Podcasty

22.11.22

Co robić, a czego nie robić, aby uniknąć błędów w projektach usprawniających?

Gościem 23. odcinka podcastu Six Sigma Espresso jest Marek Ciborowski, zawodowo zajmujący się usprawnianiem procesów i prowadzeniem projektów usprawniających. Rozmawiamy o licznych doświadczeniach projektowych Marka, wskazówkach dla początkujących Liderów oraz błędach i potknięciach podczas realizacji projektów. Zapraszamy do wysłuchania odcinka!

 

Podcast Six Sigma Espresso Spotify Six Sigma Espresso Apple Podcast Six Sigma Espresso Youtube
Artykuły

15.11.22

Narzędzia Lean Manufacturing. ABC Leanowca, cz. 1

Lean Manufacturing oferuje szereg praktycznych narzędzi pozwalających na wprowadzenie szybkich działań usprawniających oraz doskonalących przepływ procesów w organizacji.  W dzisiejszym artykule przedstawiamy wybrane narzędzia Lean Manufacturing, które są najbardziej pomocne i najczęściej wykorzystywane w pracy Leanowca.

Artykuły

08.11.22 KamiL Torczewski

Czym jest Six Sigma? Zastosowanie, etapy, efekty

Transformacja i zarządzanie jakością to jedne z najważniejszych haseł tej dekady, zarówno dla małych jak i dużych przedsiębiorstw. W końcu każde z nich, bez względu na wielkość, walczy o większy udział w rynku i zysk w szybko zmieniających się środowisku. Co ma z tym wspólnego Six Sigma? Dziś wracamy do podstaw i chcemy wyjaśnić, czym jest program Six Sigma, kiedy warto go stosować i jakie efekty możemy dzięki niemu osiągnąć.

Artykuły

25.10.22

13 pytań do absolwenta szkolenia Six Sigma Black Belt – Wojciech Michalski

Wojtek jest absolwentem programów szkoleniowych Six Sigma na poziomie Green Belt oraz Black Belt. W swoje codziennej pracy zajmuje się głównie rozwiązywaniem problemów, ulepszaniem procesów oraz wspieraniem biznesu w realizowaniu celów strategicznych i biznesowych. Prywatnie jest miłośnikiem morza oraz włoskiej seria A.  

Podcasty

18.10.22

Jakie są różnice w usprawnianiu procesów w biznesach produkcyjnych i usługowych?

Gościem 22. odcinka podcastu Six Sigma Espresso był Paweł Bugajski – certyfikowany Six Sigma Black Belt z wieloletnim doświadczeniem w optymalizacji procesów logistycznych oraz usługowych. Rozmawiamy o tym jakie są różnice we wdrażaniu programów usprawniających pomiędzy biznesem produkcyjnym a usługowym, na czym polega rola przywództwa we wdrażaniu zmian, kiedy możemy mówić o sukcesie projektu oraz czy Lean i Six Sigmę można wykorzystać poza biznesem, np. w edukacji. Zapraszamy do wysłuchania odcinka!  

 

Podcast Six Sigma Espresso Spotify Six Sigma Espresso Apple Podcast Six Sigma Espresso Youtube
Artykuły

11.10.22 KamiL Torczewski

Im trudniej, tym łatwiej? O trudnościach Six Sigma Black Belta

Rozpoczęcie programu szkoleniowego Six Sigma Black Belt dla wielu jest bardzo dużym przedsięwzięciem w rozwoju i budowaniu kariery zawodowej. W artykule omawiamy trudności, które mogą pojawić się na ścieżce przyszłych i obecnych Six Sigma Black Beltów. Zapraszamy!

04.10.22 Tomasz Toruński

Jak określić zakres projektu DMAIC?

Wyzwaniem stojącym przed każdym Six Sigma Green Beltem/Black Beltem jest realizacja projektów usprawniających z wykorzystaniem metodologii DMAIC. W pierwszej ich fazie – fazie Define – konieczne jest określenie zakresu projektu, który zostanie zawarty w karcie projektu Six Sigma. Jak zrobić to poprawnie?

Artykuły

28.09.22

10 zasad Kaizen. Jak małymi krokami osiągać duże efekty?

Nie od dziś wiadomo, że samo wdrożenie Lean Management nie spowoduje, że organizacja będzie lepiej funkcjonować. Największe znaczenie ma zmiana nastawienia i sposobu myślenia, a w efekcie stworzenie kultury Lean sprzyjającej ciągłemu doskonaleniu. Z pomocą przychodzi 10 zasad Kaizen, które są fundamentem szczupłego zarządzania.

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami

Zapisz się na nasz newsletter
i bądź na bieżąco

Zgadzam się na otrzymywanie od Akademii Białego Kruka Sp. z o.o. informacji handlowo-marketingowych w formie newslettera przesyłanego na podany przeze mnie adres mailowy . Zapoznaj się z klauzulą informacyjną, gdzie znajdziesz zasady przetwarzania Twoich danych osobowych tutaj.