Artykuły

19.10.20 Tomasz Toruński

Subiektywny przewodnik po DMAICu – faza IMPROVE

Faza IMPROVE, która bardzo często w tradycyjnym podejściu do rozwiązywania problemów jest druga w kolejności. Kiedy komunikujemy: „szefie, mam problem”, to od razu słyszymy pytanie „to jakie masz rozwiązanie?”. DMAIC konsekwentnie prowadzi nas niejako za rączkę, aby nie skakać do rozwiązań, ale krok po kroku zdefiniować problem (define), zmierzyć go (measure), przeanalizować (analyse) i dopiero wtedy zaproponować rozwiązania. Jest to ważne, bo rozwiązania adresujemy do przyczyn, a nie symptomów.

Artykuły

05.10.20 Tomasz Toruński

Subiektywny przewodnik po DMAICu -faza ANALYSE

Trzeci krok naszego przewodnika po DMAICu – faza Analyse. Tym razem tylko 3 elementy ale jakże ważne. Jest to moment gdzie wskazujemy „winnych” – czyli nasze x’y, które wpływają na nasz problem.

Artykuły

21.09.20 Tomasz Toruński

Subiektywny przewodnik po DMAICu – faza MEASURE

Faza MEASURE to drugi krok na naszej drodze DMAIC do rozwiązania istotnego problemu biznesowego. Odnosząc się do zamieszczonego cytatu, nie ma miejsca tutaj na zaufanie, ale twarde LICZBY DANE FAKTY. Te trzy słowa będą towarzyszyć nam w każdym z pięciu kroków fazy MEASURE:

Artykuły

07.09.20 Tomasz Toruński

Subiektywny przewodnik po DMAICu – faza DEFINE

Zaczynamy przygodę z DMAIC’iem. Każda faza ze swoimi własnymi krokami, krótko i przystępnie opisana tak aby poznać zarys i zrozumieć dlaczego konsekwentnie, krok po kroku prowadzimy projekt od D1 do C5.

Artykuły

31.08.20 KamiL Torczewski

Six Sigma or not? Odcinek trzeci, czyli dlaczego wdrażać już teraz.

No więc warto byłoby ten cykl podsumować i odpowiedzieć na najważniejsze pytanie – „Six Sigma or not?”. Lub inaczej – to który moment na rozpoczęcie wdrożenia Six Sigma jest dobry? I czy ten moment już nadszedł? Zacznę dziś od końca, czyli od pointy, od odpowiedzi.

A więc który moment jest dobry? Każdy.

Czy już nadszedł? Tak.

Dlaczego? Już wyjaśniam…

Podcasty

25.08.20

Standardy dotyczą wszystkich, bez wyjątku! Rozmowa z Tomkiem Toruńskim

W 7 odcinku Six Sigma Espresso naszym gościem był Tomek Toruński – certyfikowany Lean Six Sigma Black Belt, pracujący na co dzień w firmie Scanfil. Z Tomkiem rozmawiamy o standaryzacji, zarządzaniu priorytetami i o pojmowaniu innowacyjności. Jak umiejętnie połączyć Lean i Six Sigmę? I dlaczego czasem trzeba zrobić krok w tył, żeby móc iść dalej? Zapraszamy do odsłuchania!

 

Podcast Six Sigma Espresso Spotify Six Sigma Espresso Apple Podcast
Podcasty

23.07.20

Diabeł tkwi w mikronach… Rozmowa z Marcinem Grząką

Kolejnym gościem podcastu Six Sigma Espresso był Marcin Grząka – certyfikowany Six Sigma Black Belt i trener ABK. KamiL Torczewski rozmawiał z Marcinem między innymi o tym, jak zadbać o stabilność w turbulentnej organizacji, jak rozróżniać Lean od Six Sigma i czy można je łączyć w jedność? Z odcinka dowiecie się też, czy Six Sigmę może stosować każdy i czy koncepcji tej udało się zdać pandemiczny egzamin. Zapraszamy do odsłuchania!

 

Podcast Six Sigma Espresso Spotify Six Sigma Espresso Apple Podcast
Artykuły

07.07.20 KamiL Torczewski

Six Sigma or not? Odcinek drugi, czyli o mądrym wykorzystaniu DMAIC

Pierwszy odcinek tego cyklu, dotyczył 3 dużych pytań, które moim zdaniem warto zadać sobie przed rozpoczęciem wdrażania programu Six Sigma. Zwłaszcza wówczas, kiedy myślimy o wdrażaniu tzw. „szerokim frontem”. Dziś zestaw uzupełniający, czyli pytania nieco mniejszego kalibru, krążące wokół mądrego i świadomego korzystania z metodyki DMAIC. Zachęcam do zadania ich sobie i poświęcenia chwili na refleksję.  Oszczędzić można w ten sposób nieco czasu, energii i dobrego humoru. A więc – zanim rozpoczniesz kształcenie liderów Six Sigma, zastanów się…

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Zapisz się na nasz newsletter
i bądź na bieżąco

Zgadzam się na otrzymywanie od Akademii Białego Kruka Sp. z o.o. informacji handlowo-marketingowych w formie newslettera przesyłanego na podany przeze mnie adres mailowy . Zapoznaj się z klauzulą informacyjną, gdzie znajdziesz zasady przetwarzania Twoich danych osobowych tutaj.