25.08.20
Standardy dotyczą wszystkich, bez wyjątku! Rozmowa z Tomkiem Toruńskim
W 7 odcinku Six Sigma Espresso naszym gościem był Tomek Toruński – certyfikowany Lean Six Sigma Black Belt, pracujący na co dzień w firmie Scanfil. Z Tomkiem rozmawiamy o standaryzacji, zarządzaniu priorytetami i o pojmowaniu innowacyjności. Jak umiejętnie połączyć Lean i Six Sigmę? I dlaczego czasem trzeba zrobić krok w tył, żeby móc iść dalej? Zapraszamy do odsłuchania!
23.07.20
Diabeł tkwi w mikronach… Rozmowa z Marcinem Grząką
Kolejnym gościem podcastu Six Sigma Espresso był Marcin Grząka – certyfikowany Six Sigma Black Belt i trener ABK. KamiL Torczewski rozmawiał z Marcinem między innymi o tym, jak zadbać o stabilność w turbulentnej organizacji, jak rozróżniać Lean od Six Sigma i czy można je łączyć w jedność? Z odcinka dowiecie się też, czy Six Sigmę może stosować każdy i czy koncepcji tej udało się zdać pandemiczny egzamin. Zapraszamy do odsłuchania!
07.07.20 KamiL Torczewski
Six Sigma or not? Odcinek drugi, czyli o mądrym wykorzystaniu DMAIC
Pierwszy odcinek tego cyklu, dotyczył 3 dużych pytań, które moim zdaniem warto zadać sobie przed rozpoczęciem wdrażania programu Six Sigma. Zwłaszcza wówczas, kiedy myślimy o wdrażaniu tzw. „szerokim frontem”. Dziś zestaw uzupełniający, czyli pytania nieco mniejszego kalibru, krążące wokół mądrego i świadomego korzystania z metodyki DMAIC. Zachęcam do zadania ich sobie i poświęcenia chwili na refleksję. Oszczędzić można w ten sposób nieco czasu, energii i dobrego humoru. A więc – zanim rozpoczniesz kształcenie liderów Six Sigma, zastanów się…
16.06.20 KamiL Torczewski
Six Sigma or not? Odcinek pierwszy.
Czy Six Sigma to coś dla nas? Tak, oto jest pytanie… I ma ono co najmniej kilka wymiarów. Dlatego pokusiłem się o cykl, a nie pojedynczy artykuł. Chciałbym zaproponować w tym tekście kilka pytań, na które warto, moim zdaniem, poszukać odpowiedzi przed ochoczym rozpoczęciem szkolenia Green/Black Beltów. Pomijając fakt, że to nie od tego powinno się wdrażanie Six Sigma zaczynać…
19.05.20 KamiL Torczewski
Kluczowa cecha „idealnego” Black Belta. Kompetencje człowieka wiedzy cz.4
Jaka jest najważniejsza kompetencja dobrego Black Belta? Zapraszam na ostatnią część serii o 10, moim zdaniem kluczowych kompetencjach idealnego kandydata na stanowisko Six Sigma Black Belt. Nie jest to ani zamknięta, ani jedyna słuszna lista, a raczej zbiór moich refleksji i efekt blisko 20 lat doświadczeń z programem Six Sigma. Co kryje się pod numerem 10?
28.04.20 KamiL Torczewski
Czym wyróżnia się Six Sigma Black Belt? Kompetencje człowieka wiedzy cz.3
Czym powinien wyróżniać się Six Sigma Black Belt? W trzeciej już części cyklu „Kompetencje człowieka wiedzy” zapraszam do przyjrzenia się kolejnym kluczowym kompetencjom idealnego kandydata na stanowisko Black Belt. Lista ta nie jest ani zamknięta, ani jedyna słuszna – są to po prostu moje refleksje i efekt blisko 20 lat doświadczeń z programem Six Sigma. Prezentuję cechy, które w moim odczuciu są kluczowe zarówno, kiedy myślisz o szkoleniu Six Sigma Black Belt jako ścieżce dla siebie samego, ale także kiedy zastanawiasz, którego ze swoich pracowników do tej roli skierować.
16.04.20 KamiL Torczewski
Lean, a kontrola jakości. Rozmowa z Marcinem Mazurem
Dlaczego jakości nie można wyprodukować? Jak filozofia Lean może pomóc w jej utrzymaniu i w jaki sposób zdecydowanie nie wdrażać jej w firmie? W piątym odcinku podcastu Six Sigma Espresso naszym gościem był Marcin Mazur, Global Quality Management Director w firmie GKN. Z Marcinem rozmawialiśmy też o tym, jak przekuć Lean na procesy poza sektorem produkcji, czy przemysł 4.0 jest bardziej szansą, czy zagrożeniem, a także czy wszyscy jesteśmy niewolnikami danych i kolorów w Excelu. Zapraszamy do odsłuchania!
09.04.20
Jakie są cechy Black Belta? Kompetencje człowieka wiedzy, cz.2
Jakie są najważniejsze cechy Black Belta? Zapraszam na drugą część cyklu, w której przedstawiam 10 najważniejszych, moim zdaniem, kompetencji, które powinien posiadać Six Sigma Black Belt. Lista nie jest ani zamknięta, ani jedyna słuszna. Jest wynikiem subiektywnych refleksji i efektem blisko 20 lat moich doświadczeń z programem Six Sigma.
Masz pytania?
Skontaktuj się z nami
Zapisz się na nasz newsletter
i bądź na bieżąco