kursów Six Sigma Green Belt i Black Belt. W pracy zajmuje się szeroko rozumianym doskonaleniem procesów globalnych i z pasją przeprowadza projekt za projektem. Swoje życie zawodowe zawierzył liczbom, danym i faktom, a sam siebie nazywa „lekarzem procesów”. Poznajcie naszego absolwenta kursu Black Belt Online.
10.02.21 KamiL Torczewski
VSM a Six Sigma – czy można je łączyć?
Czy w projekcie Six Sigma można użyć metody VSM? Pytanie to zostało mi kiedyś zadane przez jednego z uczestników kursu Six Sigma Green Belt. Można na nie krótko odpowiedzieć i zamknąć temat. Dla niecierpliwych od razu napiszę – tak, można. Tych, którzy mają w sobie więcej ciekawości i chwilę wolnego czasu, zachęcam do zastanowienia się dlaczego można, a czasem nawet trzeba.
03.02.21
Problemów nie rozwiązuje się w pojedynkę… Przewodnik dla bohaterów, Piotr Rychlik
Co zmienia się w życiu po szkoleniu Six Sigma Black Belt? Jak pokonać pojawiające się w jego trakcie trudności? Jak najlepiej przygotować się do certyfikacji? Przedstawiamy Przewodnik dla bohaterów, czyli nową serię wywiadów z certyfikowanymi Black Beltami. Przed Wami pierwszy z nich – Piotr Rychlik, pracujący w firmie MAHLE człowiek od zadań specjalnych. Zawodowo specjalista od najbardziej skomplikowanych problemów, a prywatnie miłośnik sportu i podróży. Poznajcie Piotra bliżej!
21.01.21 Julita Urbaniuk
Jak przeprowadzać rozmowy interwencyjne?
29.12.20 KamiL Torczewski
Ile maksymalnie może trwać projekt Six Sigma?
Tytułowe pytanie zadał mi kiedyś jeden z zatroskanych uczestników kursu Six Sigma Green Belt. Można na nie odpowiedzieć na dwa sposoby: w wersji krótkiej i nieco dłuższej. No więc ile maksymalnie powinny trwać projekty Six Sigma?
02.11.20 Tomasz Toruński
Subiektywny przewodnik po DMAICu – faza CONTROL
Ostatnia faza naszego projektu – CONTROL. Jako lider projektu przygotowujesz się do zamknięcia działań, swoistego rachunku sumienia na linii – lider-zespół, lider- sponsor i lider – lider.
19.10.20 Tomasz Toruński
Subiektywny przewodnik po DMAICu – faza IMPROVE
Faza IMPROVE, która bardzo często w tradycyjnym podejściu do rozwiązywania problemów jest druga w kolejności. Kiedy komunikujemy: „szefie, mam problem”, to od razu słyszymy pytanie „to jakie masz rozwiązanie?”. DMAIC konsekwentnie prowadzi nas niejako za rączkę, aby nie skakać do rozwiązań, ale krok po kroku zdefiniować problem (define), zmierzyć go (measure), przeanalizować (analyse) i dopiero wtedy zaproponować rozwiązania. Jest to ważne, bo rozwiązania adresujemy do przyczyn, a nie symptomów.
05.10.20 Tomasz Toruński
Subiektywny przewodnik po DMAICu -faza ANALYSE
Trzeci krok naszego przewodnika po DMAICu – faza Analyse. Tym razem tylko 3 elementy ale jakże ważne. Jest to moment gdzie wskazujemy „winnych” – czyli nasze x’y, które wpływają na nasz problem.
Masz pytania?
Skontaktuj się z nami
Zapisz się na nasz newsletter
i bądź na bieżąco