24.02.21
Rozmowa z absolwentem – Damian Sikorski | Black Belt Online
Absolwent kursów Six Sigma Green Belt i Black Belt. W pracy zajmuje się szeroko rozumianym doskonaleniem procesów globalnych i z pasją przeprowadza projekt za projektem. Swoje życie zawodowe zawierzył liczbom, danym i faktom, a sam siebie nazywa „lekarzem procesów”. Poznajcie naszego absolwenta kursu Black Belt Online.
10.02.21 KamiL Torczewski
VSM a Six Sigma – czy można je łączyć?
Czy w projekcie Six Sigma można użyć metody VSM? Pytanie to zostało mi kiedyś zadane przez jednego z uczestników kursu Six Sigma Green Belt. Można na nie krótko odpowiedzieć i zamknąć temat. Dla niecierpliwych od razu napiszę – tak, można. Tych, którzy mają w sobie więcej ciekawości i chwilę wolnego czasu, zachęcam do zastanowienia się dlaczego można, a czasem nawet trzeba.
03.02.21
Problemów nie rozwiązuje się w pojedynkę… Przewodnik dla bohaterów, Piotr Rychlik
Co zmienia się w życiu po szkoleniu Six Sigma Black Belt? Jak pokonać pojawiające się w jego trakcie trudności? Jak najlepiej przygotować się do certyfikacji? Przedstawiamy Przewodnik dla bohaterów, czyli nową serię wywiadów z certyfikowanymi Black Beltami. Przed Wami pierwszy z nich – Piotr Rychlik, pracujący w firmie MAHLE człowiek od zadań specjalnych. Zawodowo specjalista od najbardziej skomplikowanych problemów, a prywatnie miłośnik sportu i podróży. Poznajcie Piotra bliżej!
26.01.21
Liczby, dane, fakty -ponadczasowy sposób myślenia. Rozmowa z Andrzejem Marcinkiem
W kolejnym odcinku podcastu „Six Sigma Espresso” gościliśmy Andrzeja Marcinka – Członka Zarządu i Dyrektora Zarządzającego zakładu GEDIA Poland Assembly, gdzie z ogromną satysfakcją pracuje już od 10 lat. Z Andrzejem rozmawialiśmy o tym, w jaką pułapkę wpadają firmy wdrażając w swoje struktury Six Sigmę, czy Six Sigma zawsze musi być mocno sformalizowana i ustrukturyzowana oraz czy praca po latach może dawać satysfakcję?
Zapraszamy do odsłuchania!
21.01.21 Julita Urbaniuk
Jak przeprowadzać rozmowy interwencyjne?
29.12.20 KamiL Torczewski
Ile maksymalnie może trwać projekt Six Sigma?
Tytułowe pytanie zadał mi kiedyś jeden z zatroskanych uczestników kursu Six Sigma Green Belt. Można na nie odpowiedzieć na dwa sposoby: w wersji krótkiej i nieco dłuższej. No więc ile maksymalnie powinny trwać projekty Six Sigma?
03.12.20
Czy każdy nadaje się na lidera projektu? Rozmowa z Julitą Urbaniuk
Tym razem w podcaście Six Sigma Espresso gościliśmy prawdziwą specjalistkę od rozwiązywania problemów – psycholożkę, terapeutkę i trenerkę ABK Julitę Urbaniuk. Z rozmowy dowiecie się między innymi które umiejętności są szczególnie przydatne w prowadzeniu projektów, czy każdy nadaje się do funkcji lidera projektu Six Sigma oraz jak przygotować się na wszelkie niepowodzenia w pracy. Zapraszamy do odsłuchania!
02.11.20 Tomasz Toruński
Subiektywny przewodnik po DMAICu – faza CONTROL
Ostatnia faza naszego projektu – CONTROL. Jako lider projektu przygotowujesz się do zamknięcia działań, swoistego rachunku sumienia na linii – lider-zespół, lider- sponsor i lider – lider.
Masz pytania?
Skontaktuj się z nami
Zapisz się na nasz newsletter
i bądź na bieżąco