Podcasty

20.09.22

Digitalizacja w firmie produkcyjnej. Czy zawsze warto?

Gościem 21. odcinka podcastu Six Sigma Espresso był Michał Bukowski – osoba odpowiedzialna za ciągłe doskonalenie w dużej firmie produkcyjnej. Rozmawiamy o tym jak wygląda praca na takim stanowisku, jak kształcić się w obszarze Six Sigma i Lean, by wyciągnąć dla siebie jak najwięcej, o digitalizacji procesów i narzędzi oraz jak to się stało, że system lokalny zacząć działać globalnie. Zapraszamy do wysłuchania odcinka!

 

Podcast Six Sigma Espresso Spotify Six Sigma Espresso Apple Podcast Six Sigma Espresso Youtube
Artykuły

13.09.22 KamiL Torczewski

Czy Sponsor może być członkiem zespołu?

To zaskakująco częste pytanie, które zadają liderzy projektów usprawniających. I jak to zazwyczaj bywa – nie ma jednej właściwej odpowiedzi. Za to jest taka, do której ja się najbardziej skłaniam. A brzmi ona „Nie”. Albo „Zazwyczaj lepiej nie”. Poniżej wyjaśniam dlaczego.

Artykuły

06.09.22 Marcin Mazur

Powody, dla których warto wdrożyć Lean Manufacturing

Efektywność chyba jeszcze nigdy nie była tak istotna jak teraz. Ostatnie wydarzenia na świecie, takie jak pandemia COVID-19 czy atak Rosji na Ukrainę, pokazały nam brutalnie, że tworzone przez ostatnie dekady „łańcuchy dostaw” – prawdopodobnie najmodniejsze sformułowanie 2022 roku – są niezwykle wrażliwe na nieprzewidywalne wydarzenia o globalnym zasięgu. Jedną z odpowiedzi firm na te zmiany stało się lokalizowanie produkcji w mniejszym rozproszeniu. W jaki sposób maksymalizować produktywności oraz redukować koszty (marnotrawstwa), by pozostać konkurencyjnym na rynku? Dla wielu odpowiedzią jest zestaw zasad i praktyk znanych pod wspólną nazwą Lean Manufacturing.

Podcasty

23.08.22

Pokolenie Y. Co sądzi o Six Sigma i Lean?

Pokolenie Y bez wątpienia jest wyzwaniem dla dzisiejszej kadry zarządzającej. Ciągła chęć rozwoju, poszerzania kompetencji i zmiany to jedne z cech jego przedstawicieli. Czym jeszcze charakteryzuje się pokolenie Y? Co uważa na temat programów Six Sigma i Lean? Zapraszamy do wysłuchania inspirującej rozmowy z przedstawicielem pokolenia Y – Tomaszem Pawlickim – który pomimo swojego młodego wieku osiągnął bardzo duży sukces zawodowy.

 

Podcast Six Sigma Espresso Spotify Six Sigma Espresso Apple Podcast Six Sigma Espresso Youtube
Artykuły

17.08.22 KamiL Torczewski

3 powody braku motywacji w zespole DMAIC. Jak sobie z nimi poradzić?

Efektywny i zaangażowany zespół to wyzwanie dla wielu liderów prowadzących projekty DMAIC. Długi czas ich trwania powoduje, że zaangażowane osoby mogą odczuwać coraz mniejszą motywację do działania. Jakie są powody braku motywacji i jak im zaradzić?

Artykuły

09.08.22 Tomasz Pawlicki

Marnotrawstwa w procesach. Na co organizacje tracą pieniądze?

Marnotrawstwo według metodyki Lean tłumaczone jest jako czynności konsumujące czas, jednak nie generujące zysków dla organizacji lub wartości dodanej dla Klienta końcowego. Konsekwencją ciągłego i systematycznego prowadzenia procesów z akceptacją obecnego marnotrawstwa, jest generowanie szeroko pojętych strat w przedsiębiorstwie. Czym jest Muda? Jak rozpoznać marnotrawstwa w procesach?

Podcasty

19.07.22

Kaizen, Lean czy Six Sigma? Jak w praktyce wygląda wsparcie biznesu?

Lean, Kaizen czy Six Sigma? Czy da się to połączyć i jeśli tak, to jak zrobić to efektywnie? Jak wygląda wspieranie biznesu w praktyce okiem szefa GMS? To główne wątki 19. odcinka podcastu Six Sigma Espresso, którego gościem był Wojciech Michalski – certyfikowany Six Sigma Black Belt oraz szef GMS w firmie zajmującej się produkcją aparatów słuchowych. Zapraszamy do odsłuchania! 

 

Podcast Six Sigma Espresso Spotify Six Sigma Espresso Apple Podcast
Artykuły

12.07.22 Tomasz Pawlicki

3M, czyli Muda, Mura, Muri. Marnotrawstwa w kulturze Lean

Wbrew temu co sobie życzymy, wciąż istnieją organizacje, które marnują swój czas i pieniądze na działania niewnoszące wartości dodanej do firmy i/lub procesu. To, co nie tylko nie przynosi zysków, skutecznie je pomniejsza oraz obciąża pracowników dodatkową pracą. Lean Manufacturing zidentyfikował takie działania jako model 3M. Dlaczego ważne jest, by je eliminować? Przedsiębiorstwa, które wdrożyły strategiczne rozwiązania, zaczynając od identyfikacji tzw. marnotrawstw, na nowy odkryły swój potencjał i stały się o wiele bardziej konkurencyjne na rynku.

 

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Zapisz się na nasz newsletter
i bądź na bieżąco

Zgadzam się na otrzymywanie od Akademii Białego Kruka Sp. z o.o. informacji handlowo-marketingowych w formie newslettera przesyłanego na podany przeze mnie adres mailowy . Zapoznaj się z klauzulą informacyjną, gdzie znajdziesz zasady przetwarzania Twoich danych osobowych tutaj.