05.04.22 KamiL Torczewski
Brak czasu na projekt Six Sigma. Co robić?
Podczas wdrażania metodologii DMAIC w organizacji wiele osób zauważa trudność w postaci braku czasu. Nowe obowiązki, zadania, priorytety odsuwają projekt Six Sigma na dalszy plan. Jak zmobilizować się do działania, kiedy chroniczny brak czasu dotyka również Ciebie? Zapraszamy do przeczytania artykułu.
29.03.22
Jak relacje w zespole wpływają na sukces projektów?
Sukcesy realizowanych projektów w głównej mierze zależą od relacji w zespole, otwartości na eksperymenty oraz zaangażowania pracowników w powierzone zadania. W dzisiejszym odcinku gościem Kamila Torczewskiego w Podcaście “Six Sigma Espresso” jest Łukasz Sobolewski – trener Akademii Białego Kruka z kilkuletnim doświadczeniem w obszarze usprawniania procesów zgodnie z filozofią Lean. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy, w której Łukasz dzieli się swoim doświadczeniem z zarządzania oraz opowiada o relacjach z perspektywy osoby zaangażowanej w ciągłe doskonalenie organizacji.
09.11.21
Fast Track DMAIC, czyli Six Sigma na skróty
Na czym polega program Fast Track DMAIC i czym różni się od klasycznego DMAICa? Między innymi o tym rozmawialiśmy w najnowszym odcinku podcastu Six Sigma Espresso z Krzysztofem Połomskim i Piotrem Knopikiem. Panowie pracują na co dzień w firmie VELUX i z sukcesem zajmują się tam szeroko rozumianą jakością. Czy wszystkie Fast Tracki się udają? I jak realizuje się projekty usprawniające w firmie VELUX? Zapraszamy do odsłuchania!
26.10.21 KamiL Torczewski
Kiedy w projekcie DMAIC należy zbierać dane?
„No jak to kiedy? W fazie MEASURE oczywiście!”
Niestety, ale taka odpowiedź najczęściej pojawia się wśród osób rozpoczynających swoją przygodę z DMAIC. Dlaczego niestety? Dlatego, że jest to odpowiedź błędna lub co najmniej nie do końca prawdziwa. Bo o ile faza MEASURE, to rzeczywiście etap, w którym dokonuje się większości pomiarów, o tyle dane w projekcie DMAIC trzeba zacząć gromadzić dużo wcześniej. Czasami nawet jeszcze przed jego rozpoczęciem, czyli przed fazą DEFINE. Co więcej, dane te gromadzi się w zasadzie cały czas, aż do ostatniego etapu, czyli fazy CONTROL, a często również i po nim…
14.09.21
Zarządzanie jakością w branży automotive. Rozmowa z Beatą Przemyk
Jak zmieniało się podejście do zarządzania jakością na przestrzeni ostatnich dwudziestu lat? Czy Six Sigmę można jakość wykorzystać w życiu prywatnym? Jak pracuje się w branży automotive i czym się ona cechuje? I dlaczego żaden system nie może być pozostawiony sam sobie? Zapraszamy na kolejny odcinek podcastu Six Sigma Espresso z Beatą Przemyk – specjalistką od zarządzania jakością z ponad 20-letnim doświadczeniem.
09.09.21 Łukasz Sobolewski
Jak wdrażać 5S?
Wiemy już, na czym polega 5S i do czego może nam posłużyć. Jednak jak wcielić teorię w praktykę? Jak wdrażać 5S w organizacji? I kogo w ten proces zaangażować?
30.08.21 Łukasz Sobolewski
5S -wprowadzenie
Siła Lean Lidera – 5S szyte na miarę
Organizując miejsce pracy szukamy metod, które przyniosą nam wartość dodaną, zwiększą bezpieczeństwo, zapewnią jakość i efektywność naszych procesów. Jedną z metod łączących te elementy jest 5S, która za nadrzędny cel stawia wizualną organizację ułatwiającą identyfikację i eliminację marnotrawstw. Na czym polega? Czym się charakteryzuje?
11.08.21 KamiL Torczewski
Która faza DMAIC jest najtrudniejsza?
Takie to pytanie pojawiło się ostatnio podczas konsultacji projektów w grupie uczestników kursu Six Sigma Black Belt. Pytanie niby proste, odpowiedź jednak niekoniecznie. No bo co to znaczy, że któraś faza (etap) jest trudna? Trudna do nauczenia? A może do zrobienia? A może chodzi o dotkliwość popełnianych w niej błędów? A więc która faza DMAIC jest według mnie najtrudniejsza?
Masz pytania?
Skontaktuj się z nami
Zapisz się na nasz newsletter
i bądź na bieżąco